Sigurnost na cesti

Autor Bagy, Svibanj 23, 2019, 11:41:39

« natrag - naprijed »

zander

Skakljivo trik pitanje.. Ja bih svakako zastao i propustio drugog da sam u  bilo kom vozilu sa slike....ali, s obzirom na znak koji ima auto ukrstanje sa putem koji ima prednost autobus ima prednost jer je on u putu koji ima prednost takodje ima znak....
A sta je starije semafor ili vertikalna signalizacija? zaboravio...a verujem i mnogi od nas
:)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

fatboy

Ako semafor radi, on je na snazi. Koliko ja znam/mislim... :misli:

zubakis

Evo za ove potencijalne ubojice na cesti da ponove gradivo [emoji1787]

Hijerarhija u prometu [emoji106]

iviccaa

Nevjerojatno da uopce postoje ljudi koji ne znaju odgovor...dobro si rekao, ubojice na cesti. [emoji853]

Ćoso

I bus ima semafor


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

beli

Autobus ima prednost naravno .... tim više što je zelene boje a na semaforu je  isto zeleno. Da je na semaforu crveno, crveni bi imao prednost. Proizlazi da u svakom slučaju autobus ide prvi jer se na crveno ipak samo stoji .... :)
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

iviccaa

E i?
Nemoj mi samo reci da gledas jel ti zeleno i onda pogledas prometni znak iznad.

zander

Daltonista bi rekao nije zeleno, nego crveno... :ooda:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ponti

Nije mi jasno kako ne kužite .... nećemo u rat s Kinezima ili Amerikancima.... zbog istog razloga autobus ima prednost  :smijeh:

beli

Ne znam zašto se bojimo reći istinu ....pa auto izlazi na cestu sa 'prvenstvom ' prolaza, majke mu ga spalim ....  ;)
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

gogs

To je u praksi nemoguće, sigurno i ova desno glavna cesta ima zeleno. Kad si došao sporednom cestom na križanje a da ti svijetli zeleno kao i na glavnoj. Never

beli

sve je moguće ...identična situacija sa količinom (gomilom) znakova i semaforima kad ideš od mene doma dole na semaforu, s tom razlikom što oba izlaze na glavnu (u ovom slučaju na slici poprečna) ... u tom slučaju crveni bi išo prvi jel je desni ....
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

gogs


zorro

Imaš semafor ..zaboravljaš znakove..zamisliš da ih uopće nema..i toj to 
Kad imaš papana na križanju..zaboravljaš i semafore i signalizaciju ..i toj to

..kru vas pečeni  :-\
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

gogs

Ma ja...znam ja redosljed po važnosti. Samo kažem ko mi ovo nađe u praksi plaćam ćevape i pivo.