Aparat za varenje?

Autor Patak, Lipanj 22, 2018, 20:42:04

« natrag - naprijed »

Osy

Citat: Danijel 23  u Lipanj 24, 2018, 08:43:28
U Zagrebu na više mjesta. A vjerovat se može i kod g. Mate u S. Brodu.
Taj sigurno radi u Đuri Đakoviću...

Danijel 23

Citat: Osy  u Lipanj 24, 2018, 09:14:17
Taj sigurno radi u Đuri Đakoviću...
Možda, mislim da ne, Mato ima svoju firmu.
https://www.sigmat.hr

damjandugi

Citat: Danijel 23  u Lipanj 23, 2018, 22:58:59
Sa bilo kojim postupkom ako čovjek nezna radit zavar ružno ispadne. Praškom punjeno zavarivanje je atstirano i nema više rasprave. Najbolje je je otić to trgovca i probati sve postupke: rell, tig i mig-mag postupak. Te onda odluči kaj ti leži i di se ti uklapaš i sa lovom i tehnikom. U večini takvih slučaja kad vide tu tehniku i cijenu vrate se na trafo aparat, kupe rutilne elektrode promjera 2 il 2.5 mm i GaSS

Na kraju ispadne,da je najbolja(najjeftinija) variata inverter aparat i bažična elektroda tipa EVB ili neka rutilna tipa Jadran S ili Rutilen13.A može i od neke druge firme.
https://www.mimovrste.com/varilni-stroji/einhell-inverterski-varilni-aparat-tc-iw-110

Ili nešto slično tome.

https://www.mimovrste.com/varilni-stroji/matrix-varilni-aparat-ews-105-f-1-s-kolutom-varilne-zice

Danijel 23

 :thumbup:
Opet se ispričavam-ne vređam,  ali rijetki su amateri koji imaju ruku za bazičnu oblogu/elektrodu. Večina njih izgubu volju prilikom stvaranja luka, a onda nemogu držati propisan razmak elektrode i osnovnog materijala.  Rutilna obloga tolerira skoro sve gore napisano. Pa čak kombinacija rutilno/celulozna obloga-ZAKON.
Pričamo o hobi zavarivanju, min. debljina lima 2 (2,5)mm kao profili za metalnu galanteriju. Debljine ispod 2mm moguče je  ali treba imati zračnost 0-0,5mm, "brzu" i točnu ruku i najvažnije prilikom zavarivanja raspoznati što je troska i rastaljeni materijal.

Danijel 23

A u Zgbu može se isprobat zavarivačka aparatura kod mojih kolega i prijatelja:
www.siku-teh.hr
www.spark.hr
www.juzniprolaz.hr
www.euroark.hr
ima još njih ali su uglavnom preprodavači....

Danijel 23

 :huh: zaboravih svog najvećeg kolegu Mario Šimunić koji prodaje i zastupa NAJBOLJE aparate na svijet:TELWIN. Nalazi se momentalno u ilegali u krugu Končara, S. Kraljevca.  :smijeh:

Neven


grafit

hobi varenje zaboravi ,dosa treba da se uhvati ruka a obicno sto zavaris pocetniki puca.Jeftinija varijanta odi nekome da zavari,ako bas hoces inverter rutilna elekttoda 2.5mm nadi starih cijevi drljaj i uci se   :thumbup:

Danijel 23

Citat: grafit  u Lipanj 25, 2018, 18:14:42
hobi varenje zaboravi ,dosa treba da se uhvati ruka a obicno sto zavaris pocetniki puca.Jeftinija varijanta odi nekome da zavari,ako bas hoces inverter rutilna elekttoda 2.5mm nadi starih cijevi drljaj i uci se   :thumbup:
Uči se na limovima.....na cijevima vježbaju profići.



VUCIBATINA

Ja sam kupija masku za varenje koja se sama zatamni i set gedora od boxera i brate radi sve bez greske. Skida kola na prikolici s cegrtaljkom i prezivila je
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

Nikad čuo za tu firmu. Možda je ok al je najbitnoje imat dobrog/pametnog servisera!

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk


Mrki

Boxer je valjda neka robna marka u Francuskoj, tj marka koja se pravi za neki francuski lanac trgovina (kao Pevec).
Kolega je kupio udarnu bušilicu, kopija Bosch-a 4-24.. uspoređivali sa mojom Bosch i u šaraf je identična, sve osim naziva.. ja predpostavljam da je to ona fora da netko otkupi kalupe od starih modela pa pravi pod drugim imenom.. a kakva je kvaliteta unutra trebalo bi rastaviti pa usporediti..

Danijel 23

I Bernerov el. alat je pljunti Bosch.