Semering vratila lančanika

Autor vitovarius, Srpanj 03, 2018, 18:12:59

« natrag - naprijed »

vitovarius

Pozdrav, evo neki dan sam uočio par kapi ulja ispod stroma...i tako jos par puta kad ugasim motor i parkiram kapne 1-2 kapi na asfalt. Ne baš svaki put, neg tu i tamo,  dovoljan razlog da povirim pod štitnik lančanika i posumnjam na semering izlaznog vratila lančanika. Samo ispod je sve toliko balavo (osim poluge mjenjača, ona je suha) da krivnju ne znam dal da pripišem tom semeringu il onom malom semeringu na polugici kvačila (push-rod) pa nešto kontam da naručim i prominim oba. Koje je vaše mišljenje i savjet? I di to mogu narucit brzo i povoljno?
Hvala[emoji41]

Poslano sa mog IRON koristeći Tapatalk


zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

vitovarius

650 k5 [emoji52]
Citat: zorro  u Srpanj 03, 2018, 21:07:31
el kenja il somara  :huh:

Poslano sa mog IRON koristeći Tapatalk


Danijel 23

Prvo opreri detaljno tu lokaciju da bude suha i čista i vidi točno što se dešava. Možeš se i slobodno  vozit bez tog pvc štitnika lančanika da bi vidio od kuda kreće ulje. Tj , ne mora bit ulje iz motora. Sa čime i kako podmazuješ lanac?

vitovarius

Lanac svako 1000km, sad sam proba neki motulov offroad...sumnja san na to da mozda malo ove vrucine ne cide mazivo s lanca al ipak nije...a ulje pod prstima izgleda da ipak je iz motora. Nije tragedija par kapi u tjedan dana, al ruzno vidit...
Citat: Danijel 23  u Srpanj 03, 2018, 21:30:54
Prvo opreri detaljno tu lokaciju da bude suha i čista i vidi točno što se dešava. Možeš se i slobodno  vozit bez tog pvc štitnika lančanika da bi vidio od kuda kreće ulje. Tj , ne mora bit ulje iz motora. Sa čime i kako podmazuješ lanac?

Poslano sa mog IRON koristeći Tapatalk


Danijel 23

Motula sam izbacio iz igre. Preporučam...bez boje, mirisa i vrlo kvalitetan. Sutra idem po novu pošiljku.





vitovarius

Razmotrit cu...a ok, znas li di narucit ove semeringe, nekog dobavljaca blizu [emoji28]
Citat: Danijel 23  u Srpanj 03, 2018, 21:39:48
Motula sam izbacio iz igre. Preporučam...bez boje, mirisa i vrlo kvalitetan. Sutra idem po novu pošiljku.



Poslano sa mog IRON koristeći Tapatalk


Danijel 23

Orgina: Novema Nova u Draganiću il iz Ljubljane od g. Bojana Tc-motoshop. U mojoj je blizini Motobencony ali oni drže divljake. Možda je to i standarni semering pa ga kupiš za kikiriki u trgovini za lažajeve i semeringe.

vitovarius

Pokusavam ic na tu soluciju samo mi tribaju dimenzije, a ne da mi se sad skidat sve i mirit pa opet vracat...nazovem tamo i pitam, na ebayu su bagatela al opet, ne da mi se cekat misec dana.
Citat: Danijel 23  u Srpanj 03, 2018, 21:48:56
Orgina: Novema Nova u Draganiću il iz Ljubljane od g. Bojana Tc-motoshop. U mojoj je blizini Motobencony ali oni drže divljake. Možda je to i standarni semering pa ga kupiš za kikiriki u trgovini za lažajeve i semeringe.

Poslano sa mog IRON koristeći Tapatalk


Danijel 23

Citat: vitovarius  u Srpanj 03, 2018, 21:51:45
Pokusavam ic na tu soluciju samo mi tribaju dimenzije, a ne da mi se sad skidat sve i mirit pa opet vracat...nazovem tamo i pitam, na ebayu su bagatela al opet, ne da mi se cekat misec dana.
Poslano sa mog IRON koristeći Tapatalk
Traži....

https://www.suzukipartshouse.com/oemparts/#/c/suzuki_motorcycle/parts


Danijel 23

Odakle si ti?
malo poslije....OK vidim

agolac

motorcyclespareparts.eu

Ja sam jednom mjenjao pushrod semering na DL650 jer je propišao. Taj često propiša i somarama koje su s hidrauličkim kvačilom.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

vitovarius

Evo nasa san neke dimenzije pa cu pokusat preko skf i fag dobavljaca nac neki zamjenski ako ima..
Citat: agolac  u Srpanj 03, 2018, 22:26:06
motorcyclespareparts.eu

Ja sam jednom mjenjao pushrod semering na DL650 jer je propišao. Taj često propiša i somarama koje su s hidrauličkim kvačilom.

Poslano sa mog IRON koristeći Tapatalk


Danijel 23

Ako budeš am mjenjo semerin prekontrliraj kakva je osovina, mjesto gdje je vozio semering.