Istra iliti koji kuki tamo mogu obići i vidjeti

Autor munja, Kolovoz 15, 2018, 18:02:25

« natrag - naprijed »

Black Betty

Prepostavka je majka zajeba

Osy


Suki

Citat: Black Betty  u Kolovoz 16, 2018, 08:07:03
Ako se kreće iz Buja možeš prema Brtonigli tamo ima spilja mramornica i imaju muzej starinskih stvari,a poslje se može nešto fino i pojest(Sterle se zove Restoran),nakon toga može se prema Višnjanu(tamo je zvjezdarnica),u Višnjanu je konoba Borgonja(uz cestu se nalazi),poslje toga prema poreču(na samoj rivi ima dosta objekata koji nude sve i svašta),poslje prema Vrsaru,Funtani,limski kanal.Na limskom kanalu imaju dobar sladoled,pa dalje prema Rovinju.
Iz Rovinja dolazite prema Puli,javite se meni( nije obavezno,ako se ne javite,ocrnit ču vas na forumu,pa vi kako očete).

Iz Pule lagano prema Marčani,Labinu ,Voziličima.na kružnom  toku u Voziličima skrenite u livo i prema Pazinu.poslje Pazina možete prema Motovunu i Buzetu.Pa poslje se može i prema Bujama.

...napiši mu prvo kako da on uopće dođe do Buja, a lako za kasnije sve ovo nabrojano :smijeh:
:moto2:

098 9232180

Black Betty

Do Buja dođe cestom, poslje se vozi po česti ili po švaltu :) ;)
Prepostavka je majka zajeba

VUCIBATINA

ovo su neke moje smjernice koje sam zapisa

1. karlobag
ruševine srednjovjekovne četverokutne utvrde ,,Fortica";  jedan dio utvrde  uređen i otvoren pod nazivom Mediteranski vrt Kava –  galerija mozaika
–  ruševine crkve sv. Karla Boromejskoga iz 1710. uz koju stoji spomenik Šimi Starčeviću, autoru prve gramatike na hrvatskom jeziku– ostaci crkvice sv. Vida iz 13. stoljeća ( Drvišica –  Vidovac)

2.BOLJUN
dobro očuvani kaštel s kulama i bastionima te nekoliko mjesnih crkava, poput crkve sv. Jurja (izgrađena 1640. godine na mjestu prethodne crkve), romaničke crkve sv. Kuzme i Damjana ili crkve sv. Fabijana i Sebastijana (prijelaz iz 12. u 13. stoljeće), koja se nalazi podno naselja.

3.GRAČIŠĆE
posebnosti Gračišća njegova je urbana struktura: podjela nekoć zidinama opasanog grada na četvrti, a svaka od njih ima svoj trg s crkvom. Najreprezentativnije je dakako središte grada - Plac, s crkvom Majke Božje, kapelom sv. Antuna i palačom Salamon

4. Kotle,
rječica, mlin simpa mjestašce na putu za hum

5- Kringa
istarski vampir

6. Završje
najstarije crkvene orgulje u istri na cesti iz Oprtlja prema Grožnjanu

7. Lindar
VILLA BAXA

8.PAZIN
jama pazinska,crkva sv nikole, kaštel

9. . vodnjan
mozes odlicno jesti u vodnjanci i pogledati trg, ulicice i crkvu
fazana (moze i izlet) na briune!!!!

10. visnjan
zvjezdarnica i cini mi se stari grad (jako mali)

11.beredine 
jama, malim cestama jako ljepo

12.  Oprtalj
iz Livada prema gore idu zabavne serpentine, pogled na Motovun itd
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Ćoso


VUCIBATINA

Najvjerovatnije pola od toga necu viditi nego ce me put odvesti na neke druge destinacije ali ako nemas plan onda vrludas ka muva bez glave.
Idem satorom tako da cu nastojati naci dosta sumskih putova i plaza di bi moga kampirati mukte. Kampovi su skuplji od apartmana
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Suki

:moto2:

098 9232180

tibertov

Dobro da ti se da...ja kad dođem u neko mjesto, popijem piće i idem dalje [emoji51]

Danijel 23

Citat: tibertov  u Kolovoz 16, 2018, 18:26:40
Dobro da ti se da...ja kad dođem u neko mjesto, popijem piće i idem dalje [emoji51]
Moj človek! Gas od mraka do mraka!  :vino: 

VUCIBATINA

Motor spakovan, krecem u istru i tamo sam do ponediljak. Ako ko ima volje za neku kavu negdi nek se javi
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

gianni

Zarečki krov kod Pazina jedna od prirodnih atrakcija koju vrijedi vidjeti :thumbup:


Saxi

Uff kako je ovo dobro, a Istra cela je prelepa, kao dragulj, biće uživanja gde god kreneš [emoji6]

keko

Citat: gianni  u Kolovoz 17, 2018, 13:40:10
Zarečki krov kod Pazina jedna od prirodnih atrakcija koju vrijedi vidjeti :thumbup:
Viš ovo sam i ja fulal, bravo sused sad imam razlog ponovo u Istru  :) nego gde je to točno  :misli:

Malo kasnije: našao sam put, od Pazina prema Cerovlju, zadnje kuće u Pazinu i onda makadamski putem ;)
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

gianni