Odzračivanje kočnica

Autor iviccaa, Lipanj 01, 2018, 14:23:50

« natrag - naprijed »

iviccaa

Evo jedna nova tema da malo razmjenimo iskustva, alate, metode.

Nedavno sam primjestio da ručicu prednje kočnice mogu u vožnji stisnuti do kraja, tako da čak uštipnem prste.
A zadnje odzračivanje, tj. promjenu kočione tekućine sam radio prije 7-8 mjeseci u ovlaštenom Suzuki servisu.

Odlučio sam sam pokušati odzračiti kočnice, kupio sam Stahlbus nepovratne ventile i napravio sve kako treba:
ispočetka su izlazili mjehurići zraka, da bi na kraju izlazila čista kočiona tekućina, bez ijednog mjehurića.
Potrošio sam otprilike 1,5 posudicu za svaku čeljust.

Kad sam sve montirao nazad i napravio mali đir po kvartu primjetio sam da je točka u kojoj počinje hvatati kočnica puno bolja, tj. ne treba joj veliki hod da "zagrize", ali i dalje mogu stisnuti ručicu do kraja. Možda uz malo veću silu, ali svejedno ide lako.

Ima li tko kakav savjet?
Odzračivati još i potrošiti 0.5l kočione tekućine samo na prednju kočnicu ili su možda crijeva u pitanju?

Savjet "vozi u ovlašteni servis" ne želim čuti...bar ne još. [emoji16]


fatboy

Pa nema baš puno logike... :misli:
Odzračio servis (valjda) dok je mijenjao ulje prije 7 mjeseci, pa sad ti i opet isto...?!?
A ne vjerujem baš da su crijeva tako otišla k vragu. Bit će da je ipak zrak zaostao. ne znam kako ide odzračivanje iz sistema ABSa... :huh:

tonciv666

Izreguliraj malo na ručici pomakni ono kolo..??

Danijel 23

Pojkušaj ozračivat spoj-po spoj pa tako i sam ABS glavu i završi na čeljustima. Ili si nabavi pump pa "guraj" odozgo-gore.....u anlihter u rezervar. Crijeva kad su "loša" dešava se da im se smanji nutarnji promjer te se dešava kad stisneš brenzu-stvoriš tlak u sistemu odnosno kad otpustiš  brenzu čeljust-pločice još lagano drže.....to ziher (vremenski gledano i km) nije jedino ako je neko ulio krivi ulje u sistem!

Danijel 23

Pokušaj onu Zorinu foru. Napumpaj brenzu i stegni ju preko noći. Pa buš vidio kaj se dešava drugi dan.
E da...a kaj te hebe samo prednja il i zadnja?

iviccaa

Citat: tonciv666  u Lipanj 01, 2018, 17:49:58
Izreguliraj malo na ručici pomakni ono kolo..??
Nisam to dirao otkad sam kupio motor.
Mislis da bi trebao?
Citat: Danijel 23  u Lipanj 01, 2018, 17:56:08
Pokušaj onu Zorinu foru. Napumpaj brenzu i stegni ju preko noći. Pa buš vidio kaj se dešava drugi dan.
E da...a kaj te hebe samo prednja il i zadnja?
Samo prednja.

zorro

ak je tebi nedavno bio na servisu..i odzračili je..pa ti bilo dobro..i nakon nekog vremena popustila..i kod odzrake sad išli mjehurići..tebi negdje vuče zrak..na nekom spoju..holenderu ..provjeri to dobro
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

tonciv666

Citat: iviccaa  u Lipanj 01, 2018, 18:30:09
Nisam to dirao otkad sam kupio motor.
Mislis da bi trebao?Samo prednja.
Provaj prvo odmaknit ručicu pa vidi šta će se događat.. Ako se opet smanji hod onda ti je kako je zoro reka..

tonciv666

Ja sam nedavno uzea v stroma 2014 koji je bia na servisu u njemačkoj prije dolaska.. Imeni je ručica bila mekana i moga sam do kraja stisnut.. Maka sam je za dva broja i sad mi je super.. Bila je stavljena na najmekše ili najbliže ručici..

iviccaa

Citat: zorro  u Lipanj 01, 2018, 18:32:20
ak je tebi nedavno bio na servisu..i odzračili je..pa ti bilo dobro..i nakon nekog vremena popustila..i kod odzrake sad išli mjehurići..tebi negdje vuče zrak..na nekom spoju..holenderu ..provjeri to dobro
To sam i ja mislio, zato sam i stegnuo sve vijke po manualu. Prihvat na master cilindar i dolje na kaliperima. I svi su bili ok.

Ali spojeve nisam provjeravao, ne znam kako?
Citat: tonciv666  u Lipanj 01, 2018, 18:40:44
Ja sam nedavno uzea v stroma 2014 koji je bia na servisu u njemačkoj prije dolaska.. Imeni je ručica bila mekana i moga sam do kraja stisnut.. Maka sam je za dva broja i sad mi je super.. Bila je stavljena na najmekše ili najbliže ručici..
To je ok, ali meni je oduvijek na istoj, standardnoj poziciji. Mislim da je na 3.

tonciv666

Najednostavnije ti je to probat pa vidit..

iviccaa

Citat: zorro  u Lipanj 01, 2018, 18:32:20
ak je tebi nedavno bio na servisu..i odzračili je..pa ti bilo dobro..i nakon nekog vremena popustila..i kod odzrake sad išli mjehurići..tebi negdje vuče zrak..na nekom spoju..holenderu ..provjeri to dobro
Evo sad razmišljam....kako će vući zrak kad nije podtlak u sistemu?
Zar nije logičnije ako neki spoj popušta da ću gubiti kočionu tekućinu?
A nisam je sigurno izgubio.

Ne znam, samo razmišljam na glas..

zorro

Citat: iviccaa  u Lipanj 01, 2018, 19:17:51
Evo sad razmišljam....kako će vući zrak kad nije podtlak u sistemu?
Zar nije logičnije ako neki spoj popušta da ću gubiti kočionu tekućinu?
A nisam je sigurno izgubio.

Ne znam, samo razmišljam na glas..
Nek ti Suki objasni..njemu sam objašnjavao kad je radio scot oiler ..zrak uđe u sistem na lošem spoju..a ulje tu ne curi..zanimljivo..jel :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Skroz. [emoji16]
Ali scott radi na podtlak, zar ne?

Danijel 23

Jel tebi mekana kočnica il se napumpava?