Ručica gasa zapinje te se ne vraća

Autor Saxi, Svibanj 22, 2018, 13:01:04

« natrag - naprijed »

Osy


Saxi

Nego kad sutra budemo rasturali jer smemo da iscupamo sekundarne leptire kao na velikom starom Stromu ili se to ne praktikuje iz nekih razloga [emoji848]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


bajki

Možeš čupati ako hoćeš. To je rijetko rađeno na malom Stromu jer nema skoro nikakve promjene s njima ili bez njih.

Suki

...možda kod Saxia bude :shhh: ;)...znaš da je on uvijek spešl :-*...
:moto2:

098 9232180

agolac

Citat: Saxi  u Svibanj 25, 2018, 14:45:55
Nego kad sutra budemo rasturali jer smemo da iscupamo sekundarne leptire kao na velikom starom Stromu ili se to ne praktikuje iz nekih razloga [emoji848]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka

Hmhm, ako ti ne probaš, budem ja na svom Dl650. :smijeh:
Seknudarni su na DL1k sigurno bili dio restrikcije snage.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Iako da se nastavim novi mališe imaju ISC valve (automatski idle speed control) pa ne znam kako bi se to ponašalo bez sekundarnih..
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zander

Skidanje sekundarnih leptira kao posledicu ima turbo efekat (by Saxy) :buahaha: :buahaha: :buahaha:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy

Citat: zander  u Svibanj 26, 2018, 08:35:16
Skidanje sekundarnih leptira kao posledicu ima turbo efekat (by Saxy) :buahaha: :buahaha: :buahaha:
:) Krenulo je :buahaha:

Bugiman


Osy


Saxi

Evo da javim svima, dosao Bugi i konstatovao odmah da sam od malog Stroma napravio veliko njesra, sta god sam dirao pokvario sam, čega god sam se dohvatio, poremetio sam rad japanskih nindža i da sam još malo nastavio od Stroma ne bi ostali upotrebljivi delovi ni za traktor, izjebao sam ga za medalju i koliko god da je Bugi stručnjak, ja sam sJebač bez granica, elem čim je Bugi došao i video prizor kao iz horor filmova pao je na dupe od muke [emoji16]
Delovi na sve strane, a ono što je ostalo na gomili na Strom nije ličilo, čak ni na motor [emoji14]
Ali on nije običan majstor, već veliki drugar i lafčina koja je ceo dan izgubila sređujuci i cisteci za mnom svinjac koji sam sa i oko motora napravio. Problem je bio u prljavim leptirima Trottle Body-ja, ali je vrhunski "lepidopterolog" kao pravi stručnjak leptire okupao koktelima Brake Cleaner-a i WD-40, rasturio ih u sitne komade a onda sklopio, vratio i sve što smo našli u garaži iskoristili da Strom opet postane motor, upotrebio je svo znanje i mudrost i efekat nije izostao.
Za sve to vreme ja sam bio od velike pomoći u svim trenucima, a najviše kad sam išao po piće, jeće i higijenu, verujem da me doživeo kao svoju desnu ruku...  iz ramena iščašenu [emoji23][emoji23][emoji23]
Elem kad je sve očistio i sklopio, i pokušao da upali skapirao je da sam u svom naletu pojebao i ler gas i saug... ali još jedan trik i u kratkom intervalu i to je urihtao, a onda sam ja seo na motor, probao ga, poskocio od radosti i kad sam trebao da uđem u boks da ga finisira do samog kraja, pao sam i prosuo se koliko sam dugačak pri brzini od 5 na sat... neprejebivi talenat [emoji14]


Bez samurajskog srafcigera nikad ne bi skinuli donji deo kucista tj ja, a nisam ni znao akupunkturne tačke ali tu je Bugi [emoji4]



Airbox ili ti kutija za filter vazduha skinuta...


Ovako ista izgleda sa donje strane, gomila raznih cevčica i crevaca koje je valjalo raskaciti, što nije toliki problem koliko posle sve to skupiti [emoji16]


Garezi koliko hoćeš, kao da je u pitanju dimnjak krematorijuma.


Obratite pažnju na crevo na slici, kod Stromova starijih ume da izgubi elastičnost sgodinama, dužine je 5,8cm debljine 1,5cm plus 2 obujmice i Bugi daje zlata vredan savet da isti komad treba imati u držati kod sebe za slucaj da procuri u nekom momentu.


Opet akupunktura i oslobađanje i donje obujmice Trottle Body-ja


Sad ga vadi [emoji16]


Okreni da ga oslobodis još nekih dzekova





Skidanje sajli gasa


Opet malo gimnastike


Raspored dzekova, jer pametan slika i piše a budala pamti...


Garež i crnilo, zaprljano užasno...


Zapeklo, i nakupilo se čađi i garezi toliko da je i fina smirgla morala da radi malo


Bez ulja nista, i Stevo Karapandza je dodavao uz Vegetu a kako male tajne velikih majstora nalažu, morali smo uljem lepo očistiti prihvate cilindara da nešto gadno i prljavo ne upadne u njih


Čišćenje i zapusavanje cilindara dok se Trottle Body ne opere kako dolikuje [emoji4]


Odlicno se vidi po boji i teksturi razlika izmedju očišćenog i zatečenog stanja


Fuj, bljak, prljavo


Tajni sastojak koktela


Još jedan nezaobilazni dodatak [emoji4]


Leptir kao iz svinjca


A onda Loctite da srafici u leptira lepo legnu da ne dobije krila vremenom od vibracija


Finalno vraćanje leptira


E to je to, sijaju se kao pasija muda [emoji16]


Malo najfinije smirgle za finiš


Lepši nego novi [emoji4]


Na red su došli i drugi leptiri, celo jato je trebalo srediti


E to je to spremno za povratak na svoje mesto


Na ovoj slici pored crvenog dzeka se vidi sa desne strane vakum gumica koja se posle godina stajanja motora razlabavi i smeksa a onda smesa dobija više vazduha nego bi trebalo što utiče na potrošnju goriva i treba je zameniti jer ništa ne košta a moze da napravi pregršt problema [emoji4]

Od silne srece i nedostatka srafova koje sam pogubio od maske nisam slikao lepotana, toliko sam se uzbudio da sam zaboravio.

Bugi, lafe, kralju, caru, svaka čast na svim trikovima koje si danas izveo, ako ustreba pratim te do kraja sveta, ma i do Španije [emoji23]

iviccaa

Bome...Bugi opak majstor! [emoji6][emoji106]
Bravo ekipa! [emoji106][emoji106]

Mrki

Super, jocker zovi spašava [emoji106]

Nema do WD-a :D

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Suki

:moto2:

098 9232180