Aparat za varenje?

Autor Patak, Lipanj 22, 2018, 20:42:04

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Citat: Patak  u Svibanj 20, 2020, 20:47:19
Švercam se još i dalje :smijeh: Digić, ekipa dobio sam preporuku za ovaj aparat "Stahlwerk"

https://www.stahlwerk-schweissgeraete.de/Welder-MIG-200-ST-IGBT

2 u 1 ima elektrodu, žicu i dobro vari...
Mig-mag koriste samo amateri i autolimari!

agolac

Ja si planiram kupiti Everlast TIG. To je ono šta meni treba, aluminij fabrikacija itd...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Svibanj 21, 2020, 20:43:40
Ja si planiram kupiti Everlast TIG. To je ono šta meni treba, aluminij fabrikacija itd...
:bravo:
Tako je. To korste profići, TIG, AC/DC, digitalni, HF, suhi do 150A, a iznad obavezan kiler za gorionik.  A sa njime može i povlačit REL. Preporuka za dodatnu opremu: pelikovac za smirene ruke, jer tig neoprašta! Tolerancija gibanja luka (desna ruka) je 1 mm, dodatnog matrijala (lijeva ruka) 1,5mm.
  :vino:
:misli: a sti ziher da ti treba takva oprema?

agolac

Citat: Danijel 23  u Svibanj 21, 2020, 21:00:13
:bravo:
Tako je. To korste profići, TIG, AC/DC, digitalni, HF, suhi do 150A, a iznad obavezan kiler za gorionik.  A sa njime može i povlačit REL. Preporuka za dodatnu opremu: pelikovac za smirene ruke, jer tig neoprašta! Tolerancija gibanja luka (desna ruka) je 1 mm, dodatnog matrijala (lijeva ruka) 1,5mm.
  :vino:

Čist materijal s kojim se radi jer TIG ne oprašta prljavštinu. 40x debljina materijala je početna amperaža, 100% Argon. Backpurge kad se vari cijev jer je unutra var pušiona bez argona....A ovo...ruka...će se nauči, ionako ne znam ništa pa kad već počinjem bolje odmah na full monty. Gledam profiće na youbito koji objašnjavaju teoriju i kako se drži TIG torch, koji kut, šta su problemi kod početnika itd. Ne kažem da odmah znam variti ali imam predodžbu šta moram naučiti da to bude kako treba...

Gdje nabavljaš Argon i koliko to košta kod vas? Koju bocu bi preporučio a da baš ne ostanem odmah bez. Namještanje Argon protoka isto ima neka bazična "formula". To za nas početnike da ne zakurimo hrpu argona bzvz....

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: agolac  u Svibanj 21, 2020, 21:07:48
Čist materijal s kojim se radi jer TIG ne oprašta prljavštinu. 40x debljina materijala je početna amperaža, 100% Argon. Backpurge kad se vari cijev jer je unutra var pušiona bez argona....A ovo...ruka...će se nauči, ionako ne znam ništa pa kad već počinjem bolje odmah na full monty. Gledam profiće na youbito koji objašnjavaju teoriju i kako se drži TIG torch, koji kut, šta su problemi kod početnika itd. Ne kažem da odmah znam variti ali imam predodžbu šta moram naučiti da to bude kako treba...

Gdje nabavljaš Argon i koliko to košta kod vas? Koju bocu bi preporučio a da baš ne ostanem odmah bez. Namještanje Argon protoka isto ima neka bazična "formula". To za nas početnike da ne zakurimo hrpu argona bzvz....


Neznam....argon, corgon....nekih 150-200kn. Ali to je 3 % troška u zavarivanju. Ako ideš u zavarivanje cijena repro materijal te nesmije brinuti. To ti je kao jutarnja kava u birtiji 5-8 kn.  :)
Ako si fakat zagrizao za zavarivanje upiši tečaj osnove TIGa, vrijedi svake lipe, jer preko filmića nema praktičnog filinga.

agolac

Naravno da nema filinga, filing je kad počneš  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Mrki

Argon ti je nekih 150kn (+/-10kn) boca od 8kg u Messer-u.
I praktički te ispadne bolje kupiti novu sa 10g atesta nego polovnu sa njuškala.

agolac

Citat: Mrki  u Svibanj 21, 2020, 22:11:15
Argon ti je nekih 150kn (+/-10kn) boca od 8kg u Messer-u.
I praktički te ispadne bolje kupiti novu sa 10g atesta nego polovnu sa njuškala.

Koliko velika boca a da ne trčih svako čas u šoping?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Patak

Citat: Danijel 23  u Svibanj 21, 2020, 10:37:14
Mig-mag koriste samo amateri i autolimari!
Daj jednu pametnu, koji aparat?

Vario bi 100*100*5mm kvadratnu cijev, pravokutne/kvadratne profile itd, stjenka je 2-5mm, matrijal je željezo i samo željezo, ostali matrijali me ne zanimaju...


Patak

Citat: agolac  u Svibanj 21, 2020, 21:07:48
Čist materijal s kojim se radi jer TIG ne oprašta prljavštinu. 40x debljina materijala je početna amperaža, 100% Argon. Backpurge kad se vari cijev jer je unutra var pušiona bez argona....A ovo...ruka...će se nauči, ionako ne znam ništa pa kad već počinjem bolje odmah na full monty. Gledam profiće na youbito koji objašnjavaju teoriju i kako se drži TIG torch, koji kut, šta su problemi kod početnika itd. Ne kažem da odmah znam variti ali imam predodžbu šta moram naučiti da to bude kako treba...

Gdje nabavljaš Argon i koliko to košta kod vas? Koju bocu bi preporučio a da baš ne ostanem odmah bez. Namještanje Argon protoka isto ima neka bazična "formula". To za nas početnike da ne zakurimo hrpu argona bzvz....


Ovo je savršenstvo :thumbup:, Tig je prva liga ali nije za nas amatere/kučanstvo...

Mrki

Citat: agolac  u Svibanj 21, 2020, 22:19:10
Koliko velika boca a da ne trčih svako čas u šoping?
Nisam se krenuo još igrati s tim ali mi je čovjek koji ima svoju bravariju rekao da su mi 8kg (Argon i Co2) sasvim dosta za kućnu hobi upotrebu.. kaže njemu od 40kg Co2 u radioni kada ima intenzivno posla traje oko 3 tjedna, tako da kontam da sam miran 6-12mj..

agolac

Citat: Patak  u Svibanj 21, 2020, 22:43:22
Ovo je savršenstvo :thumbup:, Tig je prva liga ali nije za nas amatere/kučanstvo...

Sve je to za ljude. Samo praksa i ide to po malo.... kao i sa svime u životu.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Citat: Mrki  u Svibanj 21, 2020, 22:58:50
Nisam se krenuo još igrati s tim ali mi je čovjek koji ima svoju bravariju rekao da su mi 8kg (Argon i Co2) sasvim dosta za kućnu hobi upotrebu.. kaže njemu od 40kg Co2 u radioni kada ima intenzivno posla traje oko 3 tjedna, tako da kontam da sam miran 6-12mj..
Nemoj ni u ludilu uzimat CO2 za zaštitu. Je da je jeftin ali si uništavš gorionik i zavar nije kvalitetan.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk


Danijel 23

Citat: agolac  u Svibanj 21, 2020, 23:17:50
Sve je to za ljude. Samo praksa i ide to po malo.... kao i sa svime u životu.
Da,ali bar 3 dana kod nekoda da ti uživo pokaže hendlanje.... a onda dobra volja i gas. Inače kad se neko želi naučit TIG prvo se vježba plinsko zavarivanje, a onda TIG. Tako da bilo bi dobro da odeš kod nekoga i probaš sinhronizorat ruke i naučiti kad dodati dodatni materijal sa plinom.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk


Mrki

Citat: Danijel 23  u Svibanj 22, 2020, 08:25:18
Nemoj ni u ludilu uzimat CO2 za zaštitu. Je da je jeftin ali si uništavš gorionik i zavar nije kvalitetan.

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk
Bolje uzimati 72/18 mješavinu?
Ili ti govoriš za TIG? Za to sam uzeo Argon