Lanac i lačanici

Autor agolac, Srpanj 30, 2017, 01:37:28

« natrag - naprijed »

agolac

DL1000A L4=>

Prednji lančanik   - 17 zuba (2751020A40)
Stražnji lančanik  - 41 zub (6451135F20)
Lanac                 - RK525SMOZ8 sa 116 link-ova


DL1000 <L3

Prednji lančanik   - 17 zuba (2751020A20)
Stražnji lančanik  - 41 zub (6451135F20)
Lanac                 - D.I.D. 525 sa 112 link-ova

DL650 K6 i stariji

Prednji lančanik   - 15 zuba
Stražnji lančanik  - 47 zuba
Lanac                 - D.I.D. 525V8 sa 116 link-ova

DL650 K7 i noviji (uključeno i ABS modeli)

Prednji lančanik   - 15 zuba
Stražnji lančanik  - 47 zuba
Lanac                  - D.I.D. 525V8 sa 118 link-ova

Na modelima K7 i kasnijim swingarm je produžen zbog
potrebe smještaja ABS jedinice. Swingarm je duži i kod
ne-ABS modela (serijska proizvodnja) stoga od tada i
ABS i ne-ABS modeli trebaju duži lanac.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Bagy

Pitanje za znalce i one koji su to napravili: što dobijem ako umjesto 15 zubaca stavim prednji lančanik sa 14 zubaca? Mali Stom K9. Kao, manje ću šaltati, bolje je ubrzanje ali manja krajnja brzina koja mi u stvari i ne treba. Točno?
mob: 095/573-6874

Danijel 23

Po meni budeš ga više šalto, bit će "explozivniji" i krajnja brzina krača za 18,7%. Kaj ga spremaš za off?  :blato:

Bagy

Citat: Danijel 23  u Lipanj 30, 2019, 09:49:13
Po meni budeš ga više šalto, bit će "explozivniji" i krajnja brzina krača za 18,7%. Kaj ga spremaš za off?  :blato:

Onda mi to ne treba - ionak' se našaltam poprilično!  ;)  :thumbup:
mob: 095/573-6874

zorro

Citat: Bagy  u Lipanj 30, 2019, 08:55:31
Pitanje za znalce i one koji su to napravili: što dobijem ako umjesto 15 zubaca stavim prednji lančanik sa 14 zubaca? Mali Stom K9. Kao, manje ću šaltati, bolje je ubrzanje ali manja krajnja brzina koja mi u stvari i ne treba. Točno?
bit će ti jači ..I MANJE POTREBE ZA ŠALTANJEM (logično) , ali krajnja brzina manja
..i što nije baš dobro..prije ti izliže štitnike zadnje vilice ..onu plastiku..jel
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

Citat: zorro  u Srpanj 01, 2019, 21:41:44
bit će ti jači ..I MANJE POTREBE ZA ŠALTANJEM (logično) , ali krajnja brzina manja
..i što nije baš dobro..prije ti izliže štitnike zadnje vilice ..onu plastiku..jel

U svakom slučaju, ak ne probam - ne bum znao! Ali to bi mi već odgovaralo...  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Danijel 23

Ja kad stavim enduro (veči omjer) set lančanika na DRZa češće šaltam, motor je živčaniji i ide sporije. Kada vratim cestovni set,  brzine su duže...brže ide i slabiji je.  :blato:

fatboy

Citat: Danijel 23  u Srpanj 02, 2019, 08:47:43
Ja kad stavim enduro (veči omjer) set lančanika na DRZa češće šaltam, motor je živčaniji i ide sporije. Kada vratim cestovni set,  brzine su duže...brže ide i slabiji je.  :blato:

Logično... :thumbup:

zorro

Citat: fatboy  u Srpanj 02, 2019, 09:08:20
Logično... [emoji106]
Sta je logicno ??? Da ce cesce saltat ???
Ajd onda objasni i logicki potkrijepi

Poslano prekoku*ca

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Black Betty

Ja imam zub manje na prednjem,šaltanje brzina ?(diskutabilno),ovisno o stilu vožnje,moj ionako se ne spušta ispod 5000 okretaja u vožnji,dobije se samo malo eksplozivnosti....
Orginal zubi 214 km/h
Zub manje  208 km/h
Po njegovim satovima
Po gpsu 192 km/h....

Međuubrzanje-nešto življi....
Prepostavka je majka zajeba

zorro

To si dobro rekao..ovisno o stilu voznje.
Ja znam da ako je prijenos sa prednjim manjim lancanikom..onda manje saltam..npr. brdo ..tamo gdje sam morao iz 5. saltat u 4. sad prolazim u 5. bez saltanja u nizu.
Na otvorenoj cesti..ubacis u 5. ili 6. i nemas sta saltat..motor ima vise snage za povuci i kad padne u niske okretaje.

Al bitno da je Fat potvrdio logiku talijana samo da ne bude onak kak sam ja napisao..iak ne zna objasnit to 'logicno" kak i zast [emoji847]

Poslano prekoku*ca
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

Citat: Black Betty  u Srpanj 02, 2019, 11:20:53
Ja imam zub manje na prednjem,šaltanje brzina ?(diskutabilno),ovisno o stilu vožnje,moj ionako se ne spušta ispod 5000 okretaja u vožnji,dobije se samo malo eksplozivnosti....
Orginal zubi 214 km/h
Zub manje  208 km/h
Po njegovim satovima
Po gpsu 192 km/h....

Međuubrzanje-nešto življi....

A ima li kakve štete na štitniku zadnje vilice?  :misli:

Prošli tjedan nakon vožnje s jednom Ninjom 10 i Fazerom 600 po Gorskom Kotaru, čujem da oni šaltaju najmanje u 4-tu u oštrim zavojima! A ja malo-malo iz 3. u 2. brzinu! Znači da bi s prednjim lančanikom koji ima zub manje mogao to odvoziti bez šaltanja u 2. brzinu?!?  :misli:
mob: 095/573-6874

iviccaa

Citat: zorro  u Srpanj 02, 2019, 11:34:07
To si dobro rekao..ovisno o stilu voznje.
Ja znam da ako je prijenos sa prednjim manjim lancanikom..onda manje saltam..npr. brdo ..tamo gdje sam morao iz 5. saltat u 4. sad prolazim u 5. bez saltanja u nizu.
Na otvorenoj cesti..ubacis u 5. ili 6. i nemas sta saltat..motor ima vise snage za povuci i kad padne u niske okretaje.

Al bitno da je Fat potvrdio logiku talijana samo da ne bude onak kak sam ja napisao..iak ne zna objasnit to 'logicno" kak i zast [emoji847]

Poslano prekoku*ca
Ubrzanje od 0-150 km/h:
U kojoj kombinaciji ćeš više šaltati?

Black Betty

Šta te briga koliko češ šaltat brzina,sa onim motorima se ne može ni uspoređivat,gledaj okretaje na motoru ostalo nije bitno,zub manje,nešto više snage i to je to,i samo gas.....
Prepostavka je majka zajeba

zorro

Citat: Bagy  u Srpanj 02, 2019, 11:53:59
Znači da bi s prednjim lančanikom koji ima zub manje mogao to odvoziti bez šaltanja u 2. brzinu?!?  :misli:
NE..nego bi mogao prolaziti te zavoje u 3. brzini  :thumbup:
Npr. Podravska magistrala..vjerojatno voziš većinu 4. i 5. brzina..u slučaju da staviš manji prednji zubčanik..vjerojatno bi mogao cijelu Podravsku proći u 5. bez šaltanja

MALO KASNIJE..sorry sad vidim kako si formulirao pitanje..DA..mogao bi te zavoje odvoziti da ne šaltaš u nižu..2.  :)

Citat: iviccaa  u Srpanj 02, 2019, 12:05:55
Ubrzanje od 0-150 km/h:
U kojoj kombinaciji ćeš više šaltati?
u slučaju 1 zub više-manje ..isto ćeš šaltati..pa ne pričamo ovdje o utrci ubrzanja  :smijeh:

U normalnoj vožnji..kruzanju..zuba manje na prednjem..ili 3 zuba više na zadnjem ..dobijaš veću snagu u svakom stepenu prijenosa u odnosu na original  ;)

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: