Prerada bravica kofera

Autor VUCIBATINA, Travanj 24, 2019, 17:36:17

« natrag - naprijed »

VUCIBATINA

Uzeo sam gs-a od lave bez kofera i u njemackoj kupio polovne original alu kofere za gs-a al ovo je ista procedura za  sve verzije bmw kofera.
Koferi su mi stigli i bravice su bile skinute vec, ja naravno nisan ima pojma niti san covika pita za kljuceve jer san predpostavija da ako ima brave ima i kljuceve, al tu je zajeb!
Znaci covik je kupija motor s koferima i oni su se otvarali s njegovim ključem kojim pali motor, znaci nisu imali zasebne svoje kljuceve.
Kad sam ga kontaktira da mu kazem da kazem da mi nije posla kljuceve objasnija mi je da mi naravno nemoze poslati svoj kljuc nego da  ce mi u servisu preraditi brave da pasu na moj kljuc.
Nazovem ja tomica i kazu moran poslati brave i svoj kljuc i to ce mi napraviti ali za 6 bravica to ce me kostati 1200kn :smijeh:!!
Ode u zadru lik koji radi kljuceve za aute i brave kaze 100kn po bravici i da dodjem za 2 tjedna.
Nije mi se dalo placati te pozdarije niti cekati tako dugo pa san potrazija pomoc googla i problem rjesen besplatno i za 20minuta i to uz moje znanje koje je apsolutna 0,nikad nisan takve brave dira niti rastavlja.

Znaci ovako,  bravica se skine  tako da se nozom ili odvijacem pritisne limica sto je drzi. Ova zadnja u bravici, ona ne sluzi za kljuc nego je opruga gurne van iz brave kad se stavi i ona sprjecava da se brava izvuce iz sjedista. Lagano se pritisne prema unutra i bravica izlazi van
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Nakon toga se povade ostali listici iz brave, nema potrebe za vađenjem opruga kako kazu razni tutorijali, osim ako ih ne zelite ocistiti. Ja sam sve povadio van, dobro ocistija od stare masti i stavio novu
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Zatim se u bravu ponovno vrati zadnji pin, onaj koji ju je drza unutar kofera s prve slike.
Znaci postoje 3 vrste listica unutar brave i markirani su brojevima 1,2 i 3.
U svaku rupicu na bravi se stavi oprugica i stavljaju se listici od kraja brave s prema ulazu i stavlja se po jedan listic i gurne kljuc.
Ako je listic ispravan on ostaje unutar brave kad se stavi kljuc, ako nije malo viri vani.
Ako nije ispravan stavlja se jedan od preostala 2 koji pase i tako redom s jedne i druve strane brave
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Cilo vrime se listici drze prstima da ne popadaju vanka dok okrecete bravu iako ja san stavija malo masti pa je ona drzala i listice i opruge i nista mi nije ispadalo.
Kad kljuc uđe do kraja u bravu nista nece vise ispasti van dok god je on unutra tako da se brava stavlja u kofer dok je kljuc unutra
Drugo mjesto po redu od dna brave poslije listica koje drzi bravu ostaje prazno, u njega se nista ne stavlja, neznan zasto al tako pise svugdi pa o tome netriba nista ni fantazirati dalje.
Brava radi cak i s jednim jedinim listicem ali kljuc lagano klapa onda unutra.
Za dodatne listice mora se kupiti nova bravica s setom listica koja kosta 20 eura.
Meni je na svakoj bravici ostalo jos jedno slobodno mjesto di bi isa listic broj 3 jer ih nisan ima dovoljno al to nema nikakve veze, brava radi bez greske.
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Špoki

 :bravo: sad znamo ako treba nečiju bravu na Bmw koferima obit :smijeh:  Al ovo mi je koma da se otvara sa istim ključem :huh: ustvari znam, ali nekako mi to nepraktično
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Osy

Bravo Vuci, ne bu tebe niko jebal  :thumbup:

VUCIBATINA

Da, lakse je sto nemas visak kljuceva al popizdis ako nesto zaboravis a vec si upalija motor. Napraviti cu jedan kljuc od motora sad bez koda(cca 100kn) samo za kofere
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Danijel 23

 :bzvz: vozimo GSA, a kokošarimo sa listićima!!!  :samaranje: Šta će tek bit sa servisiranjem, a nedaj bože kad budeš morao mjenjat križeve na kardanu?  :misli:

Osy

Citat: Danijel 23  u Travanj 24, 2019, 20:59:16
:bzvz: vozimo GSA, a kokošarimo sa listićima!!!  :samaranje: Šta će tek bit sa servisiranjem, a nedaj bože kad budeš morao mjenjat križeve na kardanu?  :misli:
Ima Igor dovoljno mušterija, ne kukaj :thumbup:

Danijel 23

Citat: Osy  u Travanj 24, 2019, 21:00:53
Ima Igor dovoljno mušterija, ne kukaj :thumbup:
Kaj tebe pati Igor?  :P

zander

Odlicno objasnjenje i ceo postupak odaje lakocu ...ali nije bas tako jer ima 5 brava sa topcasom pa isti postupak ide 5 puta...svaka cast za zivce i strpljenje i vestinu :thumbup:....meni je to lik odradio kada sam uzeo motor i castio ga nesto sitno.
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Suki

Bravo Matee :bravo: :thumbup: :thumbup:

Citat: Danijel 23  u Travanj 24, 2019, 20:59:16
:bzvz: vozimo GSA, a kokošarimo sa listićima!!!  :samaranje: Šta će tek bit sa servisiranjem, a nedaj bože kad budeš morao mjenjat križeve na kardanu?  :misli:

...uh kad ovo pročitam odma mi tlak skoči :smajser:....al znam da se zajebavaš pa onda puj pik ne važi :)...
:moto2:

098 9232180

zorro

Za ovo treba imat muda, strpljenja i nadasve dosta mudrosti i logike da ideš sam raditi
tak da..od mene  :klanjase:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato: