Shema spajanja maglenki?

Autor Patak, Studeni 30, 2018, 18:40:57

« natrag - naprijed »

Patak

Dovod struje od akumulatora do releja je riješen (naravno uz osigurač) sad treba spojiti "relej, prekidač te dovod struje". U pitanju je samo jedna maglenka tj. light bar. Kako, ima netko shemu?

Spajanje na kratko/dugo svijetlo ne dolazi u obzir.

Hvala,

agolac

Šta će ti relej kada imaš prekidač? Koja je svrha?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

jeeves

Pitaš gdje spojiti pobudu za relej?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


agolac

Citat: jeeves  u Studeni 30, 2018, 19:12:59
Pitaš gdje spojiti pobudu za relej?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Ali čemu? Ima prekidač. Upali, ugasi... :misli:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

jeeves

Citat: agolac  u Studeni 30, 2018, 19:15:02
Ali čemu? Ima prekidač. Upali, ugasi... :misli:
Da se ugasi kad se izvadi ključ?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

agolac

Citat: jeeves  u Studeni 30, 2018, 19:16:06
Da se ugasi kad se izvadi ključ?

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Pa nek spoji na žicu koja je iza ključa..opet mi je tu relej samo bespotrebni dodatak...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Josip-Sepp

Citat: agolac  u Studeni 30, 2018, 18:42:45
Šta će ti relej kada imaš prekidač? Koja je svrha?

da zaštiti instalaciju  :thumbup:

ja bi ovako to spojio
na špulu releja dovukao jednu masu i iedan plus koji je poslije brave
a zatim na otvoreni kontakt releja bi dovukao plus sa akumulatora (a prije toga ugradio osigurač) zatim bi sa drugog otvorenog kontakta (obično su to 13 i 14) otišao na prekidač maglenke ...............i onda sa predidača maglenki drugu žicu poviukao na maglenku

e još ti je samo ostalo povući masu na maglenku, i to je to  :beer:

Mrki


Josip-Sepp

ako smijem ...........

meni se ova shema ne sviđa samo zato što se može dogoditi (ako majstor nije baš ono) da ti onaj plus od osigurača do prekidača stalno bude pod naponom..........ništa više

Patak

Citat: Josip-Sepp  u Studeni 30, 2018, 20:06:29
da zaštiti instalaciju  :thumbup:


Tako je!
Citat: agolac  u Studeni 30, 2018, 18:42:45
Šta će ti relej kada imaš prekidač? Koja je svrha?

Za paljenje i gašenje svijetla :smijeh:.

Ne želim ništa kombinirati s postojećom instalacijom na motoru - imam svoje razloge. Kada sam na kampiranju i sl. želim upaliti svijetlo bez kontakta, a sama instalacija je zaštićena relejom, osiguračom te sve neovisno o instalacijama na motoru (spojeno direkt na akumulator). Jedan stari električar me tako savjetovao, te pospajao na bivšem bmw-u/apriliji.

Patak

Citat: Mrki  u Studeni 30, 2018, 20:10:18


Ova shema je prekomplicirana :thumbdown:

Znači imam izvod struje od akumulatora do releja (koji se nalazi iza svijetla - zaštićen), 20 cm od njega je prekidač...

Što spaja na 85/86/87/30?

VUCIBATINA

što nebi ovako bilo dobro. masa se uzima s aku, neznam točno zašto al tako su mene bili upozorili da masu nikad ne uzimam s rame

87a zanemari ili kupi relej bez toga
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

iako sad ni ja nekužim što će ti prekidač kad imaš relej. opet ako prekidačem moš paliti i kad nemaš kontakt na motoru taj relej nema svrhu jer slučajno moš prekidač pritisnuti i upaliti to svitlo neovisno o releju :zbunj: :zbunj:
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

Za početatak, kolki je je jak potrošać-svijetlo?

Patak

Citat: Danijel 23  u Studeni 30, 2018, 20:38:21
Za početatak, kolki je je jak potrošać-svijetlo?

Mislim 15-20 W.

Citat: VUCIBATINA  u Studeni 30, 2018, 20:36:11
iako sad ni ja nekužim što će ti prekidač kad imaš relej. opet ako prekidačem moš paliti i kad nemaš kontakt na motoru taj relej nema svrhu jer slučajno moš prekidač pritisnuti i upaliti to svitlo neovisno o releju :zbunj: :zbunj:

87a zanemerio (kupio sam 2 releja s 4 i 5 pinova). U igri je 4 pinski relej...

A kak bi ti spojio bateriju, prekidač i svijetlo? + na +, - na - ... neće ići, trebaš imati u strujnom krugu relej!