Unos motocikla (rabljenog) iz EU (Slovenija) procedura

Autor Defendglory, Prosinac 23, 2018, 00:04:21

« natrag - naprijed »

Defendglory

Pozdrav svima,

da ovo napišem čekao sam dan kad ću imati sve riješeno, pa sam ga eto konačno i dočekao...danas je  :moto2: dobio svoje tablice :)

Na žalost, procedura s dobivanjem tablica se od mog predstavljanja na forumu malo odužila (zbog naše birokracije, koje kakvih tehničkih poteškoća te jasno poslovnih obveza) ..no dobro, sve u svemu završilo je uspješno ;)

Ali da ne dužim.. GOGS hvala!

Prije svega ne znam da li će nekome pomoći, vjerujem da Vas većina zna kako napraviti unos bike iz EU-a, ali da sam se u startu i sam malo bolje pripremio/informirao izbjegao bi koje kakve neugodnosti te time uštedio na vremenu te brže realizirao potrebito..

Moja priča je da sam odlučio kupiti zadnju liniju Stroma 650, dakle 2017. na dalje...kako se kod nas u oglasima nije ništa nudilo pogledao sam što nude susjedi i eto pronašao primjerak koji mi po svemu odgovara u susjednoj nam Sloveniji (privatna osoba) .
Čuo sam se s čovjekom i zapalio put Ljubljane...slijede koraci:

    RABLJENIM MOTOCIKLOM SE SMATRA DA MOTOCIKL IMA VIŠE OD 6000 KM-a TE DA JE STARIJI OD 6 MJESECI
    -> navedeno je ključno jer će te u suprotnom platiti PDV na vozilo uz PPMV te će vas tako vrlo lako motocikl izaći više nego da ste kupili
         novi kod nas...jer se kod nas takvo vozilo ako nema zadovoljena oba uvjeta tretira kao novo

    1. Ispunjavanje kupoprodajnog ugovora (klasika, kao kod nas), nije potrebna ovjera (u mom slučaju je čovjek odmah išao odjaviti
        motocikl)
    2. Prijevoz motocikla (iznajmljen kombi, na granici nitko nije ništa pitao mada sam naveo da prevozim motocikl)
           -> inače najam kombija s vinjetama i gorivom me u konačnici izašao oko 1000 kuna
    3. Prvo se odrađuje carina i homologacija, inače COC dokument potreban za homologaciju izdaje NOVEMA NOVA za Suzuki motocikle
        (šalju mailom, poštom, šalju direkt u stanicu za tehnički ako treba, uglavnom izrazito ljubazni)
    4. Nakon dobivenog COC-a predlažem odlazak u Carinu da se plati posebni porez na motorna vozila - PPMV (potrebni dokumenti: COC,
        kupoprodajni ugovor, prometna od vozila, osobni dokumenti, potvrda o boravištu osim ako ne odrađujete sve u mjestu prebivališta)   
         -> ne voziti motocikl na Carinu! (ako Vam to kažu u Stanici za tehnički pregled govore krivo)
    5. Nakon što vam je ispostavljen račun za PPMV i dobili ste rješenje odlazite s dokumentacijom u STP po volji :)
         -> prije no što odete motociklom u stanicu potrebno je s papirima otići da bi podigli probne tablice
         -> tada prvo odrađujete homologaciju, te nakon nje možete odmah obaviti tehnički i voila ;)
Motocikl se uz sva davanja, PPMV, homologacija, upravna pristojba, trošak transporta i dalje isplatio tako da tko ima namjeru napraviti unos vozila samo naprijed ;)



Suki

...zar se ne radi prvo homologacija, a onda carina?!
:moto2:

098 9232180

gogs

Citat: Defendglory  u Prosinac 23, 2018, 00:04:21
Pozdrav svima,


Ali da ne dužim.. GOGS hvala!


Ma bogati......sitnica.  :beer: ....između ostaloga zato forum i postoji da si pomognemo kad zapne negdje.  ;)

Glavno da si ti sve riješio  :thumbup:  ...sad samo treba proljeće docekati.

Citat: Suki  u Prosinac 23, 2018, 08:25:58
...zar se ne radi prvo homologacija, a onda carina?!

Mislim da s 1.1.2018 ne. Prvo carina.....tako je i kod mene bilo.


Suki

:moto2:

098 9232180

Lavandić

Citat: gogs  u Prosinac 23, 2018, 08:47:24
Ma bogati......sitnica.  [emoji481] ....između ostaloga zato forum i postoji da si pomognemo kad zapne negdje.  ;)

Glavno da si ti sve riješio  [emoji106]  ...sad samo treba proljeće docekati.

Mislim da s 1.1.2018 ne. Prvo carina.....tako je i kod mene bilo.
Ipak s 01.11.2017. Ide samo PPMV, homologacija kad god hoćeš.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


gogs

Citat: Lavandić  u Prosinac 23, 2018, 09:00:15
Ipak s 01.11.2017. Ide samo PPMV, homologacija kad god hoćeš.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk

Nu...za malo sam omašio.  :-\

Ali zato mi imamo tebe  :-* ...i bez tvog blagoslova nema uvoza.  :butt:

Defendglory

Da, prijedlog je def obaviti prvo carinu jer ce u suprotnom trebati 2 puta vaditi probne tabele (prvo za odlazak na homologaciju, a poslije za tehnicki), a na to su ovi iz STP izgleda malo osjetljivi :)

I da, sad samo cekamo proljece :)

Poslano sa mog HUAWEI GRA-L09 koristeći Tapatalk


Dadi

Par dana iza Svih svetih sam radio unos i išlo je prvo homologacija pa carina.Jedino šta se promjenilo tada je bilo da ne moraš dovesti motocikl na carinu na pregled(kontrola broja šasije i kilometara)ako oboračun radiš po tablici br.1.Ako radiš po tablici 2 ,a to je procijena ovlaštenog procijenitelja mora se vozilo dovesti.Tako je bilo po praviniku
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

Branac

Može i onaj dio s brojkama: ako nije problem, cijena motora, pojedinačna davanja do registracije? Hvala. :beer: Btw. još ne vjerujem da je za to godište potrebno izbrojiti manje love s davanjima , nego da se kupuje u HR ?!

Muha

da bas me zanima koliko ta davanja sad kostaju. Prije nekih 3 god kad sam ja unosi oispalo me cca 500 evrica

Defendglory

E ovako, trazio sam xt model i uvjet je bio da je zadnja linija kako sam vec spomenuo...motorin je u skoro perfektnom stanju s velikim givi koferom s naslonom i crashbarom te sam na poklon dobio i nosace za obje gume (da motorin nije na gumama tijekom zime)..

Davanja:
mocikl: 6500eurica
COC: 300kn
Homologacija: 400kn
Upravna pristojba: 1900kn
PPMV: 3100kn
Transport: 1000 kn

Mislim da je to to ;)

Poslano sa mog HUAWEI GRA-L09 koristeći Tapatalk


bansi

Ehhh da si se strpio mjesec dana mogao si za tu lovu moga kupiti sa više opreme ;) :)

Defendglory

Citat: bansi  u Veljača 27, 2019, 07:50:03
Ehhh da si se strpio mjesec dana mogao si za tu lovu moga kupiti sa više opreme ;) :)
hehe, eh da sam znao...al opet, skakljivo je cekati, uvijek nesto iskrsne tako da je lova mogla pobjeci da sam cekao :) .
..dogovorimo se kad se Tiger bude prodavao  ;), btw cestitke.. bika je  :thumbup:

bansi

Citat: Defendglory  u Ožujak 05, 2019, 11:17:15
hehe, eh da sam znao...al opet, skakljivo je cekati, uvijek nesto iskrsne tako da je lova mogla pobjeci da sam cekao :) .
..dogovorimo se kad se Tiger bude prodavao  ;), btw cestitke.. bika je  :thumbup:

Naravno nikad se ne zna.
Tebi želim puno guštanja s novom pilom i ako trebaš veći vizir slobodno se javi. Prodam ti ga vrlo povoljno ;)

Defendglory

Citat: bansi  u Ožujak 05, 2019, 14:10:47
Naravno nikad se ne zna.
Tebi želim puno guštanja s novom pilom i ako trebaš veći vizir slobodno se javi. Prodam ti ga vrlo povoljno ;)
Zahvaljujem   :gimme5: ...što se vizira tiče čak sam i razmišljao o njem tako da možemo preko pp-a dalje ;)