Ručica gasa zapinje te se ne vraća

Autor Saxi, Svibanj 22, 2018, 13:01:04

« natrag - naprijed »

Saxi

Elem odavno imam problem da u toku vožnje ručica gasa kao da malo zapne ponekad, ali sam se očito navikao na to, međutim sad smo skoro menjali motore i drugari su potvrdili moje sumnje da me nešto zeza, tj da ponekad u toku vožnje kad zavrnem ručicu gasa, ista ne ide mekano i sklisko, nego kao da zapne negde i onda se naglo odglavi uz upotrebu sile naravno, što rezultira loše odmerenim dodavanjem gasa i baš me nervira  :huh:
Sad sam na suvo (motor ugašen) uzeo da sa 2 prsta lagano krenem da zavrćem ručicu i primetio sam da samo što krenem sa zavrtanjem, posle 1-2mm hoda odmah zapinje ohoho.
A pošto mi majstori - drugari nisu tu u koje imam poverenja da prčkaju i gledaju, tražim savet za otklanjanje kvara i unapred se radujem svakoj pomoći  :klanjase:
Da napomenem da sam još 2009 nazuo SAITO grejače ručki, pa je moguće da i oni nešto zezaju pa ili da se treba samo podmazati plastika ispod na koju ručice naležu ili nešto treće  :)

iviccaa

Jesi se vec igrao s namjestanjem gasa?
Imas onaj plasticni vijak koji nadjes ispod gumenog dijela.
Jesi gledao da sajla negdje ne zapinje?

Danijel 23

A kako ti se giba lijeva ručka na odnosu desne?  :misli:

tonciv666

Probaj popustit uteg pa onda vidi je li tu zapinje?

bajki

Prvo treba vidjeti dali zapinje sajla ili ručica.

Mrki

Ja sam imao sličan problem sa ručicom prednje kočnice, isto tako malo zapne pa naglo propadne, pa kočenje bude trzavo.. trebalo je samo dobro očistiti oko osovine i okolnog prostora..

zorro

Citat: tonciv666  u Svibanj 22, 2018, 14:05:04
Probaj popustit uteg pa onda vidi je li tu zapinje?
..to bih i ja 1. pretpostavio  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

jures

Ako se sjecas ja sam na proslom crvenom stromu morao mjenjati plastiku koja se vrti po balanci. Doslo je do toga da je na volanu bio neki tvornicki krš, kao udar koji je napravio maleni zub metala. On je pomalo rezao u plastiku sve dok nije pukla i slomila se.

To je ona plastika ispod gume, u koju dodje zajla i vrti se po volanu.

Provjeri dal nemas i ti nesto ispod
Bio lud, i prodao Stroma

jures

Druga prepostavka je jer imas grijanje rucka - ako nisi dobro napravio rupe sa strane gdje dolazi u volan utez, ona ti blokira tamo. To mozes brzo iztestirat - pomalo izvodi utez - vijak sa strane i vec bi morala rucka iti brze nazad. Ako je to rjesi se tako da za pola ili milimetar stavis utez vise vani i eto radit ce.
Bio lud, i prodao Stroma

Saxi

Dali ste mi domaći zadatak, Ivice, gde mu dođe taj vijak, sutra pre podne idem da vidim, mislim da utezi nisu jer stoje fino sa strane, mada ovo što priča Jures baš ima smisla da se posle godina eksploatacije nešto na toj plastici ili ispod sjebalo.
Bajki, kako da vidim dal je sajla ili ručica, da ustanovim šta to jebe naše koke, a nije naš petao  :)

iviccaa

To ti je na ovom mjestu, samo Strom ima plasticni vijak. Bar moj ima, nedavno sam radio.


agolac

Ivica, ajde ba, opravi si taj link da ga svi vide a ne da se diže jubito i drugi prozor. Pogledaj iznad smajlića jubito tagove. Bem vas mrljave još niste naučili  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Saxi

Vidi ovog, nemoj nas učiti radu na forumu, nego nam prenesi znanje i daj neki savet za opravku sajle  :ooda:
Evo ja sam našao ovaj snimak i uz ovaj tvoj snimak i ostale savete drugara krekećem u akciju  :)


agolac

Sve već rekli. Negdje zapinje. Dobro pregledaj i otkrij gdje :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Citat: agolac  u Svibanj 22, 2018, 22:36:05
Ivica, ajde ba, opravi si taj link da ga svi vide a ne da se diže jubito i drugi prozor. Pogledaj iznad smajlića jubito tagove. Bem vas mrljave još niste naučili  :buahaha:
Na mobitelu sam, inace sam uredan. [emoji14]

A ti namjesti da radi lijepo kao na srednjaku, kad izbrises S u https automatski se napravi prozor. [emoji6]