BUGARSKA jun 2018.

Autor zander, Lipanj 27, 2018, 11:35:43

« natrag - naprijed »

zander

20.6. stigli Danek I Lili u Beograd prema prethodno utvrdjenom dogovoru. Smestili se najeli I napili I zasluzeni odmor za sve nas.
21.06. ujutro krecemo za Sofiju. Slovenska ekipa se odmarala nedaleko  od mog stana tako das mo svratili da ih pozdravimo.


OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

U belogradciku osvezenje na tom brdu I nastavak puta , koji je bio pravi magistralni , 120 skoro stalno smo cepali iako je ogranicenje 90.
Stizemo u Sofijiu I u predivnoj vili uzivamo u pripremama za izlazak u setnju po gradu.
Starinske iskopine su zasticene dobro, vidljivi tragovi starina odisu samim centrom grada. Dosta ljudi, ogromni  trg koji ne mos prepesaciti....
Lokalni momak nas upucuje u restoran na klopu, koja je bila izvrsna, ukusna I  neobicna I nije bila skupa.Posle smo se vratili na spavanje naravno .
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Saxi

Ukusne fotke i sjajni predeli, šteta što se niste uvukli i ispeli u Beligradciku na tvrđavu da vidite to čudnovato naslagano kamenje [emoji16]

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


zander

22.06. Jutro obecavajuce sto se vremena tice. Lako izlazimo is Sofije ogromnim autoputem sa 4 trake I skrecemo na izlaz prema Borovecu. Naime I ja I Danijel smo skijasi , on I planinari po leti, tako da je motiv da se vide dva skijaska centra u Bugarskoj bio veliki. Voznja super I predivnim putevima smo jezdili prema planini sa najvise borova koje sam video na bilo kojoj planini. Nije ni cudo sto ga zovu Borovec.


Dorucak kod lokalnog ugostitelja dobar I skup ali sta je tu je. Siti I napiti krecemo I nastavak puta prema Pamporovu. 
Asenov grad je u podnozju Pamporova I voznja kroz klisuru male reke je bila fantasticna. Krivina na krivinu lepi pejzazi su krasili suncani dan . Stizemo vec oko pola 4 I oko 20tak motora je vec bilo tu.

Organizator Juli izlazi iz hotela I pozdravlja nas, I poziva da udjemo u hotel zbog majica I  prigodnih poklona  I naravno placanja. Samo cash ovog puta. Mene nije bilo na spisku ?!?!? ali je Juli rucno dopisao I ja potpisao da je placeno. NO COMMENT.
Hotel je ogroman 450 soba ima na 6 7 spratova, neveliki spa centar I manji bazen...Liftovi ko munja idu goredole...odlicna prica.
Jak pljusak koji je usledio rasterao je sve ljude unutra , ali nada za lepim vremenom nije opadala. Pristizu polako svi motori, Okuplja se gomila.
Vecera , malo zajebancija, pa na spavanje.
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

23.06. Uobicajeni dorucak , pa slikanje  grupnokolekivno, I formira se kolona za malu voznju oko Pamporova. Policija obezbedjena, idemo polako po losem vremenu , kisica sipi I hladno je oko 9C....i to se zavrsilo, pa je usledilo  slobodno vreme ruckom u hotelu pa sve  do vecere.
Vecera ispod proseka , pevacica I momak na klavijaturama nisu uspeli da podignu atmosferu, ali su se trudili maksimalno....bugarski melos je dominirao, bugari su lepo igrali neko kolo...nemam snimaka toga ali je bilo dobro....rano sam otisao u sobu polupijan.
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Smestismo se lako, tusiranje I lagani obilazak , setnja oko 4 5 km...joj Lili bas nam nije trebalo, ali jbga ...upoznali smo okolinu.
Vasariste, nevidjen broj hotela sa 5 zvezdica na malom prostoru, kao I svakojakih drugih hotela...prodavnice, tezge supermarket sve je to sabijeno I nevidjeno puno....neverovatan osecaj da gradic sa 21000 stanovnika ima isto toliko hotela I svega ostalog.....privatnih kuca uopste nema uz obalu...
Pescane dine sto si blize moru...ja to nikad nisam video...neobicna geografija....oblacno vreme cak i prohladno zbog vetra sa mora....kaze Danijel da je Soci prekoputa....
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Obolazak je trajao oko 2 ssata sda svim akcijama od kafe sladoleda setanja i ostalo...Vracamo se ka hotelu
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Prelep dan za plazu, vazduh 24 more 25....neverovatno toplo more iako su talasi poveliki i nekako se nije hladilo....za brckanje u plicaku ko stvoreno.
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Vratismo se sa plaze mrtvi gladni , izgoreli ko rakovi jer je vetar duvao sve vreme i nista se ne oseca da przi....od gladi zaboravismo da slika izvrsnu klopu, osim grckog hleba sa belim lukom i cenovnika haha
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Da popijem kafu pa da zavrsim putopis :)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ponti


JZ

Dobra ta kafa. .kao da je melješ sa kamenom :)
Kupujem polovnu kacigu

glažar

Citat: Ponti  u Lipanj 27, 2018, 15:50:21
Koliko leva je 1 euro?

Kolko konobar hoče  da promeni  :smijeh: :smijeh:

Black Betty

Fino,fino,jel se zna kolko je bilo posjetitelja,naših,njihovih,kolko je bilo starijih Stromova,novih,kolko je bilo bijelih.....

Daj malo detalja
Prepostavka je majka zajeba