Odzračivanje kočnica

Autor iviccaa, Lipanj 01, 2018, 14:23:50

« natrag - naprijed »

fatboy

Jel samo crijevo ili je iz dijela sistema nebitno, ali kazem da ne mozes sa sigurnoscu odzracit bas cijeli sustav, jer se jebeni zrak zna zavuc, kako Zorro kaze, po coskovima... :misli:

Danijel 23

I....el ti tvrdo crijevo...mislim brenza?
:zjev:

iviccaa

Jutros odvezao kočnicu i vidio da samo po sebi nije značajno bolje. Možda malo.
Pa sam opet krenuo odzračivati, ovaj put potrošio par posudica po kaliperu, ukupno 0,5l. [emoji16]
Iz desnog su još izlazili mali mjehurići zraka, a iz lijevog samo prva 2 stiskanja, kasnije bilo sve ok.

Kočenje je puno bolje nego šta je bilo prije odzračivanja, ali na poziciji 3 (s kojom sam uvijek vozio) mogu dotaknuti ručku gasa, čak i u vožnji. Bolje nego jučer, ali nije idealno. Najviše me mučilo što na parkiranom motoru mogu skroz sabiti kočnicu pa sam otišao u jedan moto salon s hrpom rabljenih motora i tamo stiskao kočnice. [emoji23]
i skužio da moje drlo nije tako ni loše. [emoji6][emoji106]

Uglavnom, najviše mi je pomogao Tonćijev savjet: prebacivanje kotačića s 3 na 1.
Tako sad stoji i dobro je. [emoji6]

Ima još jedna teorija, vidio na njemačkom forumu, da možda jedan klip u kaliperu zapinje ili se sporo izvlači pa da zato kočnica propada, jer pločica nije punom površinom dotakla disk...?
Nisam se puno bavio teorijom, ni vremenski ni mentalno, ali svakako bi trebao malo očistiti kalipere..

Danijel 23

Ako ti štekaju kaliperi....to se manifestira na pločice.....digni kotač pa se uvjeri.

Saxi

Ja sam se satima zezao sa Bugijem oko odzracivanja ručnog, potrošili smo više od po litre i on nije bio zadovoljan a ja nisam kompetentan da ista na tu temu kažem, elem poslušao sam Zoroov savet i nekoliko dana vezivao ručku i subjektivan osećaj je bio da je sve isto, a onda sam seo na motor i lepo je radilo, a kad sam uporedio sa 3x mlađom kenjom, Hal ovom, i sa 3x manje kilometara obojica smo bili oduševljeni mojim kočnicama koje je isprobao i drugar koji je provozao puno motora a zadnje 2 sezone vozi GS i kaže dosta bolje od standardnih kočnica.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


iviccaa