Grebengrad

Autor BožoLik, Veljača 19, 2019, 12:52:00

« natrag - naprijed »

BožoLik

Moja draga i ja, ponukani lijepim vremenom ove nedjelje odlučili smo malo protegnuti noge usprkos i unatoč mom natečenom koljenu.
Cilj nam je bio Zagorje, negdje oko Novog Marofa, konkretnije Topličica.
Usput smo ponovno po ne znam koji put prošli cestom Sudovec-Možđenec i opet uživali u svakom zavoju.

Na Grebengrad smo naišli sasvim slučajno ugledavši znak u Topličici. Pa eto, kad smo već tamo uputili se prema planinarskom domu i dalje pješke do samog Grebengrada.
Imate na wikipediji o njemu tako da sad ovdje ne pričam. A evo i linka s malo više informacija.
https://darkoantolkovic.wordpress.com/2015/07/31/utvrda-grebengrad-kod-novog-marofa/

Nakon lagane šetnjice do Grebengrada i nazad, malo razgledavanje planinarskog doma. Inače bilo je dosta planinara i ljudi s malom djecom. Za svaku pohvalu.













Nakon toga spuštanje nazad prema Brezničkom Humu i dalje prema Zelini. Naravno nezaobilazna kavica.



Dalje nastavak prema Zagrebu, odnosno prema Šćitarjevu i kratak posjet Siniši Banu i puštanje slina uz pogled na njegov novi Tigrić.

Svršetak lijepog dana u V.Gorici u "Ziheru" uz obilatu i finu klopu.



I povratak već po mraku doma.
Baterije napunjene.

bansi

Vidi se da ste ti i Valentina proveli lijep dan. :thumbup:

Mrki

Fino fino, a pogotovo fino izgleda ovo na zadnjoj slici [emoji106]

Vinko

Fini izletić, dobio sam volju i idem to pogledat za koji dan  :bravo:
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

BožoLik

Citat: Vinko  u Veljača 19, 2019, 14:40:28
Fini izletić, dobio sam volju i idem to pogledat za koji dan  :bravo:

Samo naprijed. Stvarno je lijepo. A pogotovo za onoga tko još ima i planinarskih ili trekking sklonosti.
Samo si uzmi nešto za piti gore jer nisam skužio da li se u domu može nešto kupiti. Uglavnom su ljudi imali svoju klopu i cugu.

I sad se ja pitam koliko još takvih lijepih mjesta ima u mojoj okolici na cca 100km udaljenosti, a da ne govorim o 200, 300 km ili dalje.

Drugim riječima, ako se i nema sredstava i/ili vremena za neka daleka putovanja ima u okolici još puno toga za vidjeti i istražiti. Treba samo malo volje.

:moto2:

zorro

Citat: BožoLik  u Veljača 19, 2019, 16:05:39

I sad se ja pitam koliko još takvih lijepih mjesta ima u mojoj okolici na cca 100km udaljenosti, a da ne govorim o 200, 300 km ili dalje.

Drugim riječima, ako se i nema sredstava i/ili vremena za neka daleka putovanja ima u okolici još puno toga za vidjeti i istražiti. Treba samo malo volje.

:moto2:
:bravo:  :gimme5:
:blato:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Osy

Citat: BožoLik  u Veljača 19, 2019, 16:05:39
Samo naprijed. Stvarno je lijepo. A pogotovo za onoga tko još ima i planinarskih ili trekking sklonosti.
Samo si uzmi nešto za piti gore jer nisam skužio da li se u domu može nešto kupiti. Uglavnom su ljudi imali svoju klopu i cugu.

I sad se ja pitam koliko još takvih lijepih mjesta ima u mojoj okolici na cca 100km udaljenosti, a da ne govorim o 200, 300 km ili dalje.

Drugim riječima, ako se i nema sredstava i/ili vremena za neka daleka putovanja ima u okolici još puno toga za vidjeti i istražiti. Treba samo malo volje.

:moto2:
To sam ja napisao par puta...ima još puno mjesta u Hrvatskoj koje trebamo obići, a onda van :thumbup:

Bagy

Fino opisano i poslikano!  :bravo:
mob: 095/573-6874

BožoLik

Citat: Osy  u Veljača 19, 2019, 18:08:38
To sam ja napisao par puta...ima još puno mjesta u Hrvatskoj koje trebamo obići, a onda van :thumbup:

Upravo tako.
Sad kad sam razmišljao o tome sjetih se Lovačkog doma Muljava na Petrovoj gori. Nismo gore nikad bili.
Moramo ispravit tu nepravdu čim prije.

A i na Jankovac je asfaltirana nova cesta sa podravske strane pa treba ići provjeriti kakav je asfalt čim prije.

  :beer:

bansi

Ajd da idemo, samo javi ;)

Danijel 23

Citat: BožoLik  u Veljača 19, 2019, 18:44:25
Upravo tako.
Sad kad sam razmišljao o tome sjetih se Lovačkog doma Muljava na Petrovoj gori. Nismo gore nikad bili.
Moramo ispravit tu nepravdu čim prije.

A i na Jankovac je asfaltirana nova cesta sa podravske strane pa treba ići provjeriti kakav je asfalt čim prije.

  :beer:
Na Jankovac se ide preko/kroz Brestovac, to samo GSovci idu sjevernim prilazom!  :belj:

BožoLik

 Išao sam ja na Jankovac iz Velike sa dva GSovca. A ja na staroj Apriliji Pegaso.
Na jednom dijelu ih izgubio iz vida. Kao nešto se naslikavaju. Lijepa priroda.  :buahaha:
Nisam skužio u retrovizoru jel skupljaju šarafe ili što. :shhh:

Vinko

Citat: BožoLik  u Veljača 19, 2019, 16:05:39
Samo naprijed. Stvarno je lijepo. A pogotovo za onoga tko još ima i planinarskih ili trekking sklonosti.
Samo si uzmi nešto za piti gore jer nisam skužio da li se u domu može nešto kupiti. Uglavnom su ljudi imali svoju klopu i cugu.

I sad se ja pitam koliko još takvih lijepih mjesta ima u mojoj okolici na cca 100km udaljenosti, a da ne govorim o 200, 300 km ili dalje.

Drugim riječima, ako se i nema sredstava i/ili vremena za neka daleka putovanja ima u okolici još puno toga za vidjeti i istražiti. Treba samo malo volje.

:moto2:
Razmišljam da bi skočil sa sinom poslje posla jedan dan, daj mi reci di je skretanje za Grebengrad sa glavne ceste, odmah poslje bazena u Topličici, i kolko ima pješice od mjesta di možeš auto ostavit pa do samog starog grada?
Los dan na cesti (ili u sumi) je jos uvijek bolji nego dobar dan u uredu.....

zorro

Citat: Danijel 23  u Veljača 20, 2019, 07:53:47
Na Jankovac se ide preko/kroz Brestovac, to samo GSovci idu sjevernim prilazom!  :belj:
Citat: BožoLik  u Veljača 20, 2019, 09:11:54
Išao sam ja na Jankovac iz Velike sa dva GSovca. A ja na staroj Apriliji Pegaso.
Na jednom dijelu ih izgubio iz vida. Kao nešto se naslikavaju. Lijepa priroda.  :buahaha:
Nisam skužio u retrovizoru jel skupljaju šarafe ili što. :shhh:
Imamo novu rutu..od  Gornjih Vrhovaca ..popriko..izbije se skoro pred samu radarsku bazu
Kad budete za ..javite da vas Markan i ja provedemo   :thumbup:
Ak je mogla Transal-pica od 240 kg. proć..mislim  da može i stromček ..u Danijela ne sumnjam uopće  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

BožoLik

Citat: Vinko  u Veljača 20, 2019, 09:20:23
Razmišljam da bi skočil sa sinom poslje posla jedan dan, daj mi reci di je skretanje za Grebengrad sa glavne ceste, odmah poslje bazena u Topličici, i kolko ima pješice od mjesta di možeš auto ostavit pa do samog starog grada?

Skretanje je prije bazena. Ja sam došao od Marofa. Ima putokaz. Ne možeš pogriješit.
Auto ostaviš dolje kod doma planinarskog.
Šetnja do graga je cca 10 minuta. Nije daleko. I nije neka teška uzbrdica. Laganini šetnja.