Tourist Trophy - Isle of Man

Autor Ponti, Veljača 07, 2019, 11:27:23

« natrag - naprijed »

Saxi

Citat: Suki  u Veljača 07, 2019, 15:29:10
Jel ima taj otok neku svoju zastavu za naljepit na kofer kao naljepnicu?! :misli:

Ako ima, idem :thumbup:...jednog dana :).
Nema iz Srbije nikoga tamo, ali čim se prva dva nasele, od ostrva ćeš da dobiješ više ostrva, država, zastava  :buahaha:

Osy

Citat: Ponti  u Veljača 07, 2019, 14:38:52
I ja dobijem po 60, 70 kn, par puta u životu sam dobio po 2 i nešto tisuće kn. Ali da me lupi nikako.
Zato ostavi se toga i šparaj za Isle of man pa idemo zajedno  :)
Da bar :thumbup:

Ponti

Citat: Suki  u Veljača 07, 2019, 15:29:10
Jel ima taj otok neku svoju zastavu za naljepit na kofer kao naljepnicu?! :misli:

Ako ima, idem :thumbup:...jednog dana :).

"Otok Man je krunski posjed Ujedinjenoga Kraljevstva s lokalnom samoupravom.
Man nije dio Ujedinjenog Kraljevstva, ali je pod britanskom krunom. Dio je Commonwealtha, nije dio Europske unije, ali ima status pridruženog člana.

Njegova skupština se zove "Tynwald", utemeljena je 979. godine, i jedna je od najstarijih svjetskih skupština u neprekidnom postojanju. Dvodomna je, sastoji se od Doma ključâ i Zakonodavnog vijeća. Postoji još i Ministarsko vijeće predvođeno Glavnim ministrom.

Britanski monarh na otoku Man biva nazivan "Lord of Mann" (hrv. lordom Manna). To je bio naslov kojeg su nosili Vikinzi, Škoti i engleski kraljevi i plemići.

Zastupnik britanske krune ima naslov "Lieutenant Governor" (hrv. zamjenik guvernera).
"


Zastava i grb države Isle of Man ;)

Suki

...e pa imam to :thumbup:. Dobio u kompletu s ostalim zastavama Europe :). Onda eto, sve spremno :ooda:. Treba "samo" otić :).
:moto2:

098 9232180

sasaa

Citat: Ponti  u Veljača 07, 2019, 11:58:25
U planu je, ne znam još kada, ove godine je od 1.6. do 7.6. a to mi ne štima nikako. Trebalo bi poslije susreta u Puli, ali otišlo bi sve skupa 20 dana, a to ne mogu.
A društvo za to teško ću naći na ovom forumu :smijeh: Naše ljude ovdje to ne zanima, a zašto plaćati nešto vrlo skupo ako te ne zanima. Jer otići do tamo motorom, biti na trkama, vratiti se .... od oka 20Tkn. Kada je trka hoteli su skupi, a šatorarenje me ne zanima.

Ja gledam za otic... u planu je.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Igor Mihajlik

Citat: Ponti  u Veljača 07, 2019, 11:27:23
TT trka na otoku Man jedna je od najstarijih, najluđih, najopasnijih i najsmrtonosnijh trka na svijetu.

Ovo dolje je jedan noviji video o TT trkama. Odvojite 50-tak minuta i pogledajte, isplati se.
Znam da jurcanje nije fokus nas ovdje okupljenih oko adventure motora, ali sveti gral motociklizma je baš tih 60km kruga na tom otočiću između Engleske i Irske.




I meni je to strašna želja bar jednom vidjet tu trku i cjeli šou u živo
Lado je moj idol

Bagy

TT3D Closer to the Edge (The Isle of Man Tourist Trophy) documentary:

https://www.youtube.com/watch?v=EvTCXURpRCs

Zakon!  :thumbup:
mob: 095/573-6874