Pumpa goriva propušta

Autor tijo, Srpanj 15, 2018, 11:07:50

« natrag - naprijed »

tijo

Evo problema.... :misli:
Evo juče odlučim i ja provjerit malo protok pumpe....skinem crijevo sa pumpe, ono malo će goriva kapnut, kad ono gorivo i dalje curi skroz...a u p.m. :huh: A šta sad...svejedno idem probat izmjerit protok ...malo balansiranja sa crijevom i mjerimo(3 okreta ključa)....cca 290ml e sad koliko je točno otom potom.
Sad ono najbitnije..savjeti i preporuke šta dalje????


jeeves

Količina goriva je super, ali ne smije tako curiti. Malo na početku kad skineš cijev i trebalo bi stati.
Jel pumpa ima čudan zvuk kad daš kontakt?
Motor radi ok?

jeeves

Neki razlog zašto si mjerio protok?

tijo

Hmmm...radi dobro.Počeo me zezat sa prvim paljenjem u danu....upali iz 4-5 put...i onda cijeli dan ok.Dok je hladan kad mu dodam gas na trzaj nije uvijek dobro primio a kad se ugrije sve 5....pumpa dobro radi ...nema čudnih zvukova

jeeves

Citat: tijo  u Srpanj 15, 2018, 13:32:46
Hmmm...radi dobro.Počeo me zezat sa prvim paljenjem u danu....upali iz 4-5 put...i onda cijeli dan ok.Dok je hladan kad mu dodam gas na trzaj nije uvijek dobro primio a kad se ugrije sve 5....

Hmmm... gorivo zna curiti kad se visokotlačni odušak u tijelu pumpe pomakne, odnosno plastična kopča koja ga drži, ali onda motor gadno trokira jer ne dobija dovoljno goriva, odnosno nije dovoljan tlak goriva u sastavu.

Mislim da ćeš trebat izvadit pumpu da vidiš kako izgleda.


agolac

 :thumbup: Đivo je stručnjak za pumpe :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tijo

Predpostavljo sam da je nesto tako u pitanju..... :thumbup:
Sutra ju odma vadim van pa cu vidjet šta joj je

tijo

Problem riješen  :gimme5:  tnx Jeeves
Pa da objasnim u kratkim crtama -- Čim sam krenuo vaditi pumpu iz rezervara čuo sam klik i ode plastična kopča u rezervar ...e a onda pumpa nejde van jer je regulator pritiska napola van pumpe. Ništa onda nego i njega izbacujem u rezervar. Pumpa vani i sada pecanje kopče i regulatora

Pumpa je bez tragova hrđe i filter je čist

Sve sklapam nazad montiram pumpu i idemo paljenjee  :shhh:  .... upali ko mina heheh prima gas ko lud.
Naravno kasnije mi dođe u glavu da sam trebao učvrstit kopču sa vezicama da više neispada....no to ćemo drugom prilikom

Osy


jeeves

Bravo!
E jbga, zaboravio napisati da kopču učvrstiš sa plastičnom vezicom ili tankom čvrstom žicom.

Da sam na tvom mjestu ponovo bi izvadio pumpu i to napravio, jer je kopča s vremenom popustila i samo je pitanje vremena kad će se to opet dogoditi.

jeeves

Pumpa ti super izgleda s obzirom na godine [emoji106]

Dadi

Citat: agolac  u Srpanj 15, 2018, 13:57:37
:thumbup: Đivo je stručnjak za pumpe :gimme5:
čojek radi na ajrodromu :thumbup:,šta da ode pumpa u zraku  :klanjase:
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

fatboy

Citat: Dadi  u Srpanj 18, 2018, 13:01:14
čojek radi na ajrodromu :thumbup:,šta da ode pumpa u zraku  :klanjase:

Sakriješ se... :-X

tijo

Citat: jeeves  u Srpanj 18, 2018, 12:49:35
Bravo!
E jbga, zaboravio napisati da kopču učvrstiš sa plastičnom vezicom ili tankom čvrstom žicom.

Da sam na tvom mjestu ponovo bi izvadio pumpu i to napravio, jer je kopča s vremenom popustila i samo je pitanje vremena kad će se to opet dogoditi.




Ide ona odma van ....ne da mi se izvlačit gorivo pa ču ga prvo malo potrošit :moto2: onda akcija "vezica"

tijo

Citat: jeeves  u Srpanj 18, 2018, 12:50:33
Pumpa ti super izgleda s obzirom na godine [emoji106]

To je kompletno druga pumpa(isto 2005) jer mi je riknula zbog katastrofalnog rezervara....rezervar je prije 2.godine sanirao Brum i stavili smo drugu pumpu....odonda ju nisam vadio vani, sve super bilo do neki dan....sva sreća što je samo kopčica spala