Schuberth C4 PRO + SC1 Advanced komunikacija

Autor jures, Ožujak 07, 2019, 09:48:37

« natrag - naprijed »

zander

Kaciga ima kilometrazu :buahaha:....kao koliko ti presla kaciga?....nije puno samo do pijace i obliznjeg kafica
OPENMINDED PEOPLE WANTED

jures

Bio lud, i prodao Stroma

sasaa

Citat: zander  u Ožujak 08, 2019, 07:29:07
Kaciga ima kilometrazu :buahaha:....kao koliko ti presla kaciga?....nije puno samo do pijace i obliznjeg kafica

Pa ljudi koji se puno voze po gradu ili za posao koriste motor, pa skidaju stavljaju kacigu 15-20x dnevno, puno utjece koliko se kaciga rasiri kroz X godina upotrebe.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

zander

Koja je preporucena kilometraza za zamenu kacige? :misli:

Ma ljudi cim se upresuje umetak i pohaba od skini stavi i prodje jedno 4 godine, ja menjam kacigu i ne razmisljam....

A i imam jos kacigu za grad i posao i jako toplo vreme u rezervi...na posao idem motorom cim dozvole uslovi i zato mi glavna putna kaciga nije mnogo u upotrebi ....
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zorro

Citat: zander  u Ožujak 08, 2019, 09:15:19
Koja je preporucena kilometraza za zamenu kacige? :misli:

Imaju li igdje testovi kacige stare 4-5 god. i da se komparira s takvom istom novom  :huh:
Ja takve testove nisam vidio  :misli: ..tak da..ne pušim te trgovačke i marketinške fore  :bzvz:
Kaciga ti se taman lijepo prilagodila obliku glave..ne žulja te..nije ispadala..ne škripi ..super ti je sve..međutim jebiga..svi kažu da se treba mijenjat nakon 4-5 god pa ono..kud svi turci tu i mali Mujo  :bzvz:
Nit sam turčin nit sam Mujo  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zander

Ali menjas kacigu sto je dobro i tako i treba!
:thumbup: :ooda:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

https://www.youtube.com/watch?v=1NH1xWnlhj8

Evo nekog tumacenja a i net je pun prica da se kaciga menja na 4 godina...ovaj lik to i objasnjava....

Ja ne propagiram zamenu , samo sam navodio sta sam video cuo ili procitao...a svako ce odluciti sta da uradi...moja Nolan n104 nema tacku niti ista i malo se pohabao unutrasnji umetak....deluje super posle 4 godine...ali kao da se ispresovala iznutra i kao da mi malo ide na kuki...videcu sta cu...blizi joj se vreme...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

jures

Citat: zander  u Ožujak 08, 2019, 09:32:54
https://www.youtube.com/watch?v=1NH1xWnlhj8

Evo nekog tumacenja a i net je pun prica da se kaciga menja na 4 godina...ovaj lik to i objasnjava....

Ja ne propagiram zamenu , samo sam navodio sta sam video cuo ili procitao...a svako ce odluciti sta da uradi...moja Nolan n104 nema tacku niti ista i malo se pohabao unutrasnji umetak....deluje super posle 4 godine...ali kao da se ispresovala iznutra i kao da mi malo ide na kuki...videcu sta cu...blizi joj se vreme...
Kod mene godine ne valjaju. Jer pravim toko puno kilometara, i to znači da je kaciga puno više na suncu, vjetru, kiši, nego neko koji napravi 5000km na godinu. Takva kaciga ima samo 25.000km u 5 godina i vjerovatno puno manje oštečena, mehanizam i vizir 10x manje otvoren itd itd

Samo gledaj kako mi je stara fluo žuta barva na suncu postala bijela i kako ne drži više kiše 100% nakon 2,5 godine. Da ja pravim 5.000km na godinu, nosio bih je još 2 godine.

Slažem se da je 5 godina normalno, ali ne za one koji se voze puno. Zato imaju i avti garanciju 100.000 ili 5 godina....
Bio lud, i prodao Stroma

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ćoso

Evo, i ja kupio ovu kacigu/komunikaciju

Prilikom isprobavanja je bila dobra (ok, lice mi je bilo full stisnuto, međutim u tih 15-20 minuta nošenja po trgovini nisam osjećao nikakvu "bol"). Odmah sam nastavio vožnju u njoj i odvozio sam sat vremena do odredišta za taj dan i sve super...Drugi dan sam je imao na glavi cijeli dan i u jednom trenutku (nakon 3-4 sata) sam morao stajati svakih sat vremena jer me jako stiskala iza lijevog uha i paralelno iznad desnog oka (na čelu se pojavljivao rog :-)).
Kaže ekipa da je to normalno dok se malo ta unutrašnjost ne prilagodi (a da sam možda "preklopio" uho i da je zato boljelo...ok, imam i naočale koje isto više odmažu nego pomažu u žuljanju.) Izmjerio sam glavu i veličina je L (59 cm), proizvođač je isti kao i na prethodnoj kacigi koju sam imao, pa si mislim da nije u kalupu (istina da sam prethodnu kupio broj veću te se nakon nekog vremena počela pomicati...pogotovo se osjetilo da mi je (pre)velika na jačim zavojima kada sam glavu morao zakrenuti do kraja...Želio sam ovom zamjenom ,,ispraviti" pogrešku i uzeti dobar broj). Vjerojatno je nešto promijenjeno što ne paše mom obliku glave.

Molim savjete na koji način ste ,,udubljivanjem" stiropora podesili kacigu tj. riješili problem stiskanja. Dobio sam savjete da to napravim bilijarskom kuglom, međutim nemam je. Ili jednostavno moram patiti neko vrijeme (spremam se na moto put za vrijeme godišnjeg i želim ovo riješiti)

Molim savjet (ako netko iz Zagreba/okolice ima kakvog iskustva s tim "udubljivanjem", molim neka mi se javi)

Mrki

Imao isti problem, šta sam mogao dohvatiti riješio s dezodoransom (old spice, oni imaju zaobljen čep), a što nisam mogao dohvatiti s njim sam sa žlicom..

Ćoso

Citat: Mrki  u Srpanj 09, 2019, 18:02:11
Imao isti problem, šta sam mogao dohvatiti riješio s dezodoransom (old spice, oni imaju zaobljen čep), a što nisam mogao dohvatiti s njim sam sa žlicom..
Kako je sada? Više ne žulja uopće, ne žulja baš tako jako ili si se jednostavno prilagodio :-)?


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Stjepko

Kad budeš išo na vožnju,nosi ožicu pa je stišči putem.

jures

4000km u 8 dana, bez boli :) Juće 911 u komadu... :kava:
Bio lud, i prodao Stroma

Ponti

Citat: Ćoso  u Srpanj 09, 2019, 17:48:20
Evo, i ja kupio ovu kacigu/komunikaciju

Prilikom isprobavanja je bila dobra (ok, lice mi je bilo full stisnuto, međutim u tih 15-20 minuta nošenja po trgovini nisam osjećao nikakvu "bol"). Odmah sam nastavio vožnju u njoj i odvozio sam sat vremena do odredišta za taj dan i sve super...Drugi dan sam je imao na glavi cijeli dan i u jednom trenutku (nakon 3-4 sata) sam morao stajati svakih sat vremena jer me jako stiskala iza lijevog uha i paralelno iznad desnog oka (na čelu se pojavljivao rog :-)).
Kaže ekipa da je to normalno dok se malo ta unutrašnjost ne prilagodi (a da sam možda "preklopio" uho i da je zato boljelo...ok, imam i naočale koje isto više odmažu nego pomažu u žuljanju.) Izmjerio sam glavu i veličina je L (59 cm), proizvođač je isti kao i na prethodnoj kacigi koju sam imao, pa si mislim da nije u kalupu (istina da sam prethodnu kupio broj veću te se nakon nekog vremena počela pomicati...pogotovo se osjetilo da mi je (pre)velika na jačim zavojima kada sam glavu morao zakrenuti do kraja...Želio sam ovom zamjenom ,,ispraviti" pogrešku i uzeti dobar broj). Vjerojatno je nešto promijenjeno što ne paše mom obliku glave.

Molim savjete na koji način ste ,,udubljivanjem" stiropora podesili kacigu tj. riješili problem stiskanja. Dobio sam savjete da to napravim bilijarskom kuglom, međutim nemam je. Ili jednostavno moram patiti neko vrijeme (spremam se na moto put za vrijeme godišnjeg i želim ovo riješiti)

Molim savjet (ako netko iz Zagreba/okolice ima kakvog iskustva s tim "udubljivanjem", molim neka mi se javi)

Možeš žličicom za kavu ako treba samo malo stisnuti ili drškom šarafcigera ako je na kraju obla, a to za malo više stiskanja. Tako sam ja napravio s prošlom kacigom i bilo je ok.