DL650 škripanje iz prednjeg kotača

Autor agolac, Rujan 13, 2018, 21:53:11

« natrag - naprijed »

agolac

Motor je od frenda koji je s nama u garaži. Škripanje je dolazilo iz senzora brzine koji je spojen na prednji kotač. Eto, da se ne iznenadite ako kotač proškripi. Skinite osovinu kotača i podmažite taj dio koji se vrti :thumbup:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

iviccaa

Verzija sa ili bez ABS-a?

Gledam shemu ovog mog pa ne kužim gdje je to. Senzor brzine se montira da bude neki razmak od sensor rotora.

fatboy

Citat: iviccaa  u Rujan 13, 2018, 22:55:20
Verzija sa ili bez ABS-a?

Gledam shemu ovog mog pa ne kužim gdje je to. Senzor brzine se montira da bude neki razmak od sensor rotora.

Pretpostavljam da Andrej misli na lijevu stranu kotaca i tzv. puž brzinomjera... :misli:

Danijel 23

Ja ništ ne kontam...šta imaš skidat-podmazivat odovinu kad secona vrti a lageri 2RS.....kakav puž brzinomjera-kaj brzinu ne mjeri ajmoreč senzor ko od ABSa po šupljem limu.
Andrej...aj ti to lijepo poslikaj i obilježi fluo markerom di je problem!

bajki

Citat: iviccaa  u Rujan 13, 2018, 22:55:20
Verzija sa ili bez ABS-a?

Gledam shemu ovog mog pa ne kužim gdje je to. Senzor brzine se montira da bude neki razmak od sensor rotora.

Ti imaš noviji model i ako se nevaram kod njih mjerenje brzine više nije na prednjem kotaču.

iviccaa



:misli:

Ne znam jel ovdje mjeri brzinu ili sluzi samo za ABS?

agolac

To je samo za abs. Ovo šta kaže fatboy. S lijeve strane je "puž". Kroz njega isto prolazi osovina kotača..



"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

 :thumbup:
:misli: očigledno da je opet majstor zasro stvar....pa ti idi u mrzovoljne servise. :thumbdown:

Danijel 23

Ja sam u  puž od svoga DRZnika nalio ulje za zupčanike i to 220, ajmo reč viskoziteti kao med. Jer se mast s vremenom od BRZE VOŽNJE  :) razbaca po kučištu i ništa ne podmazuje.