Canbus

Autor VUCIBATINA, Siječanj 16, 2019, 09:57:52

« natrag - naprijed »

VUCIBATINA

 Ako moze nek mi neko mudar laicki objasni sto je to tocno cambus na bmw motoru?

Znaci sad triban spojiti navigaciju na gs-a, i kako vise citam to nece ici tek tako.
Znaci ne zelim spajati direkt s aku nego da se pali s kontaktom.
Kazu ukradi i + i -  s one male bmw uticnice kod sica (obavezno i plus i minus jel tako ne utjece na canbus).

Ja san vidija da imam konektor za bmw navigaciju iza hladnjaka kod volana(oznacen na slici) po meni tu bi bilo najbolje spojiti al ne zelim nista dirati dok ne potvrdim 100%.

Koji su simptomi krivog petljanja u cambus?
Na njemu sam otkrija da je dodana stebel nautilus truba umisto stock, preko releja se pali na standardni prekidac trube. Vidim da je sva instslacija uzeta s akomulatora osim jedne zice(crno zelene).  Najradije bi to izbacija da vratim u orginal stanje al neznam odakle je ta zica uzeta pa necu petljati.
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Ćoso

Što si kemijao, kemijao si  :-X

damjandugi


VUCIBATINA

našao, e sad zašto si stavlja relej ako taj konektor sam od sebe dobiva i gubi napon ovisno o kontaktu?
radi snage potrošaća?

meni je samo navigacija tako da nevidim svrhu releja nego direktno spojiti na konektor
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Dinko

Citat: VUCIBATINA  u Siječanj 16, 2019, 09:57:52
Ako moze nek mi neko mudar laicki objasni sto je to tocno cambus na bmw motoru?

Koliko ja shvaćam canbus je sabirnica koja povezuje razne sustave u motoru a koja koristi iste veze (žice) za prijenos više različitih informacija (da li vremenski ili frenkventno ili kako već odvojenih - to bolje ovi strujići znaju RR i ekipa) te se ja ne bih usudio to dirati...osim ako nisi siguran koje žice su fiksno napajanje i sl...

Igor Mihajlik

Glažar je htelo prčkati po canbusu in prikljčivati dodatno "stop svetlo" al su mu na servisu rekli da zbog canbusa ne ide. Čak da ne preporučju ništa osim OEM BMW opreme i naprava
Lado je moj idol

Igor Mihajlik

Citat: Dinko  u Siječanj 16, 2019, 12:32:46
Koliko ja shvaćam canbus je sabirnica koja povezuje razne sustave u motoru a koja koristi iste veze (žice) za prijenos više različitih informacija (da li vremenski ili frenkventno ili kako već odvojenih - to bolje ovi strujići znaju RR i ekipa) te se ja ne bih usudio to dirati...osim ako nisi siguran koje žice su fiksno napajanje i sl...

Tako je jedna žica za sve
Lado je moj idol

Danijel 23

Kupi si slijepi đek i spoji si GPS.

damjandugi

Citat: VUCIBATINA  u Siječanj 16, 2019, 12:30:23
našao, e sad zašto si stavlja relej ako taj konektor sam od sebe dobiva i gubi napon ovisno o kontaktu?
radi snage potrošaća?

meni je samo navigacija tako da nevidim svrhu releja nego direktno spojiti na konektor

Zato da sva snaga struje ide preko releja i ne preko prekidača.Jer tebi če trebat jaka struja možda za pumpu za gume ili slično.
Možda trebaš usb utičnicu i pitaj boga šta još.

Ja sam tako napravio i sam stavio još fuse box i nije mi žao.
A na tebi je da vidiš šta od svega toga trebaš.

VUCIBATINA

 :gimme5:  hvala! 

neću petljariti ništa osim navigacije. naručiti ću konektor i to je to. a utičnicu direkt s akua
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

tibertov

Ja imam gps spojen direktno na aku...ne vidim tu problem.

Danijel 23

Mislim da konetor kosta nekih 12€.

VUCIBATINA

naručija u tomića 90kn i čeka se 3 dana.

jebe me da ne ostane upaljen pa pocica aku. kad već ima taj konektor onda je lakše. i netriban provlačiti nove žice nego spustiti od navigacije do konektora direk tih 30cm
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

Citat: VUCIBATINA  u Siječanj 16, 2019, 13:53:46
naručija u tomića 90kn i čeka se 3 dana.

jebe me da ne ostane upaljen pa pocica aku. kad već ima taj konektor onda je lakše. i netriban provlačiti nove žice nego spustiti od navigacije do konektora direk tih 30cm
Ako je gps ugašen il skinut ne cica.

Ponti

Citat: Danijel 23  u Siječanj 16, 2019, 13:59:48
Ako je gps ugašen il skinut ne cica.

Baš tako ... meni je garmin direkt na aku bez ikakvog prekidača. I taj fuckin gps koji me inače živcira, mi je samo za naći adresu u nekom gradu.