Gear Change Enhancer

Autor Ponti, Travanj 05, 2019, 22:16:18

« natrag - naprijed »

Ćoso

Kaže da i brzine ide "glatko"...Da imam Suzuki, ja bih to sigurno stavio (nije bilo u moje vrijeme [emoji23])


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

zander

Bukvalno je poboljsivac menjanja brzina.////kako to radi nemam pojma, montira se na zadnji tocak preko lancanika...video si...kaze da poboljsava i omeksava promenu brzine da nema klang efekta... :misli:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ponti

Pa, meni nije nešto da ide grubo u brzine. A klang je samo u prvu i nije baš neki veliki klang.

Stjepko

Suprotno od onoga što je trebalo napravit na staroj somari.

Patak


Mrki

Da ne moraš praviti distance, samo ubaciš ovo pod zupčanik pa ga pomakneš od kotača. U biti jednostavnije riješenje umijesto distanci.

Iako sada kada vidim ovo ispada da smo se svi zajebavali s tokarima bezveze.
Uzmeš pet podloški debelih 2mm i staviš ih na vijke koje drže zupčanik (između zupčanika i onog dijela što se stavlja u kotač)

agolac

Hmmm, izgleda mi kao neki Voodoo za nove somare. Jedino ako se netko fura na "stari problem" prošlih DL1000. Javi rezultate ako probaš  :)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Ponti

Citat: agolac  u Travanj 06, 2019, 01:23:35
Hmmm, izgleda mi kao neki Voodoo za nove somare. Jedino ako se netko fura na "stari problem" prošlih DL1000. Javi rezultate ako probaš  :)

Ne mislim probati jer ne vidim i ne osjetim problem na svome.

Stjepko

Nisu u pravcu prednji i zadnji zupčanik

iviccaa

To bas i nije najpametnija stvar..?

gogs


Patak

Citat: zander  u Travanj 05, 2019, 22:31:49
Bukvalno je poboljsivac menjanja brzina.////kako to radi nemam pojma, montira se na zadnji tocak preko lancanika...video si...kaze da poboljsava i omeksava promenu brzine da nema klang efekta... :misli:

Za tvz. klang efekt služe rolice iznad i ispod lanca... A čemu onda ovo..? Da usmjerava lanac za zadnjem lančaniku, prvi put čujem.

zorro

Citat: Mrki  u Travanj 06, 2019, 00:23:31
Da ne moraš praviti distance, samo ubaciš ovo pod zupčanik pa ga pomakneš od kotača. U biti jednostavnije riješenje umijesto distanci.

Iako sada kada vidim ovo ispada da smo se svi zajebavali s tokarima bezveze.
Uzmeš pet podloški debelih 2mm i staviš ih na vijke koje drže zupčanik (između zupčanika i onog dijela što se stavlja u kotač)
Da..to je to..al da će ublažiti "klank" ili poboljšati mjenjanje brzina..to neće ziher
Citat: Stjepko  u Travanj 06, 2019, 10:20:49
Nisu u pravcu prednji i zadnji zupčanik
A po ovome kak piše da je za model 2014. ispada da problem nije riješen ni kod ovih novih modela  :huh:
Citat: gogs  u Travanj 06, 2019, 11:43:25
:bzvz:
..uprav to  :thumbup:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Stjepko

Na staroj je trebalo približit zupčanik sredini kotača,a ovo ga odmiče.Kontra.