Gume općenito. Iskustva, preporuke, pitanja.

Autor Stjepko, Kolovoz 02, 2017, 17:43:05

« natrag - naprijed »

Danijel 23

Citat: Dinko  u Rujan 06, 2020, 21:51:06
Meni su se na DL 650 najviša svidjele Pirelli Scorpion Trail II - odlične su bile na suhom i na kiši. Prodao sam motor s njima a imale su nekih 6kkm i bile su možda na pola životnog vijeka. Ja vozim čisto tourerski i to skoro 100% u paru pa ne znam što da ti kažem o njihovoj trajnosti. Sada ih vozim i na GS-u (u drugoj dimenziji) i OK su mi. Prošao sam nekih 3 kkm od tada i kao nove su.
:vino: :blato:

MaRi0_St

da započnem svađu kao i inače :smijeh: imam sad neki Metzeler Tourance next koji je došao s motorom na njemu, relativno starog dot-a, ali nije još potrošen i zasad je ok pa imam vremena razmislit šta iduće stavit...

s obzirom da je priča o gumama skroz subjektivna i samim time najzahvalnija tema za počet svađu ne znam kolko se uopće isplati tražit neko mišljenje ali ima li neko iskustva kakva je točno razlika u "ponašanju" motora na ovim nekim gumama koje su deklarirane kao 90/10 enduro i nešto 100% cestovno tipa angel gt ili mitas TF itd... logično mi je zaključit da su cestovne dosta tiše na asfaltu, i da se s ovim drugim može izać i malo van asfalta bez (prevelikog) grča u želucu... ima li bitnih razlika osim toga? s obzirom da me makadam baš ne privlači, al' opet tjedan dana kolko sam provea po Visu ovo lito su tourance odradile svojih 10% makadama pa se mislim isplati li se taj kompromis ubuduće kad ih buden minja, ostat na ovoj nekoj cestovnoj enduro varijanti ili ić na nešto full cestovno?
nakon Z750, Strom je kao lađa - spor i ljulja se

beli

ne idi na ful cestovno. Ove druge duže traju, a i lipše ije za vidit na motoru ...
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

gianni

Mitas Terra je best buy definitivno, a škorpija je najbolja za kravica klasu :thumbup:

Ante

Najbolja guma do sada na kojoj sam vozio je Michelin Anakee adventure. Po cesti drži ka vlak u tračnicama, a možeš i po makadamu bez grča.
Pokazala se da traje cc 15-20tkm

Ćoso

Citat: Ante  u Rujan 15, 2020, 14:37:28
Najbolja guma do sada na kojoj sam vozio je Michelin Anakee adventure. Po cesti drži ka vlak u tračnicama, a možeš i po makadamu bez grča.
Pokazala se da traje cc 15-20tkm
Da li je bučna (mada što me briga kada Akrapovič grmi)?

Ante

Citat: Ćoso  u Rujan 15, 2020, 14:48:38
Da li je bučna (mada što me briga kada Akrapovič grmi)?
Ja ne čujem ništa više u odnosu na prijašnje, al inače ne čujem dobro tako da.. :)
Toni je jedno vrijeme govorio da su bučnije, a isto je prije par dana kupio novi set :ooda:

ToWaRR

Ja konkretno vozim na Metzeler Tourance (obične) i osim što sexy izgledaju drže za sada skroz zadovoljavajuče.
Nisam ih još testira na otvorenoj cesti i kiši ali Split je sam po sebi dovoljan test za gume :D
U mene je straiji DOT 2017 ali su nove gume i da došle su sa motorom.
https://www.revzilla.com/motorcycle/metzeler-tourance-tires
Tomorrow never comes until is too late


Tko radi taj i grijesi........ rece pijetao i sidje sa patke

Suki

Citat: Ante  u Rujan 15, 2020, 14:37:28
Najbolja guma do sada na kojoj sam vozio je Michelin Anakee adventure. Po cesti drži ka vlak u tračnicama, a možeš i po makadamu bez grča.
Pokazala se da traje cc 15-20tkm
Planiram za sljedeći set :thumbup:.
:moto2:

098 9232180

Bagy

Citat: Ante  u Rujan 15, 2020, 14:37:28
Najbolja guma do sada na kojoj sam vozio je Michelin Anakee adventure. Po cesti drži ka vlak u tračnicama, a možeš i po makadamu bez grča.
Pokazala se da traje cc 15-20tkm

Ako tako dobro drže i na (za njih) "pišljivih" 15-17,000 km odmah kupujem!  :-\
mob: 095/573-6874

Ponti

Citat: Ante  u Rujan 15, 2020, 14:37:28
Najbolja guma do sada na kojoj sam vozio je Michelin Anakee adventure. Po cesti drži ka vlak u tračnicama, a možeš i po makadamu bez grča.
Pokazala se da traje cc 15-20tkm

Jedan prijatelj je izuzetno nezadovoljan tom gumom, proklizava mu na glatkom asfaltu.
Te tvoje kojima si bio zadovoljan, gdje su proizvedene, made in?

VUCIBATINA

znači moje prošle su napravile 25 000+  ako se navaram točno,ima par stranica prije na ovoj temi  al su bile proizvodnja china obe dvije.
sad su mi došle zadnja china a prednja malezija.
kako san čita ima puno razlike od proizvodnje bez obzira što je ista licenca tako da bumo videli oće li prednja sad otići prije
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Suki

Ma nema šanse da će biti lošija od kineske tak da si s prednjom sigurno miran jedno 33tkm, a i ove nove kineske, obzirom da su u međuvremenu usavršili proizvodnju, garant budu trajale barem 35 do 37tkm.
Prije budeš kardan promijenio nego gume ;).

:smijeh:
:moto2:

098 9232180

Bagy

Još malo i mijenjati ćemo gume u paketu s lancem i lančanicima!😉
mob: 095/573-6874

Ponti

Citat: VUCIBATINA  u Rujan 16, 2020, 08:51:10
znači moje prošle su napravile 25 000+  ako se navaram točno,ima par stranica prije na ovoj temi  al su bile proizvodnja china obe dvije.
sad su mi došle zadnja china a prednja malezija.
kako san čita ima puno razlike od proizvodnje bez obzira što je ista licenca tako da bumo videli oće li prednja sad otići prije

Ove što ne valjaju su proizvodnja made in Thailand.