Odzračivanje kočnica

Autor iviccaa, Lipanj 01, 2018, 14:23:50

« natrag - naprijed »

iviccaa

Mekana, jedva da se išta napumpa.

fatboy

Ako je takva onda je mozda ipak crijevo prdnulo...

Danijel 23

Citat: iviccaa  u Lipanj 01, 2018, 19:53:13
Mekana, jedva da se išta napumpa.
Ok, a dali ju možeš napumat i kad držiš je tvrda i kad je pustiš opet omekani i moraš je ponovno napumpavat da otvrdne?

zorro

Citat: fatboy  u Lipanj 01, 2018, 19:54:01
Ako je takva onda je mozda ipak crijevo prdnulo...
ma jok..u ovom slučaju nema logike  :bzvz: ..on ima zraka u sistemu (sam je napisao) ..a crijevo kad predne i kad stišćeš kočnicu..napuhavalo bi se na "prdnutom" mjestu
Treba tražit uzrok di mu zrak ulazi u sistem .
Neko može reć da nije bilo ni u servisu dobro ozračeno..e ne može !!! ..da nisu dobro odzračili..nebi mu ni taj čas bila dobra
Ivica piše da je bila dobra u jednom periodu i da mu je odnedavno postala mekana ..znači..logika
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Ja sam isto freak s tim odzračivanjima i nikad nisam zadovoljan. Baš pričao neki dan s zizu i kupio bih ovo ali pedeji dostavljaju samo u njemačkoj. Zizu to koristi non stop za aute.

https://shop.busching.de/50015/vakuumpumpe

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

fatboy

Ne znam...sve moze riknut u nekom trenutku...sve mi glupo reci, ali posuda je najvise mjesto i kad stisnes kocnicu gore ulje se malo spusti...mozda povuce zrak tamo negdje... :misli:

Danijel 23

Citat: agolac  u Lipanj 01, 2018, 20:43:38
Ja sam isto freak s tim odzračivanjima i nikad nisam zadovoljan. Baš pričao neki dan s zizu i kupio bih ovo ali pedeji dostavljaju samo u njemačkoj. Zizu to koristi non stop za aute.

https://shop.busching.de/50015/vakuumpumpe
Kaj nema u Louisu onih malih ručnih pumpi-vakumirke?

zorro

Citat: Danijel 23  u Lipanj 01, 2018, 20:46:33
Kaj nema u Louisu onih malih ručnih pumpi-vakumirke?
misliš onakvu kakvu si ti meni poklonio  :thumbup:..i nisam je nikad koristio  :-X
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Citat: zorro  u Lipanj 01, 2018, 21:01:41
misliš onakvu kakvu si ti meni poklonio  :thumbup:..i nisam je nikad koristio  :-X
Da..ne...ona tlaći, a kad bi okreno PP ventil onda bi mogo "vakumirat"!  :thumbup:
Ono je vrhunski proizvod rucne pumpe, takvih vise nema.
Made in USA......Made in FOREVER.  :)

zorro

Citat: Danijel 23  u Lipanj 01, 2018, 21:06:45
Da..ne...ona tlaći, a kad bi okreno PP ventil onda bi mogo "vakumirat"!  :thumbup:
Ono je vrhunski proizvod rucne pumpe, takvih vise nema.
Made in USA......Made in FOREVER.  :)
..trebam ovih dana promjeniti tekućinu u zadnjoj kočnici na konjiću (na Dinari mi je propala..sreća na samom dnu  :-\ ) ..pa ću baš isprobati tu pumpu  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Sad sam opet bio dolje:
- namjestio sam kotacic kako je Tonci napisao, sa 3 na 1 i stvarno je bolje. Kocenje mi se svidja, napravio sam kratku voznju i nemam zamjerki. Nema sanse da u normalnoj voznji ustipnem prste. Ako vozim sporo na parkingu ili je motor parkiran e onda mogu ustipniti prste. Teze nego prije, ali opet ide.

@Danijel: tesko mi je napumpati kocnicu kad ide do rucke. Kad sam okrenuo kotacic uspijem napumpati i ostane tvrda. Svaki put je nabijam do rucke, ne napumpa se toliko da je ne mogu maknuti. Ako je pustim i opet krenem pumpati-jednako je tvrda kao i prije, ali opet ide do rucke.

@agolac
Ja sam kupio Stahlbus nepovratne ventile, odzracivanje je djecja igra s njima. Budem otvorio temu kad se docepam kompjutera.

Sad sam zavezao kocnicu za rucku pa neka stoji cijelu noc, vidjet cemo sutra kako ce biti.

Jos jedno pitanje:
Kad pumpam kocnicu do kraja i onda samo par mm pustim i opet nabijam...i tako se igram mic-mic oko skroz nabijenog polozaja. E tada cujem neko pucketanje iz kalipera. Jel to normalan zvuk iz klipova i plocica ili mozda naznaka da je zrak unutra?

agolac

Problem je što možeš vrlo lahko imati balončinu gore kod master cilindra. Zato brembač ima ventil za odzračivanje i gore. Alternativa tome je bleeder banjo bolt s kojom spojiš crijeva gore kod master cilindra.

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: iviccaa  u Lipanj 01, 2018, 21:20:11

Jos jedno pitanje:
Kad pumpam kocnicu do kraja i onda samo par mm pustim i opet nabijam...i tako se igram mic-mic oko skroz nabijenog polozaja. E tada cujem neko pucketanje iz kalipera. Jel to normalan zvuk iz klipova i plocica ili mozda naznaka da je zrak unutra?
Nisam primječivao..tj. nisam obračao nikad pažnju na to..al zrak definitivno nema veze s tim..nego veliki pritisak/sila klipa na pločoce....tak da te to ne mora brinuti

No međutim..ti sad veliš da si sa pomicanjem kotačića položaja ručice dobio nešto ..ali kako god..ono što je tebi pri odzračivanju izlazio zrak/mjehurići..to znači da neš ni dobro..mogao je čak biti nedovoljno zategnut i vijak za odzraku..i malo po malo..nakon nekog vremena povuče tu zrak.
E sad..mudri će pitati..a kak tu onda ne curi ulje  :huh: ..e jebiga..umrli su mi profesori i kemije i fizike..a baš su me volili  :'( ..ne zato što sam bio dobar u kemiji i fizici..neg zato što sam bio budala..đikoš  :smijeh: ..al sjećam se još onak u magli..da smo učili o gustoći zraka..vode..ulja ...  :misli:
:beer:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Ja u te ventile ne vjerujem...kažiprst je zakon za na grubo, a poslije na sitno sa kljucem!  :vino: