Shema spajanja maglenki?

Autor Patak, Studeni 30, 2018, 18:40:57

« natrag - naprijed »

Patak

Andrej budem uzeo u obzir zbog malog U/I. Ovih dana budem otišao do majstora autoelektričara pa popričao...

Do sada sam tj. on mi je spajao s relejom na ova dva motora, instalacija neovisna o instalacijama na motoru (po njegovom dugogodišnjem iskustvu i mojoj želji).

agolac

 :beer:

Samo moraš paziti da ti to ne ostane upaljeno. Isto bi bilo i s relejem, dok je upaljen prekidač na volanu bio bi i relej i maglenke. I to je tako dok nisi iza ključa bilo direktno ili signalom za relej. Ali kako ne želiš ništa s ožičenjem motora, ne možeš bolje od toga... A i manje se hebeš s žicama ;)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Patak

Čuj relej na kraja krajeva štiti prekidač. U njega imam puno više povjerenja nego u jeftine kineske prekidače :misli:

Givi, SW-Motech a mislim i Touratech itd. svi oni prodaju maglenke s prekidačom + relej - s razlogom :ooda: :thumbup:.

Od silnih postova budem na kraju platio autoelektričara :rofl: s pivom :smijeh:

Ante

Najveca prednost releja je ta da se s njim najmanje utjece na postojecu instalaciju.
Spula releja je zanemarivo mali potrosac i moze se bilo di spojit na instalaciju nakon kontakt brave.
A onda se uredno maglenke ili sl napaja preko accu, i naravno ne mogu ostat ukljucena dok se motor ne koristi.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


agolac

Cijeli motocikl je spojen većinom samo preko prekidača i sve radi. Ok, to nije najbolje rješenje jer ima jačih potrošača pa sva ta struja ide kroz prekidače, no na 99% motocikala nikad problema. Da svaki prekidač ima svoj relej vukli bi za sobom još 200 kg releja. Ja samo kažem da to, meni, u konkretnom slučaju nema potrebe. :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Citat: Ante  u Studeni 30, 2018, 22:52:29
Najveca prednost releja je ta da se s njim najmanje utjece na postojecu instalaciju.
Spula releja je zanemarivo mali potrosac i moze se bilo di spojit na instalaciju nakon kontakt brave.
A onda se uredno maglenke ili sl napaja preko accu, i naravno ne mogu ostat ukljucena dok se motor ne koristi.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Patku će ostat sve uključeno dok se motor ne koristi odnosno dok god je prekidač uključen.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ante

Citat: agolac  u Prosinac 01, 2018, 09:16:31
Patku će ostat sve uključeno dok se motor ne koristi odnosno dok god je prekidač uključen.
Vidim sad da je to kasnije napisa. Moj mu je odgovor bija na njegov upit da ne zeli spajat na post instalaciju itd.
Za ovo koristenje u kampu i sl. moze i direkt i sakrit negdi prekidac da ga netko sl ne ukljuci..[emoji6]


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Danijel 23

Citat: Patak  u Studeni 30, 2018, 21:42:33
Da štelam ventile na GS-u prije TIBI bi mi naštelao preko wi-fi a nego vi spojili maglenke :smijeh: :P

Baš tako! Ne mora biti velika struja, imaš releje različitih Amperaža...
SVE 5 ali NE dolazi u obzir nešto kombinirati s elektronikom motora (iako znam spojiti).

ZNAČI SAMO HARD CORE INSTALACIJA maglenki, prekidača, akumulatora te releja - old school.
Stara škola je bez releja. Jedino, mada to nije rele je već automat za žmigavac i to bimetalni!
I nemoj još zmišljat toplu vodu sa vaser-diht prekidačima i konektorima.
:vino:

agolac

Citat: Danijel 23  u Prosinac 01, 2018, 19:05:15
Stara škola je bez releja. Jedino, mada to nije rele je već automat za žmigavac i to bimetalni!
I nemoj još zmišljat toplu vodu sa vaser-diht prekidačima i konektorima.
:vino:

:buahaha: :ebudale:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Patak


Patak

Evo sheme, osigurač 10A stavljen odmah do baterije.

Danijel 23



Danijel 23


Patak

Citat: Danijel 23  u Travanj 15, 2019, 11:44:08
:bzvz: ...niš nevalja
Prošli mjesec crkne baterija, ovaj regler :'( mora da je vrijeme za novi motor :misli: