Pumpa goriva ne pumpa dovoljno goriva

Autor damir-st, Srpanj 08, 2018, 18:48:56

« natrag - naprijed »

damir-st

opet neki problemi kod mene..
neki dan parkira motor navečer a ujutro neće da upali..vergla ali pumpa radi 1 sekundu i stane..prvi put da mi se silom prilika desilo da je osta na ljutoj rezervi i priko noći bio na bočnoj nogari..sutradan napravio test i umjesto cca 3dcl goriva pumpa izbaci količinu koliko prosječan čovjek pljune u dva puta..hm..sad slijedi vađenje pumpe pa čemo vidit čija majka crnu vunu prede..nadam se da je nešto sitno a ne nova pumpa...toni666 (inače moj dobar prijatelj) će bit glavni mehaničar a ja ću asistirat..motor je 2012 i kako sam ima vidit pumpa je malo drugačija od starijih modela

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk


Saxi

Po mogućstvu gorivo treba sipati što pre kraja , inače oće pumpa da zariba vremenom jer povuče mulja i taloga iz rezervoara. A ako si radio test sa maltene praznim gorivom onda možda nije do pumpe nego do same količine u rezervoaru.

Ćušnuto sa Krša preko Tetrapaka


damir-st

ulija sam prije toga 3 l..

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk


Ćoso

Citat: damir-st  u Srpanj 08, 2018, 18:59:59
ulija sam prije toga 3 l..

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
Recesija?

damir-st

ahaha ma kakva recesija..nego ima kantu od 3 l

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk


Dadi

Ima Tonči noviju pumpu, svejedno nema on vremena za vozikati se 😋
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

zorro

Citat: damir-st  u Srpanj 08, 2018, 18:48:56
..vergla ali pumpa radi 1 sekundu i stane..
..ovo je zabrinjavajuće  :huh: ..jer i ako je poštopan filter (ona mrežica) a i sam filter u kučištu pumpe..ona mora vrtiti duže (3-4 sec)
Vjerojatno je rib(k)nula pmpa
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

tonciv666

Citat: Dadi  u Srpanj 08, 2018, 22:39:48
Ima Tonči noviju pumpu, svejedno nema on vremena za vozikati se [emoji39]
Nu ovoga provokatora[emoji109]

tonciv666

Citat: zorro  u Srpanj 08, 2018, 22:56:24
..ovo je zabrinjavajuće  :huh: ..jer i ako je poštopan filter (ona mrežica) a i sam filter u kučištu pumpe..ona mora vrtiti duže (3-4 sec)
Vjerojatno je rib(k)nula pmpa
Lako moguče.. Znat ćemo kad rastavimo..

jeeves

Ako se dobro sjećam trebalo bi biti najmanje 7-8 litara goriva u rezervaru kad se radi test protoka. To je za stari model.

bajki

Ako je pumpa zaštopana trebalo bi provjeriti i u kakvom je stanju rezervoar, da nije ishrđao iako se radi o relativno novom motoru.

damir-st

rezervar je kod zadnjeg otvaranja bia ko nov tako da hrđa sigurno nije a to za test sa minimalno 7-8l prvi put čujem..nadam se samo da zorro nije u pravu..al dobro dadi kaže skinit čemo pumpu sa tončevog i montirat na moj..hehehe

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk


zorro

Citat: damir-st  u Srpanj 09, 2018, 10:02:06
..nadam se samo da zorro nije u pravu..
volio bih i ja da nisam..zbog tebe..nije mi ni cilj biti u pravu..nego se vodim logikom i pokušavam uočit srž problema ..nisam od onih koji će ti reći..de pogledaj da ti guma slučajno nije probušena..pa čuješ šištanje iz nje..a ti misliš da je pumpa  :smijeh:

Velim ti opet..trajanje od 1 sec. rada pumpe ne sluti na dobro..a zašto je do tog došlo..to je drugi par opanaka i možemo nagađat do sutra   ;)
..iako ja pretpostavljam da ti se to desilo zbog pretegnutih vijaka na vrhu vilice..kojima štelaš mekoću/tvrdoću amortizera prednje vilice ..jerbo..postoji logično objašnjenje i za to..al neću sad o tome  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

damir-st

ma i inače mi je pumpa čudno radila..kod paljenja joj je puno duže trebalo da odradi i čujem je da zuji dok vozim...to ima 2 godine..prije je bila tiha

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk


zorro

Citat: damir-st  u Srpanj 09, 2018, 10:32:10
ma i inače mi je pumpa čudno radila..kod paljenja joj je puno duže trebalo da odradi i čujem je da zuji dok vozim...to ima 2 godine..prije je bila tiha

Poslano sa mog GT-I9301I koristeći Tapatalk
ma to je normalno  ;) ..pa kad je meni nedavno otišla na Apriliji..kak nebi otišlo na Suzukiju..i to još kenji  :smijeh:
..s tim da je moja radila uz uputrebu sile (šamarčine po rezervoaru) :samaranje:  ..ne vele stari ljudi bez veze..batina je izašla iz raja  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: