Bmw R 1200 GS Adventure

Autor tibertov, Srpanj 31, 2017, 22:00:59

« natrag - naprijed »

Ćoso

Prema gospodinu gospodin...

zander

To je valjda automatski kad das tolike pare za GSA...onda i nastavak saradnje mora biti na tom nivou....
OPENMINDED PEOPLE WANTED

keko

Citat: zander  u Svibanj 16, 2018, 09:00:27
To je valjda automatski kad das tolike pare za GSA...onda i nastavak saradnje mora biti na tom nivou....
Posebno kod Tomića u Zg  :buahaha:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Ponti

Citat: zander  u Svibanj 16, 2018, 09:00:27
To je valjda automatski kad das tolike pare za GSA...onda i nastavak saradnje mora biti na tom nivou....

Aha, how yes nou .... pitaj Juricu.

Ono su Slovenci, skoro sve rodbina pa može tako :smijeh:

Ćoso




Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !

Ćoso

Jedan zgodan test (na žalost ovaj Rumunj je poginuo nedavno)

https://youtu.be/s1wl2tHxWks


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Grba

U jebote  :huh:
Pratil sam ga,pozitiva lik
098 737 604

Ćoso

Citat: Grba  u Kolovoz 11, 2021, 22:04:19
U jebote  :huh:
Pratil sam ga,pozitiva lik
Da, i ja :-(...

http://youtu.be/e00_rUfXE8o


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

bansi


Špoki

Pratio, bio je baš ok lik... :(
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

VUCIBATINA

Cuo sam da je poginija.

Na motoru ili?
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Ćoso

Citat: VUCIBATINA  u Kolovoz 12, 2021, 09:53:41
Cuo sam da je poginija.

Na motoru ili?
Da. Navodno je skliznuo i podletio/naletio na auto (ima dolje link, međutim ne znam Rumunjski)


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Josip-Sepp

malo mi je čmrljav forum, da nije dobrog jutra jedva da bi se i pisalo, pa stoga..........

Nakon malo više od 2 mjeseca i malo više od 3000 km par dojmova o GS...mom...crvenom...



Motor je u svemu isponio očekivanja i stvarno sam oduševljen s njime........... ali ne baš u potpunosti  :huh:
Npr, onoj budali koja je izmislila onakav način isključivanja žmigavaca treba istrgnut ruku i s njom ga zatuć do smrti  :samaranje:
A bogami ista je stvar i sa trubom.
JA imam poveliku šaku, npr motorističku rukavicu nosim broj 12 ili xxl, pa opet imam problema s te dvije tipke.
To sam riješio tako da više uopće ne dajem žmigavce i kad poželim trubiti nekome, npr kad mi netko oduzme prednost, ja mu dam lijevi žmigavac pa nek si misli  :smijeh:











Potrošnja je super, i u skladu sa snagom i kubicima. Npr, čiste gradske vožnje 7-7.5 litara, otvorena cesta žustrija vožnja 5.5, natovaren ko Ćoso i sa ženom iza, opet 5.5
Na autoputu do 130 kmh opet 5.5, a jesi li prešao 160 ili nedajbože 180 onda laganih 8 litara.
Rezervan je ogroman. Zaboraviš kad si točio. A onda kad na rezervi odeš na benzinsku......najebeš...... i otada se točno sjećaš kad si točio  :)
Najviše kaj sam dosad ulio je bilo 31 litra
Zgodna priča.....taj put kad sam ulio tu 31 litru........ja sam jedini na benzinskoj i stavio točiti gorivo. Ali taj put je jako sporo natakalo, tak da je u jednom trenutku izišao lik iz kućice i počeo obilaziti okolo i zageldavati.
Jel vam mogu pomoć, špitam ga. A Kaže lik, vi jedini točite a vidim na kasi da je prešlo prek 20 litara pa sam došao vidjet da ne curi ispod motora.
Kad je vidio da sam ulio 31 litru rekao je da u životu nije vidio da je u jedan motor stalo toliko benzina.

ondaaaaa..........ulje.........do sad sam prošao nekih 3300km i nivo ulja je cca 60-65% .....još nisam ništa dosipavao

motor je toliko velik i težak da moraš dobro paziti gdje ćeš ga parkirati.....nedajbože male nizbrdice i šodera a da se moraš odgurivanjem izvuć nazad
to napraviš jednom, žena te gura i više nikad to nebuš ponovio....žena ti neće dati da zaboraviš
Stvarno je velik, tak da možeš zaboraviti i ono prolaženje između auta na zelenom valu. Jedino gdje se uspijem provući je Slavonska, ono kaj mi u Zagrebu zovemo autoput
Sve ostalo zaboravi provlačenje.

Eto i to je ono loše, sve ostalo je super.
Isprva mi je bilo neobično sjedenje na GS-u. Na malom i velikom stromu kad sam vopzio imao sam osjećaj da sjedim U motoru, na ovome imam osjećaj da sjedim NA motoru.
Teško mi je to opisati, dosad mi je rezervoar uvije bio onako viši i ispred mene, sad kao da sjedim inzad i rezervoar je ispod mene.
Jako mi je slično starom Triumph Tigeru 1050.
To rezultira time da kad netko stane kraj mene izgleda ko nedonošče.
Nekidan na zelenom valu do mene stane lik i cura na Traceru................dakle............nih dvoje su bili dobrih pola metra ispod mene
Lik u autu do nas se odvalio smijat.
GSA je stvarno velik motor, na nekom od podešenja ovjesa (a ja stalno čačkam po tome) ja prstima dodorujem pod a ne cijelom nogom....fyi, visok sam 191

Onda sam našao povoljno Remus pa sam ga kupio i homologirao. Malo sam bio razočaran jer sam navikao na ful otvoren Kucelja no kak vrijeme prolazi tak sam zadovoljniji.
Kad krenem preticat drago mi je da me auto koji je dva tri auta ispred mene čuje. Jako se lijepo čuje kad ga odvrneš......možda zato i troši malo više.



GS je velik i snažan motor, nekome lijep nekome gadan. Da usporedim ono što znam iz oprve ruke....Strom hiljadarka je startniji i brže ubrzaje od njega, po zavojima su isti. Potrošnja goriva velikog Stroma i GSa je skoro identična. GSu možeš usred zavoja oduzet pa dodati gas i kod njega to ne igra nikakvu ulogu. Ako to napraviš na Stromu, velikom ili malom, kod oduzimanja gasa on "kljucne" pa kad mu dodaš gas on trzne.
Sa stromovima se možeš provlačiti između auta sa GSA baš i ne.
Ali to sve nije bitno  :thumbup: Svaki od frendova koji su ga probali kažu dvije stvari.....da je stvarno ogroman i da je fenomenalan za voziti.

Moju ženu sve to skupa nije briga, oba zna da smo prije imali bijeli motor a da sam imamo crveni i da je BMW  :)

Ovaj tjedan pred konzumom, hrpa penzića.....bio neki happy hour za penziće i njih masa ispred dućana.
Dođem ja do motora,a tamo sijelo od par gospođa, okružili me sa svih strana. I sto pitanja.
Naglasnija među njima pita koliko košta.
A to mrzim skroz.
JA odgovaram .....jel novi ili ovaj.
Kaže gospođa, pa kaj vaš nije novi.
Kažem,  nije gospođo, ima 13 godina.
Nadam se da i do žene tak držite kak do motora, ovo zgleda ko novo...
I nakon toga opet........dobro, a koliko ste platili ovoga.
Rekao sam joj u šali........onoliko koliko bolnica naplati HZZO-u za jedan umjetni kuk......otprilike  :smijeh:

Da skratim, jako sam zadovoljan motorom. Super mi je kaj ima snage a nije živčan pa da te diže na zadnji, oprašta naglo odvrtanje gasa, oprašta i naglo kočenje...pravi gospodin među motorima
Još je bolje kaj ima takav zvuk da se ljudi okreću za njim.....prije ga čuješ neg ga vidiš. KAd ga zapališ, zvuk i vibracije su ko kod old school dizelaša. Ja to obožavam, isto ko što volim kak zvuči golf 2 diesel.
On kad radi ne znaš jel auto ili je barka.

Ako je GS zakon, onda je crveni GSA ustav  :bravo:




Grba

Ja tu i tamo provozam službeni GS jer ima podešavanje visine,ovaj drugi GSA nema pa ni ne pokušavam...stvarno velik.
098 737 604

Tintom