Gume općenito. Iskustva, preporuke, pitanja.

Autor Stjepko, Kolovoz 02, 2017, 17:43:05

« natrag - naprijed »

bajki

Citat: Mrki  u Kolovoz 10, 2017, 07:35:31
Ja od kada sam došao u ove vode uvijek je bilo da te BW501 što dolaze tvornički na dosta motora ništa ne valjaju..  :huh:

Stari Stromovi nisu dolazili tvornički sa BW501/502. Neznam za nove.

željko

Citat: tibertov  u Kolovoz 10, 2017, 08:06:54
Pa ne valjaju kurca te gume.

E onda mjenjam za nešto drugo...........

zorro

Citat: bajki  u Kolovoz 10, 2017, 08:51:39
Stari Stromovi nisu dolazili tvornički sa BW501/502. Neznam za nove.
Nego s kojima su  :huh:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

fatboy

ja kad čitam ove teme o gumama, dođe mi da digmen motor na štendere i konzerviram ga - doke se ne odlučim koje gume. 2-3 goidine... :huh:

željko


zorro

SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

jeeves

Citat: fatboy  u Kolovoz 10, 2017, 09:34:52
ja kad čitam ove teme o gumama, dođe mi da digmen motor na štendere i konzerviram ga - doke se ne odlučim koje gume. 2-3 goidine... :huh:
Krivo! Vozi i isprobaj sve više. Reći ženi da to tako treba zbog sigurnosti [emoji6]

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


agolac

Svakome paše nešto drugo. Ima dosta guma i šteta biti samo na jednima kad možda ima boljih. Zato, mjenjajte drugog proizvođača stalno :gimme5:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Tyson

Uvijek dostupan na Mob.091/5074136

bajki


Ćoso

Imao Anakee lll prije PR4 (koja mi je baš legla [emoji1303])


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !
(Prodajem Highway Pegs...ima u tržnici...)

Stjepko


Ćoso

PR4 mi je fantastična. Nisam osjetio neku veliku razliku nakon prelaska s Anakee lll (kao što sam npr osjetio nakon što sam stavio Anakee ll poslije Bridgestone i Anakee lll nakon Anakee ll), međutim ulijevaju mi sigurnost i zadovoljan sam.


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život !
(Prodajem Highway Pegs...ima u tržnici...)

Fantom

Citat: željko  u Kolovoz 09, 2017, 21:49:47
Stalno vozim na Set Bridgestone BW501/502 110/150 H (210 km/h )
i uglavnom sam zadovoljan
Vidim da niko ne spominje te gume............valjda nisu vrijedne spomena?

Te bile kod mene kad sam kupio nov motor. Ove sezone presao na metzeler tourance next i razlika dan i noc. U skandinaviji je asfalt grube strukture i manje vise dobro drzi svaka guma. Ono sto je iritiramo kod bridgistonki je to sto je BW tako tesko padao u krivinu da sam motor morao sa svojih 110 kg dobro silovati. Sa metzelerom je to skroz drugi motor. Pada u krivinu i na samu pomisao.. Navodno dugo i traju. Vidicemo sta ce biti kad naberu kilometara za sada sve za 10

željko

Ovako je meni moj dobavljač guma preporučio:

BW501/502 su gume koje su zamijenile modele TW101/152. Samim time, a tako se i pokazalo, su dosta bolje od njih, pa bi se njihovom ugradnjom sigurno osjetila razlika na bolje u svim segmentima.

Najveća razlika između BW i TW modela je u tome što BW ima znatno jaču karkasu. V-Storm 650 ima dosta mekan prednji kraj, a gume poput TW-a, ili Michelin Anakee su iako više cestovne orijentacije, u genima enduro gume. Slićna stvar je i sa Stormom, iako je po koncepciji i podešenju ovjesa kombinacija cestovnog motora i putnog endura, u praksi se koristi i tako i vozi, kao udoban isključivo cestovni motor.
Kombinacija mekanog prednjeg kraja i enduro gume ( iako cestovne orijentacije ) dovodi do nejasne povratne informacije i doziranja u graničnom području kod jačih kočenja.

Dakle, moj savjet, suziti izbor na tri modela.

Bridgestone BW501/502
Michelin Anakee II - novi model isključivo u dimenzijama 110/80-19 i 150/70-17. Razlika između njega i starog modela je upravo zbog gore navedenih razloga, jer Anakee II ima jedno platno više unutar karkase u odnosu na stari model.
Dunlop D607

Ako se motor koristi isključivo na cesti, ima još jedna mogućnost i po meni dobitna kombinacija. U dimenzijama 110/80-19 i 150/70-17, određeni proizvođaći imaju u ponudi i čiste cestovne gume kao na primjer Michelin Pilot Road ili Bridgestone BT020. Kombinacija tih guma i gušćeg ulja u prednjim vilicama, značajno poboljšava osobine Storma kod upotrebe na cesti. Nešto su skuplje, traju isto, i malo se teže griju od gore navedenih.