Koroyd, novi unutrašnji materijal za upijanje udarca u kacigama

Autor Bobi, Siječanj 20, 2019, 06:56:49

« natrag - naprijed »

agolac

Brojkice su im vrhunske. Ako je to istina i ne bude preskupo, ubrzo će sve kacige biti takve  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Špoki

Ovo bi trebalo uvesti kao zlatni standrad :thumbup: Svi rizici maksimalno anulirani u odnosu na dosadašnju tehnologiju. Ovo je must have!
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

fatboy

Apsolutno NIŠTA se danas ne proizvodi bez glavnog cilja, a to je ogromna zarada... :-X Kako god prezentacija uistinu izgleda kao napredak!  :thumbup:
Zato Agolac, ništa od te primjedbe " ako ne budu skupi "... u startu je to cilj već da budu skupi...jbt danas za cijenu 2 ili 3 skuplje kacige, kupis sasvim dobar motor?! Otisli kriteriji u materinu... :thumbdown:

Špoki

U sigurnost nije nikad bilo jeftino ulagati...testiranja,novi materijali,promocija i na kraju zarada :novac: jebga,lova se broji,naravno da je bitno profitirati. Ima puno stvari koje ti ne trebaju, ali ih ipak kupuješ i stavljaš na motor ili na sebe. Ako ti jednom zatreba, isplatilo se :ooda:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

iviccaa

Pa otvorite drugi link, prva takva kaciga košta 700$. Nije puno.

Špoki

Otvorio sam, zato sam i napisao ovo. Kad gledaš to je nekih 4500kn. Da li je puno ili nije ostavit ćemo svakome na ocjenu :-X Klim je općenito gledano papren i što se tiče ostale opreme. Ovo je inovacija i tako ju i cijene.
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Mrki

Ova kaciga mi se čini odlična, i inovacija i izgled.
Što se tiče cijene mislim da nije puno, jer mora se uzeti u obzir da je kaciga carbonska, a obične carbonske kacige su 3,5-4t kuna.. tako da ako je ova zaštita stvarno tako djelotvorna onda stvarno nije puno za ovu iz linka.
Jedino što koliko vidim da fali je sunčani viziri na spuštanje..

iviccaa



Citat: Mrki  u Siječanj 20, 2019, 12:37:07
Jedino što koliko vidim da fali je sunčani viziri na spuštanje..

To je najkritičnija sigurnosna točka. Arai odbija raditi kacige s ugrađenim vizirom, a nisu baš od jučer u poslu.

Ja ga imam, jer mi je zakon, ali..


fatboy

Citat: iviccaa  u Siječanj 20, 2019, 12:47:32

To je najkritičnija sigurnosna točka. Arai odbija raditi kacige s ugrađenim vizirom, a nisu baš od jučer u poslu.

Ja ga imam, jer mi je zakon, ali..

Nisam na to nikad tako gledao...al zanimljiva tocka gledanja... :misli:
Ali nama s naocalama je opasnost uvijek tu...po toj temi...

Osy

Citat: fatboy  u Siječanj 20, 2019, 14:07:41
Nisam na to nikad tako gledao...al zanimljiva tocka gledanja... :misli:
Ali nama s naocalama je opasnost uvijek tu...po toj temi...
Pa skini naočale dok voziš, biti ćeš opušteniji :) :smijeh:

fatboy


agolac

Citat: fatboy  u Siječanj 20, 2019, 14:07:41
Nisam na to nikad tako gledao...al zanimljiva tocka gledanja... :misli:
Ali nama s naocalama je opasnost uvijek tu...po toj temi...

Ne bih rekao da je problem u samom sunčanom viziru koliko u činjenici da gdje je vizir, manja debljina apsorbijskog materijala?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain