Otključavanje Garmin Nüvi 55/56/57/58 i još nekih

Autor Josip-Sepp, Veljača 23, 2019, 14:24:18

« natrag - naprijed »

Josip-Sepp

Nakon mjeseca dana borbe uspio sam otključati Garmin.
Ako koga zanima i treba mu to, evo mojih iskustava

Dakle, ovaj način otključavanja pouzdano radi zna modelima Garmin Nüvi 55/56/57/58, Garmin Nüvi 65/66/67/68, Garmin Nüvi 55TV ........za ostale ne znam

Evo ga  :thumbup:

1. programe potrebne za otključavanje skina sa ovog h**s://bit.ly/2goS4aZ ili ovog h**s://bit.ly/2e0LLvc linka (zamijeni zvjezdice sa tt)
ja sam radio sa Windows10 tako da mi nije trebao onaj SP3

2. Omogućiti vidljivost skriveni i sistemski foldera i fajlova, bez toga NIŠTA

3. na desktopu napravi folder "Unlock Garmin nuvi" i unutra unzipaj programe IMGPatcher_v11.zip, RGN_Tool.rar i Updater.rar

4. Potrebno je imati najnoviji firmware na Garminu, to možeš napraviti pomoću Webupdatera ili kao što sam ja napravio pomoću Garmin Expresa par dan prije

5. Upali Garmin i spoji ga na računalo. Zatim otvori memoriju Garmina i potraži u .System folderu. Prebaci GUPDATE.GCD u folder "Unlock nüvi 57" i obriši onaj GUPDATE.GCD u .System.
Budi siguran da u .System više nema GUPDATE.GCD inače će se Garmin zablokirati prilikom flešanja

6. Otvori FirmarePatcher.exe i koristeći ,,Browse.." izaberi GUPDATE.GCD iz foldera "Unlock nüvi 57"  Kada program potvrdi da je gotov "File patched successfully", zatvori program FirmarePatcher.exe klikom na X

7. U folderu "Unlock nüvi 57" će biti kreiran novi GUPDATE_Patched.GCD. Zatim otvori RGN_Tool.exe i pritisni "Open GCD/RGN file" zatim izaberi GUPDATE_Patched.GCD
VAŽNO – budi siguran da nisi ništa mijenjao u podešenjima RGN_Tool.exe inače će Garmin zablokirati

8. sad kad je file otvoren treba ga spremiti u RGN ekstenziji.

9. Program RGN_Tool.exe će stvoriti novi GUPDATE_Patched.rgn u folderu. Preimenuj GUPDATE_Patched.rgn u 570.rgn Možeš ga preimenovati u bilo koji naziv samo da ima manje od 4 znaka i da završava ekstenzijom .rng

10. U folderu "Unlock nüvi 57"  je file Updater.exe Klikni na njega desnim mišem, zatim izaberi Svojstva, i klikni da upravljaš ovim programom kao administrator

Ako si sve ovo napravio, sad malo stani. Odmori se, popij kavu, zapali ........jer kreće škakljivi dio

Sad kreće ono pravo. Odspoji Garmin sa računala i budi siguran da si izbrisao GUPDATE.GCD sa Garmina

- ugasi Garmin, dakle ne na standby,već baš ugašen (drži tipku za gašenje par sekundi stisnutu)
- stavi prst na gornji lijevi dio ekrana Garmina i nemoj ga micati do kraja otključavanja
- zatim spoji Garmin na računalo
- u folderu "Unlock nüvi 57" uzmi fajl 570.rgn i donesi ga iznad ikone Updater.exe. Ako si omogućio administratorske ovlasti u svojstvima, otvorit će ti se prozor. U tom prozoru klikni na USB a zatim na OK.
Ne znam iz kojeg razloga ali već nakon par sekundi se izgubi veza između Garmina i tog programa i stoga moraš biti brz. BTW, meni je uspjelio iz trećeg spajanja
- ako se nisi uspio povezati sa Garminom morađš sve ispočetka.....odspoji Garmin,prst na gornji lijevi ugao, spoji ga s računalom, onda fajl 570.rgn iznad okone Updatera.exe pa nabrzinu klik na USB i onda na OK

Ovako izgleda taj prozorčić



Ako si sve dobro napravio, kreće instalacija na Garmin i traje nekih minutu dvije. ZA to vrijeme ne smiješ maknuti prst sa gornjeg lijevog kuta ekrana.

Poslije flešanja ili rootanja ili kako god se ovo zvalo stavio sam sd karticu u Garmina, spojio na računalo.
Na kartici napravio folder "Garmin" a zatim u taj folder stavio kartu City Navigator Europe NT(Unicode) 2019.30 (skinuo sa neta i otključao)
odspojio sa računala, upalio i.........................sve radi