Lanac i lačanici

Autor agolac, Srpanj 30, 2017, 01:37:28

« natrag - naprijed »

zorro

Svak misli da je njegova logika ispravna..a ne znam koliko vas je uopće ikad pokušalo voziti na lančanicima s više ili manje zubi  :misli:
Znači ta razlika se osjeti najbolje na malim motorićima, tipa APENAC, 15-ica i slični
APN. kad si stavio naprijed zub manje..ili odozada više ..ušaltaš ga u 4. (oni stari su imali samo 4 brzine)  i voziš se i po ravnom i u manjim uzbrdicama u 4. ..ali jedva 50 kmh. nema šaltanja..prst u uvo i deri :)
Dok u slučaju kad smo išli da nam APN ide 8-9 banki..onda smo stavljali kontra..napred više, a odozad manje zubi ..tad čim je uspon 2% da ga okom ne uočiš..APN ga osjeti i moraš šaltati u 3.

Slučaj 2. Nedavno Markov DR je imao manje 3-4 zuba na zadnjem lančaniku nego moj..i kad krenemo u veće brdo..on ga na početku ušalta u 2. i u pol brda fali snage i mora u 1.  ..dok ja čim krenem u 1. odmah ide u 2. i bez problema izvozi brdo u 2.
Al je zato njegov na cesti bio brži za 10-15 kmh neg moj

Eto..jebeš logiku..ja pišem iz osobnog iskustva..pa ko će vjerovat ko neće..boli me kurac  :bzvz:

Đoni Štulić bi rekao: "..pljunuo sam dupelisce preko cijele straniiiiceeeeee ...."  8)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

To se zove expertiza iliti osobno iskustvo!  ;) Thnx na iscrpnom odgovoru!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

agolac

Citat: Bagy  u Srpanj 02, 2019, 17:10:33
To se zove expertiza iliti osobno iskustvo!  ;) Thnx na iscrpnom odgovoru!  :thumbup:

Vidi tebi nešto fali čim petljaš s zubčanicima. Odgovor je DL1000 ;)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

RoadRunner

Citat: agolac  u Srpanj 02, 2019, 18:09:42
Vidi tebi nešto fali čim petljaš s zubčanicima. Odgovor je DL1000 ;)

Potpis ko kuca!

Svi zupcanici ovog svijeta ne nadoknaduju pol motora extra u odnosu na DL650  :)
U trecoj ga vozis od 40 do 170  :smijeh:


iviccaa

Džabe su ti sve formule i istraživanja, iskustvo to sve potuče u 2 rečenice.
[emoji23][emoji23]

Bagy

Citat: Black Betty  u Srpanj 02, 2019, 11:20:53
Ja imam zub manje na prednjem,šaltanje brzina ?(diskutabilno),ovisno o stilu vožnje,moj ionako se ne spušta ispod 5000 okretaja u vožnji,dobije se samo malo eksplozivnosti....
Orginal zubi 214 km/h
Zub manje  208 km/h
Po njegovim satovima
Po gpsu 192 km/h....


Međuubrzanje-nešto življi....

Kako mi je ovo promaklo!?  :misli: Čujem da si nešto čipirao mašinu? Sad je meni jasno kako si ti mogao onim tempom voditi ekipu iz Medulina!  ;)  De, pričaj malo... Betty a mogao bi i posebnu temu otvoriti!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

agolac

Citat: Bagy  u Kolovoz 25, 2019, 19:22:00
Kako mi je ovo promaklo!?  :misli: Čujem da si nešto čipirao mašinu? Sad je meni jasno kako si ti mogao onim tempom voditi ekipu iz Medulina!  ;)  De, pričaj malo... Betty a mogao bi i posebnu temu otvoriti!  :thumbup:

Ma propao ti je on...tamo neke Vespe vozi...kaže bolje od stroma....prodao dušu šejtanu, a ae...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Bagy

Samo da izvijestim cijenjeno pučanstvo V Strom foruma i naročito one forumaše koji voze "kenje": nakon promjene prednjeg lančanika i stavljanjem manjeg (14 zuba), imam osjećaj da je motor dobio poprilično na "konjaži"!  :thumbup: Ne da je življi, nego kao da je čipiran na min 85 KS! Obilje snage na manjim okretajima, zavoje koje sam prolazio u 3. brzini bez problema prolazim četvrtom. Prešao sam skoro 300 km s tom postavom, i nikako se načuditi!  :ooda: Međuubrzanja su respektabilna i ulazim u pretjecanja u 5-toj, pa čak i 6-toj brzini! U 6-tu šaltam već na 100 km/h. Nisam se toliko navozao u 6-toj otkako ga vozim!  :) Kako je rekao Zorro, mogao bih cijelu Podravsku magistralu proći u 5-toj brzini.  Namjerno sam tražio lokalne ceste sa što više kratkih zavoja, serpentina i penjanja. Jednostavno - drugi motor!  :-*
I na kraju, dođem na benzinsku i očekujem potrošnju od min 6 litara, kad ono 4,73 l/100km! E sad je stvarno kralj!  :shhh:
mob: 095/573-6874

Black Betty

Branim se šutnjom,nisam probao druge Stromove pa ne mogu usporediti,al zato ga je Saxy probao,pa nek kaže on svoje iskustvo....
Prepostavka je majka zajeba

VUCIBATINA

ja sam ti ima na svome otkad sam ga kupija,kad bi druge isproba bili su mi spori ko blato
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Osy

Citat: VUCIBATINA  u Rujan 22, 2019, 19:58:16
ja sam ti ima na svome otkad sam ga kupija,kad bi druge isproba bili su mi spori ko blato
A inače si ti rejser, isto ko i Bagy :)  :smijeh:

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zorro

Citat: Bagy  u Rujan 22, 2019, 18:18:30
Kako je rekao Zorro, mogao bih cijelu Podravsku magistralu proći u 5-toj brzini.
Ma daaaaaj me naj jebat..sad hoćeš reć da sam ja bio u pravu, a da npr. nije bio Fat sa onim "logičnim"   :bzvz:
Ma nemoguće  :buahaha:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Bagy

Citat: Osy  u Rujan 22, 2019, 20:33:41
A inače si ti rejser, isto ko i Bagy :)  :smijeh:

Daleko sam ja od rejsera - to se vidi i po potrošenosti prednjih kočionih obloga: sad sam bio kod majstora (mali servis i promjena prednjeg lančanika) i kao, ako treba da mi promjeni i prednje pločice. Ipak sam prošao već 35,000 km s tim pločicama. Kaže majstor - nema potrebe, ti izgleda uopće ne koristiš prednju kočnicu!  :smijeh:

Citat: zorro  u Rujan 22, 2019, 22:39:01
Ma daaaaaj me naj jebat..sad hoćeš reć da sam ja bio u pravu, a da npr. nije bio Fat sa onim "logičnim"   :bzvz:
Ma nemoguće  :buahaha:

Priznajem, ipak bi u nekim sporijim zavojima morao prešaltati u 4-tu!  :ooda: U svakom slučaju, preporuka za "kenjaše". Stvarno mala investicija, a veelika promjena!  :thumbup:
mob: 095/573-6874