Scorpion ADX-1

Autor Mrki, Srpanj 30, 2017, 15:26:12

« natrag - naprijed »

Mrki

Mali review moje aktualne kacige..










Može i bez šilta..




Uz kacigu se dobiju poklopci kada se ne stavi šilt i pinlock vizir..


Detalji koji koji su meni osobno odlični..



Sunčani vizir se aktivira na klapnu, i postavljen je s lijeve strane kraj mehanizma za vizir.. osobno mi je to puno bolje i praktičnije riješenje od recimo HJC-a (mali pipak na vrhu sa oprugom i dugme za podizanje nazad)..


Sljedeće je otvor za ventilaciju..



Lijepa velika "tipka" koja se lako nađe sa rukavicama.. prvi položaj struji zrak samo na vizir, a kada je skroz dole struji i u kacigu..
U vožnji se baš lijepo osijeti dodtok zraka, bilo na vizir ili prema nosu i ustima..

Sljedeće je mehanizam vizira koji kada se zatvori još malo i povuče vizir prema kacigi i stisne ih jače uz brtve oko otvora  (navodno bude tiša)..

Ima i izbočine za otvaranje sa obije strane vizira, opet nije nešto puno ali je po meni bolje od HJC koji ima samo sa lijeve strane i možeš samo lijevom rukom otvarati..



Onda je tu pinlock, koji kada se postavi pokrije cijeli vizir, i kada se vizir spusti uopće se ne vide rubovi pinolcka.. opet ću vući paralelu sa HJC ali na njoj me užasno živciralo što vidim gornji rub pinlocka..

Ima predviđena mjesta za zvučnike od komunikacije i sve ostale fore, antimikrobna periva podstava.. itd..

I zadnje je cijena, kod nas je u ovoj grafici 2200kn u Moto opremi u ZG.. ja sam je uzeo u fc-moto gdje je na akciji trenutno na 240€ (+10€ za poštarinu).

Zaboravih bitan detalj, kako sam se sa Nolan N44 navikao na veliki vizir nisam se nikako mogao naviknuti na manji koji je na HJC.. ova ima lijepi veliki skoro kao Nolan.. to je isto bila jedna od naj presudnijih stavki da ju kupim..

Šilt u vožnji ne smeta ni malo.. i ne zadiže kacigu prema gore, kao da ga ni nema..

agolac

Super izgleda. Da li je bučna u vožnji i kakva joj je ventilacija po ljetnim danima kad upeče?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

JZ

Da...ful je dobra...bas mi se svida...ti se to moze kod nas viditi???

Tibi je ti imas takvu?
Kupujem polovnu kacigu

Ponti

Meni se čini kao neka jeftina plastika ... trebao bih ju uzeti u ruke, na glavu.
Taj scorpion mi je s nekim prijašnjim modelima bio totalno bzvz, kao neki kineski poluproizvod. Ova je možda i bolja od tih prije, grafiku lajkam.
Uostalom gdje je scorpion made in?

Mrki

Citat: JZ  u Srpanj 30, 2017, 15:33:25
Da...ful je dobra...bas mi se svida...ti se to moze kod nas viditi???

Ima u Moto Opremi u Zagrebu..

Citat: Ponti  u Srpanj 30, 2017, 15:35:45
Meni se čini kao neka jeftina plastika ... trebao bih ju uzeti u ruke, na glavu.
Taj scorpion mi je s nekim prijašnjim modelima bio totalno bzvz, kao neki kineski poluproizvod. Ova je možda i bolja od tih prije, grafiku lajkam.
Uostalom gdje je scorpion made in?

Šilt i bočni poklopci djeluju jeftinije ali ostatak kacige nije takav.. A šilt iako djeluje jeftinij vrlo je čvrst, ja ju stalno nosam tako što je držim za šilt  :)

Citat: agolac  u Srpanj 30, 2017, 15:29:10
Super izgleda. Da li je bučna u vožnji i kakva joj je ventilacija po ljetnim danima kad upeče?

Ventilacija je meni super, pogotovo kada otvoris vizir, velik je pa ulazi puno zraka..
A što se buke tiće mogu usporediti jedino sa HJC flipup i Nolan N44 a to su isti princip kacige, pa ne mogu reči kakva je buka u usporedbi sa nekom integralnom..

tibertov

Citat: JZ  u Srpanj 30, 2017, 15:33:25
Da...ful je dobra...bas mi se svida...ti se to moze kod nas viditi???

Tibi je ti imas takvu?
Ne. Moj Scorpion je drugaciji.

tibertov

Citat: Ponti  u Srpanj 30, 2017, 15:35:45
Meni se čini kao neka jeftina plastika ... trebao bih ju uzeti u ruke, na glavu.
Taj scorpion mi je s nekim prijašnjim modelima bio totalno bzvz, kao neki kineski poluproizvod. Ova je možda i bolja od tih prije, grafiku lajkam.
Uostalom gdje je scorpion made in?
Mislim da je Južna Koreja.

Špoki

Skroz dobro izgleda,sviđa mi se što se šilt može skinuti i mislim da je bolji mehanizam za zatvaranje vizira nego na HJC flip up,grafika je isto dosta dobra,primjeti se. Ne znam jel lakša ili teža od Hjc...najbolje će vrijeme pokazati :thumbup:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

dules

Ako netkog zanima prodajem takvu kacigu (mat crna, L)
S kacigom sam prezadovoljan ali sam uzeo premalu i moram kupiti veću  :cupakosu:

http://www.njuskalo.hr/moto-kacige/flipup-kaciga-scorpion-adx-1-l-58-59-mat-crna-pinlock-garancija-oglas-24008420

Mrki

Evo stigla još jedna u kuću, samo druge boje i S veličina :)
Prilika je bila predobra za propustiti, u Louis-u na akciji 130e (sa pinlock-om u cijeni).


Suki

:moto2:

098 9232180

bajki


Špoki

Dobra kaciga i dobra cijena :bravo:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

bansi

Stvarno neloša cijena.

Patak

Cijena :thumbup: :bravo:

Dobra kaciga iako Nexx za par desetaka eu (na akciji) top... Dragec ju ima...