V-Strom 1000 L7 [2017-2019]

Autor Mrki, Kolovoz 01, 2017, 21:37:39

« natrag - naprijed »

zorro

Citat: Suki  u Kolovoz 07, 2017, 11:30:56
...uh, tu sam težak. Bez obzira na sve....
..i pametniji no mi koji dajemo  ;)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

Citat: zorro  u Kolovoz 07, 2017, 11:47:47
..i pametniji no mi koji dajemo  ;)

Ote mi riječ iz usta! A opet, ne bih nikad probao svašta sa su svi takvi... ;)

Osy

Citat: Suki  u Kolovoz 07, 2017, 11:30:56
...uh, tu sam težak. Bez obzira na sve....
Da, poznavajući te, bilo mi full čudno kad smo se zamjenili na našem Ironbuttu

Suki

Citat: Osy  u Kolovoz 07, 2017, 16:58:02
Da, poznavajući te, bilo mi full čudno kad smo se zamjenili na našem Ironbuttu
...dobri vozači koji voze brzo i dinamično :) uvijek imaju prođu :gimme5:
:moto2:

098 9232180

Mrki

Citat: Suki  u Kolovoz 07, 2017, 17:30:10
...dobri vozači koji voze brzo i dinamično :) uvijek imaju prođu :gimme5:
:D :D

Ponti

Citat: Suki  u Kolovoz 07, 2017, 17:30:10
...dobri vozači koji voze brzo i dinamično :) uvijek imaju prođu :gimme5:

Hahahaha :buahaha:

Osy

Citat: Suki  u Kolovoz 07, 2017, 17:30:10
...dobri vozači koji voze brzo i dinamično :) uvijek imaju prođu :gimme5:
To te ja pitam :gimme5: :beer:

zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

Ja mislio Suki dobio pare od osiguranja, a on ih posudio od Osya... :buahaha:

Suki

:moto2:

098 9232180

agolac

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Igor Mihajlik

Evo konačno malo vremena. Vožnja sa novim Vstromom XT baš se mi zavukla, prvo zbog kiše, posle zbog službenih obaveza. Dobijo sam motor na petak i šef Suzukija u Celju, kaže "vrati mi ga do ponedeljka, tada ga trebaju novinari". Moju kobilu su parkirali u salon pored novih Suzukija.  :bravo:  Motor nov 10 km na satu. Lijepa žuto crna kombinacija, inače mi dizajn od 2014 baš i nije lijep.  :shhh: Sjedišete sa žutom bojom je bilo u nedelju več malo zamazano a baš sam  zbog toga pazijo kako sedam na motor. Taj isti dan na putu do moga idola koji živi u Tržiču, stajem kod Janetke na kavu. Kako ona ima somaru L15 mogli smo malo pogledati razlike na oko a posle kasnije i u vožnji. Hvala Janetki  :-*
Vizuelno primjetit čete da ima XT viši vizir što se i osjeti u vožnji. Još da su ga malo tamnije napravili puno bi lepše izgledalo. Žmigavci su podignuti višlje na XTju i još neke manje sitnice koje baš i nisu mnogo važne.
Testni motor imao je svu elektroniku, sve što imaju od 2014 dalje, plus MSC, integralne kočnice, pomoč pri kretanju, qiuck start. Gledajuči prometnu od novog XT primjetih da je masa vozila 213kg, u Janetkinoj prometni piše 228kg a kod mene na stromu 238. Ta razlika u kilama se osjeti u vožnji. Novi modeli su korak napred ako pogledamo L15. Novi model se još lepše vozi od L15 a u usporedbi mojim metuzalemom ne treba gubit riječi. Ne znam gde su skinili još 15 kila, nadam se samo, da nisu razliku napravili na račun kvalitete i spuštanjem standarda u proizvodnji kompomenti, kao što to rade Bavarci zadnjih godina. Odlična ciklistika, lakoča upravljanja i ta razlika u kilama bi mogli biti aduti kojima bi Vstrom 1000 mogao privlačiti svakoga ko se provoza sa njim. Motor vuče odlično, čak ljepše i mekanije od L15, daje osječaj kao da ima više momenta od L15. Za agregat  :bravo: sad nek da ne diraju više. ( Osim onog glupog zvuka korpe kada pustite i stisnete kvačilo). 100 konja ide dobro. Pogotovo se mi sviđala mekoča svih ručica, tako za kvačilo kao za kočnicu..a i gas se zateže lepo mehano. Ruka ne boli više, niti posle 400 km. Zanimljiva bombona je pomoč pri kretanju, kad vam je motor u brzini i polako puštate kvačilo, motor sam od sebe diže obrtaje i tako vam pomaže, da je kretanje fluidnije. Stromova stara boljka kočnice sada rade savršeno ( odlične več na L14 dalje)  U kombinaciji sa ABS i integralnim kočnicama, motor koči savršeno, sve se može odraditi sa dva prsta, sa pola muke. Mene je naviše interesirala elektronika tj. taj MSC koji je Bosch napravijo za KTM. Ako vam je do sada bilo nezamislivo da kočite u zavoju, to od sada možete, radit ( govorimo u okviru fizikalnih mogučnosti, pogotovo guma ). Ako uđete u zavoj prebrzo slobodno može kočiti, bez straha da če vas poravnati i u ravnoj crti odpilit s ceste. Motor ima senzore koji kontroliraju naklon motora napred i nazadi levo i desno. Prepoznaje opasne situacije i delovanjem na kočnice i rad motora zadržava isti omjer pristika (kontakta gume sa cestom )  na prednji i zadnji kotač. Dodat ču dolje video da vidite kako to radi u praksi. Ko uspe ovaj motor u normalnim okolnistima sjebat, svaka mu čast. Jer dok gume drže sve ostalo "on misli za vas".   :bravo: Baš ga je zabavno vozit, baš imponira ciklistikom i lakočom upravljanja. Daje vam osječaj da vozite motor sa malo kila a sa 100 konja  ;)  Sve ostalo oko motora znate, da ne odkrivmo toplu vodu. Meni se sviđa u paketu kaki je sada iako mi dizajni baš i nije neki. Po meni mu do 10tke fali još samo tempomat i kontrola pritiska u gumama.  Uloženo dobljeno Suzuki pobeđuje konkurenciju. Sličnog mišljenje je bila i Janetka koja je provozala novi XT i sama kaže da se razlika vidi i osjeti.  :gimme5:

https://www.youtube.com/watch?v=p1WSAESCf2Y

https://www.youtube.com/watch?v=-gu1W2DR-vU


Lado je moj idol

tibertov

Znaći gledajući ova dva videa tvoja preporuka je da se uzme KTM  :smijeh:

Igor Mihajlik

Ako mene pitaš nečeš pogrešiti, KTM je strašan motor, koji ima svoje boljke kao i svi ostali
Lado je moj idol

gianni