Putevima bratstva i jedinstva ili ti 'pegližon' tura po Srbiji

Autor Saxi, Rujan 25, 2018, 15:17:14

« natrag - naprijed »

Ponti

Citat: Osy  u Rujan 25, 2018, 22:54:21
Sljedeći put kupi i najbolju majicu, a ne samo rukavice :smijeh: :ooda: :)

Ako je made in PRC ne dolazi u obzir. Gdje si ju kupio, ne vjerujem da Gogs radi tako nešto grozno  :buahaha:

Saxi

Kažu žene su zrelije od muškaraca, ali za ovu ženu zmaja to ne važi [emoji39]

http://cloud.tapatalk.com/s/5baaa43e1029e/28%20video%20most%20Sandra.mp4

Da ne bude da su žene najgore, bilo je tu i većih ludaka koje je znatiželja kopkala koliko je voda hladna i prkosna  :)



a žene nestalne po prirodi, čas je vidiš ovde, čas vidiš ovde, dal je prolivena rakija po objektivu ili je fotograf popio previše, eto ti nje na drugoj strani obale  :smijeh:





A onda su se ova dva GSA Teletabisa setila da provere dal je sve na svom mestu i da urade redovnu inspekciju na svojim kanticama bavarskim i srećom za sve, fercerali su iznenađujuće pouzdano i dobro, poput malih Stromova  :ooda:



Jedan pogled na Ibar, lepo izgleda odozgore kao i sve unaokolo  :-*



Još jedan pokret pre nego smo se stuštili Dolinom jorgovana preko Raške do Novog Pazara, svi su uključili JUMP MODE, nije se znalo ko koga, gde i kako preskače, srećom Štrumpfova nije bilo na putu, a kad mačke nema, miševi mali kolo vode i tako smo mi u dahu odjahali do novog Pazara, vozeći u raznim grupama  :moto2:


dr.Tomo

I don't need therapy, I ride a motorcycle...

Saxi

A onda na red dolazi Novi Pazar, država u državi, mesto gde su se ljudi maksimalno podelili i otuđili od pameti i razuma, motore voze i stari i mladi, bez kaciga naravno, izgledali smo sami sebi kao jedine budale koje upadaju u grad u punoj ratnoj opremi, pošto su videli da smo iz raznih zemalja, i da nas droga i politika ne interesuju, bili smo nevidljivi za sve, što nam je omogućilo da zakrčimo centralnu ulicu i gradski trg i parkiramo se ispred česme gde su nam ljubimci bili na oku sa sve opremom, dok su nam prsti bili na obaraču u takmičenju izjedanja i neutralisanja ćevapa kod Jonuza Šadrvana :)









I za kraj jedna grupna za pamćenje, toliko sam se najeo ćevapa da sam hteo da eksplodiram, zaklonio sam i onoliku ljudinu Osyja, ali šta ću kad je trebalo omastiti brke jer smo odavde nastavili put Sjenice i Pešterske visoravni, kanjona Uvca...


Saxi

Posle novopazarskog osinjaka, opet smo se našli na mirnim putevima okruženim džamijama sa minaretima koji bodu oblake prostirući se visoko u nebo, sve manje ljudi, sve veća nadmorska visina, zahlađenje što od tufahija i slaniša, što od sve veće nadmorkse visine, nismo se peli jako visoko jer verujem da bi tamo naišli na pingvine verovatno, inače u staroj Yugi, Pešter je mesto u kome se svake godine merila najniža temperatura i bile najveće hladnoće, mesto u kome zima i sneg traju duže od ostalih godišnjih doba, meni je ovo bio prvi put da sam ovako daleko otišao u divljinu i prirodu u ovom delu Srbije i jako mi se svidelo, krava i ovaca razih tipova i rasa svuda, sve su daleko od puta bile, nema krivina, ali to je mesto za posmatranje prirode i laganu vožnju  :-*






Saxi

Sledeća destinacija je bila Uvac sa svojim predivnim meandrima i staništem beloglavih supova za koje priče kažu da su u stanju i tele da dignu sa zemlje kad ogladne, tako da bi i decu valjalo pričuvati, čak postoji i priča da su onomad digli neko dete, ali ja više volim da verujem da su to samo puste lovačke priče, kao mi veseljaci i pijanci lovci mu dođu isto to, samo su naoružani i idu od kafane do kafane kroz šumu, puštajući mašti na volju i izmišljajući razne priče  :shhh:



U životu je puno puteva i raskrsnica a malo znakova, pa ako pažljivo ne gledaš dođeš u situaciju da se slakoćom pogubiš i izgubiš u svemu, a to se desilo većem delu hajduka iz ove priče, elem Laza se umorio od okretanja pedala jer stvarno vozi na maksimum i pravi najmanje pauze da bi održao ubitačni tempo, on je zatražio kafu da malo srce prodrma i osnaži, a ispred Sjenice smo imali i odbor za doček, srećom bez radara, pa smo samo nemo razmenili osmehe i pozdrave u letu, bez davanja dupeta na doboš ili novaca u džep ili državnu kasu  :gimme5: Ali zato smo se vrteći po Sjenici zeznuli i samo one tri barabe koje su se odmetnule odavno ( Pero, Zander i Suki) imale su tu sreću i privilegiju da vide sve izbliza i uživo  [emoji106]









Za to vreme mi smo pregazili fantastične predele i zaustavili se na Zlataru da se malo osvežimo i sačekamo ovu trojicu iz Yume pa da nastavimo dalje :)
U jednom momentu Osy mi kaže , jebote ispušta ti guma, a ja se smejem, on mrtav ozbiljan a ja kao halotana da sam udisao umirem od smeha, kad na kraju moje oštro muzičko uvo registruje šuštanje, sjebao se ventil i pušta iz sve snage, skinem kapicu i sredimo stvar, e sad sam ja ozbiljan a Osyju smešno, promenili malo uloge, ali tu on vadi keca iz rukava nekakav bajno sjajni kompresor, i posle prvog uključenja i udaha, izbacuje osigurač i ostajem bez USB punjača i navigacije, njegova švabska medicina nije prijala mom malom Japancu... kasnije je došao Pero i prodao nam foru, da se kompresor prvo uključi na prazno malo da radi pa tek onda na gumu stavlja, i eto sad znamo za drugi put, gumu smo napumpali, sokićima zalili i dogovorili pravac preko Nove Varoši i Kokinog broda do Borove glave i Zore na komplet lepinje, specijalitet zapadne Srbije  :want:


Ponti


gogs


Toni

Nije mi nista.

Suki

...ono kad se pročačka po jajima i onda uzme komad slanine iz posude odakle svi uzimamo :)...neprocijenjivo :smijeh: ;) :smijeh:.
:moto2:

098 9232180

zander

Zgodan dasa sa nogicama....proglasen za najnogice regiona!!!! :ooda: :ooda:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy


Špoki

Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Saxi

Citat: Suki  u Rujan 26, 2018, 13:09:05
...ono kad se pročačka po jajima i onda uzme komad slanine iz posude odakle svi uzimamo :)...neprocijenjivo :smijeh: ;) :smijeh:.
Kad jedem otkidam, kad jebem zabusavam, a da sam dirao jaja, sledila bi i kobaja, jer jedno bez drugog ne ide, a dok se jede dole se ne dira iz više razloga [emoji41]

Suki

:moto2:

098 9232180