Odzračivanje kočnica

Autor iviccaa, Lipanj 01, 2018, 14:23:50

« natrag - naprijed »

agolac

A imaš i ABS koji sam po sebi zeza...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: Danijel 23  u Lipanj 01, 2018, 20:46:33
Kaj nema u Louisu onih malih ručnih pumpi-vakumirke?

Imam tu malu ručnu i nisam baš presretan. Ovo roknem na kompresor, spojim na oba kalipera u šutu s Y razdjelnikom i pun gas. :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

zorro

Citat: agolac  u Lipanj 01, 2018, 21:46:17
A imaš i ABS koji sam po sebi zeza...
..je..to odmah povezujem sa problemom koji je i Saxi nedavno imao ..da nema ABS ..oni savjeti o kojima smo pisali..isto tak i ovdi kod Ivice..nema šanse da ne pomognu..ali kod tog ABS-a ..to je već problem..sami taj sistem..ko zna di se tamo u nekoj čoši zavuče zrak i nemreš ga istiskat das kru pečeni  :-\
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Citat: agolac  u Lipanj 01, 2018, 21:38:12
Stahlbus je kopija speedbleeders

http://www.speedbleeder.com


Slicno, ali nije isto rjesenje.
Speedbleeder moras odvidati iz kalipera da bi otvorio nepovratni ventil i moras stavljati novo brtvilo svakih par odzracivanja, dok Stahlbus jednom zavidas u kaliper i nema mrdanja, a nepovratni ventil otvara drugi komad. Radi se o tijelu i ventilu.

iviccaa

Citat: zorro  u Lipanj 01, 2018, 21:41:19
Nisam primječivao..tj. nisam obračao nikad pažnju na to..al zrak definitivno nema veze s tim..nego veliki pritisak/sila klipa na pločoce....tak da te to ne mora brinuti

No međutim..ti sad veliš da si sa pomicanjem kotačića položaja ručice dobio nešto ..ali kako god..ono što je tebi pri odzračivanju izlazio zrak/mjehurići..to znači da neš ni dobro..mogao je čak biti nedovoljno zategnut i vijak za odzraku..i malo po malo..nakon nekog vremena povuče tu zrak.
E sad..mudri će pitati..a kak tu onda ne curi ulje  :huh: ..e jebiga..umrli su mi profesori i kemije i fizike..a baš su me volili  :'( ..ne zato što sam bio dobar u kemiji i fizici..neg zato što sam bio budala..đikoš  :smijeh: ..al sjećam se još onak u magli..da smo učili o gustoći zraka..vode..ulja ...  :misli:
[emoji481]
Moguce da je zrak usao kad sam mijenjao odzracni ventil i ugradio Stahlbus ventil.
Ali vidjet cemo sutra, kocnica je stegnuta do kraja, a i napravit cu novo odzracivanje.

agolac

Citat: iviccaa  u Lipanj 01, 2018, 21:49:02
Slicno, ali nije isto rjesenje.
Speedbleeder moras odvidati iz kalipera da bi otvorio nepovratni ventil i moras stavljati novo brtvilo svakih par odzracivanja, dok Stahlbus jednom zavidas u kaliper i nema mrdanja, a nepovratni ventil otvara drugi komad. Radi se o tijelu i ventilu.

Ali opet moraš odvidat da bi odzračio i opet imaš navoj...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov

Citat: zorro  u Lipanj 01, 2018, 21:48:52
..je..to odmah povezujem sa problemom koji je i Saxi nedavno imao ..da nema ABS ..oni savjeti o kojima smo pisali..isto tak i ovdi kod Ivice..nema šanse da ne pomognu..ali kod tog ABS-a ..to je već problem..sami taj sistem..ko zna di se tamo u nekoj čoši zavuče zrak i nemreš ga istiskat das kru pečeni  :-\
Ako ti u abs modul uđe zrak onda si najebo...ne pomaze nista osim ovlasteni servis.

iviccaa

Citat: agolac  u Lipanj 01, 2018, 21:51:37
Ali opet moraš odvidat da bi odzračio i opet imaš navoj...
Da, ali mi je navoj u ventilu, a ne u kaliperu. Ako sta zajebem kupim novi ventil, a ne novi kaliper. [emoji6]

zorro

Citat: tibertov  u Lipanj 01, 2018, 21:52:28
Ako ti u abs modul uđe zrak onda si najebo...ne pomaze nista osim ovlasteni servis.
To su čiste gluposti  :bzvz: ..zajebano je..definitivno  :-\ ..a jesi li ti kad gledao kako oni odzračuju ABS modul  :huh: ..sve to ide klasičnim sistemom..samo treba puno više vremena..strpljenja i truda  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

tibertov

Jesam. Sa uredajem koji daje signal absu da izbaci tekucinu i zrak...govorim o Bmw ovlastenom...mozda Novema radi rucno, ne znam.

A jesi razmisljao da mozda na novim motorima ne mozes vise rucno odzracit abs? Ne znam, samo glasno razmisljam...vidis da ponti ne moze ni Teku spojit [emoji23]

agolac

Citat: iviccaa  u Lipanj 01, 2018, 21:55:56
Da, ali mi je navoj u ventilu, a ne u kaliperu. Ako sta zajebem kupim novi ventil, a ne novi kaliper. [emoji6]

Ma daaj. Kako mi bez stahlbus uopće vozimo motore
To je kao zaštita za crash bar. :smijeh:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Citat: agolac  u Lipanj 01, 2018, 22:07:35
Ma daaj. Kako mi bez stahlbus uopće vozimo motore
To je kao zaštita za crash bar. :smijeh:
Vi normalni mozete.
Mi nenormalni koji se ne smijemo pribliziti motoru bez moment kljuca....tesko. [emoji16]

Patak

Citat: tibertov  u Lipanj 01, 2018, 22:05:43
Jesam. Sa uredajem koji daje signal absu da izbaci tekucinu i zrak...govorim o Bmw ovlastenom...mozda Novema radi rucno, ne znam.

A jesi razmisljao da mozda na novim motorima ne mozes vise rucno odzracit abs? Ne znam, samo glasno razmisljam...vidis da ponti ne moze ni Teku spojit [emoji23]

Ja na svome bivšem F800GS - 2011 (ABS ima) bez problema ručno izračio :ooda:

fatboy

Citat: Patak  u Lipanj 01, 2018, 22:50:58
Ja na svome bivšem F800GS - 2011 (ABS ima) bez problema ručno izračio :ooda:

Jesi, ali samo dio tog crijeva do celjusti...nisi ono iz pumpe ABS sigurno...nesto ju mora naizmjence aktivirat da bi poteralo zrak iz svih mjesta...jebi ga, nije im u interesu da se to moze samo tako...

Patak

Citat: fatboy  u Lipanj 01, 2018, 23:10:26
Jesi, ali samo dio tog crijeva do celjusti...nisi ono iz pumpe ABS sigurno...nesto ju mora naizmjence aktivirat da bi poteralo zrak iz svih mjesta...jebi ga, nije im u interesu da se to moze samo tako...

Misliš? Iscurilo je sigurno 3-4 dcl do svježeg ulja, nema šanse da toliko ima u crijevu do cilindra!