Putevima bratstva i jedinstva ili ti 'pegližon' tura po Srbiji

Autor Saxi, Rujan 25, 2018, 15:17:14

« natrag - naprijed »

Saxi

I ubrzo se naš putujući cirkus našao na divnim putevima, kao stvorenim da se vozi preko mere, krivine su se rezale kao kriške od hleba jer to tako treba, u dahu, bez treptanja su proleteli silni predeli šuma, poljana , vrhova i jezera, jedni smo druge preskakali jer je traka bilo na pretek pa da ne bi zavrtali šiju, zavrtali smo gas i rasterivali aute jakim sirenama, očas posla smo se ponovo našli svi zajedno ispred kafane na Borovoj Glavi , zajapureni, zadihani, beonjača koje su se razlile od uzbuđenja i adrenalina, kao da smo džak kokaina popapali, ludilo neopisivo, i u tom trenutku niko nije bio gladan, tako da je komplet lepinja izostala uz ideju da se usput vide gostiljski vodopadi i požuri pre nego padne mrak koji se polako nalaktio na vrhove Zlatara i Zlatibora i podsećao nas da je sa vožnjom uskoro kraja, nema više žetona, za lude vožnje po luna parku  ;)
Veliki vođa Zander je poveo društvo do vodopada, a ja sam ostao da sačekam Lazu koji pristiže na ljutoj zveri od 250cc, ganjao je on to bogami kao da je duplo jači skuter, jedva čekam da zajaše pravi motor, ima da ga nema, čim zavrne gas  :ooda:  :shhh: Ali posle nekoliko minuta eto bande iz oba pravca na okupu, kažu vratio Zander kolonu, rekao sam 10km do vodopada, a ima skoro 20, i tako smo uskraćeni za fenomenalno i neobično čudo prirode, jeba ga, ostaje za neki drugi put, Zander ponovo pokreće kolonu a za njim ona 2 manijaka zavrću i gas i ćao zbogom doviđenja do oslobođenja  :)
Laza pozadinac i ja polak prašinarimo za njima, sve je hladnije jer smo na planini, dodatno usporavamo jer smo stali da se malko obučemo jer više nije tako prijatno za vožnju... a za to vreme svita se o putu predivno rita, svak u svom pravcu ne sluteći gde će ko da svrši i završi  :buahaha:



Dobri Dule je uočio da Hrvoje udara po gasu i leti ka Beogradu i Zagrebu, a pravac nam je Mokra Gora, znači ka Bosni i Višegradu, srećom da pored dobre duše ima i dobru i jaku mašinu pa stiže ovoga i uspeva da ga zauzda, zove me i posle par konsultacija malo se vraćaju u nazad i nastavljaju u pravom i željenom pravcu, zamalo da nam Hrvoje utekne a taman se opustio i za vožnju i za ime, mislio je da to ime nije baš popularno i da će lakše upasti u bezličnu masu ako se zove Srboljub, ali smo uz žustru raspravu i okretanje kafane još u Mladenovcu objasnili našem dragom Špokiju, da se nema čega plašiti i da je Hrvoje originalno ime za prijatelja iz Rvacke, ali on se sve do Novog Pazara štrecao kad ga se po imenu doziva, a onda posle one kaubojštine, par gutljaja vatrenog pića odagnao je sve svoje strahove i vozio tako dobro da bi onu pičkicu Markeza mogao da posrami  :ooda:
Elem, stado na broju, još malo puta i sve više mraka pred nama, zvoni telefon, nisam odmah prepoznao glas pod kacigom u krivini sa dobrih 100 i kusur na sat, javlja se Osy, ali čovek ne zove što me se uželeo, nego je u problem upao sa svojim mezimcem i ljubimcem Tomom, u dvoje je sve lepše i lakše  :-*
On lepo pokušava da objasni da su se izgubili, reko znam koliko ste izgubljeni, zato vas i volim, pa ko u klin, ko u ploču, oni o jednom, ja o drugom, dok mi najzad nije rekao da je prošao nekada Titovo Užice,  a sad Tomino i Osyjevo , pa Sevojno... tričavih 50 i kusur kilometara u pogrešnom pravcu  :huh: No dobro, Lazu sam poslao da se priključi u Kremni Zanderu i odmetnicima a ja sam sačekao drugare i nastavismo po mrklom mraku dalje.... tunel i ulazak u Morku Goru, mada je više bez mraka podsećala na Crnu Goru, stim da je svuda čisto, prijatno i lepo, čak i u mrklom mraku  :smijeh:





Uz bandu razbojnika i jahača apokalipse fantastično osvetljeni umarširali smo i u Mokru Goru, deo je napao lokalni bircuz i uzeo alkohola još, a deo je obogatio asortiman za večeru, uz lepo obavljen posao stigli smo do vikendice moje tašte i tasta, hvala im na gostoprimstvu i ukazanom poverenju što su nam obezbedili mesto da se sklonimo od zime i provedemo svi džumle na gomili još jednu nezaboravnu noć za pamćenje  :beer:

Bagy

Avantura je samo ovo čitat!  :bravo: Saxi, moraš ti ovo u roman pretočiti!  :thumbup:
mob: 095/573-6874

Grba

098 737 604

beli

.... za 10 !  .... trebao (čitaj planirao) sam biti dio priče, prevagnuo je vikend u Trogiru iz političkih razloga, no biti će još prilike, nadam se ....
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

dr.Tomo

I don't need therapy, I ride a motorcycle...

agolac

No Saxi, sad ozbiljno, nemoj skrivati. Kome sve prdnuo kardan :ebudale:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Osy

Citat: agolac  u Rujan 26, 2018, 23:09:41
No Saxi, sad ozbiljno, nemoj skrivati. Kome sve prdnuo kardan :ebudale:
Samo Špokiju otpala maglenka :bzvz:

Špoki

Kad ovo pročitam dođe mi da se ovaj vikend ponovo vratim i prođem sve to još jednom :-*
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Špoki

Citat: Osy  u Rujan 27, 2018, 07:23:09
Samo Špokiju otpala maglenka :bzvz:
Nije otpala, visila je, Pero majstorčina je sve to sklepao i do kuće nikakvih problema :ooda: Pero  :beer:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Osy

Citat: Špoki  u Rujan 27, 2018, 07:23:54
Kad ovo pročitam dođe mi da se ovaj vikend ponovo vratim i prođem sve to još jednom :-*
Da, samo sad zeru sporije, jer ništa nisam vidio što je Saxi nabrojao :) :smijeh:

Osy

Citat: Špoki  u Rujan 27, 2018, 07:25:01
Nije otpala, visila je, Pero majstorčina je sve to sklepao i do kuće nikakvih problema :ooda: Pero  :beer:
Da ti nisam reko, itekako bi otpala :tongue:

Špoki

Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Saxi

Buaxaxaxa, i mene taj kardan plaši thehal ovaj put smo imali sreće i niti jedan nije prhnuo, kažem ovaj put, a kako je ostalo još gomilu stvari za videti, naravno da ćemo turu ponoviti i po mogućstvu i željama proširiti [emoji8]

Saxi

A posto Osy najbolje zna šta vozi i koliko je GSA pouzdan, odmah je krenuo da traži zamenu u slučaju kvara, pristajao je i da vozi i da ga vozaju  :-*



I lepo mu stoji Japanac, jebi ga nekoć je bio neprevaziđeni Nindža, a sad od njega ostade samo mindža  :buahaha:
Pokušavao je Tomu da nagovori da se menjaju, ali Tomica je pun iskustva i znanja, zna odlično šta vredi i neda se zajebati  :P
A mi smo ga morali na silu skidati sa Yamahe, uz obećanje Tomino da će mu dati u slučaju kvara.... i dobio je porciju u više navrata  :smijeh:



Od 4 motora svi se kao muve na govno skupili oko jednog ali vrednog, dal ih je privukla najlepša plava boja, da li pouzdanost, snaga i estetika moćnog FJR 1300, ili su se samo sklonili od ovih švabskih drla plašeći se da će šumar ako izađe iz šume da im naplati kaznu što voze dreševe i zagađuju prirodu... ne znam, ali evo slika govori više od 1000 reči da su izabrali najbolje u svakom pogledu  :)

Bagy

mob: 095/573-6874