Problem sa "gutanjem" gasa

Autor Mrki, Lipanj 17, 2019, 10:16:55

« natrag - naprijed »

Mrki

Na zadnjem putovanju mi se počeo pojavljivati problem "gutanja" gasa..
Problem se manifestira samo kod naglog odvrtanja gasa, znači ako vozim na nižim okretajima i lagano odvrčem gas nema problema, ali ako ga odvrnem naglo motor 2-3 puta zacuka (ili zaštuca) prije nego što krene vuči..
Znači samo kod naglog ubrzavanja iz niskih obrtaja svejedno u kojoj brzini, u višim okretajima nema problema..

Stvar mi se dogodila na putu možda jednom ili dvaput prije prolaska kroz cijeli Bukurešt, nakon tih sat i nešto vožnje u gužvi na 30 stupnjeva simptomi su se jako počeli manifestirati.

Kako je na putu s nama bio dugogodišnji moto mehaničar njegovo mišljenje je da bi on sumnjao na svijećice ali to je odbacio nakon što sam mu rekao da su u motoru iridumuske svijećice i s njima sam prešao 30000, on kaže najminimalnije s njima se prelazi 40000, tako da nevjeruje da je do njih..

Druga teorija je da je možda mrežica na pumpi za gorivo prljava pa kod potrebe za velikom količinom goriva ne može povući kako treba, što mi ima logike ali me zbunjuje to što se problem koji je bio praktički nepostojeći počeo jako manifestirati nakon tih sat i nešto u Bukureštu, čudno mi je da se u tom kratkom periodu odjednom zaštopala pumpa..

Jel imao netko ovakav ili sličan problem?

bajki

Možda je do goriva?

EDIT: a možda ima i do štelanja mape s obzirom na otvorene auspuhe.

Mrki

Na gorivo sam i ja posumnjao ali točili smo sva tri motora svaki puta na istoj benzinskoj.. pa mi čudno da samo na mom ima posljedica.. a i točio sam još par puta nakon početka problema..

A što se mapa tiče čudno mi je da se počelo manifestirati tek nakon 3500-4000km od štelanja, i jedino što je promijenjeno je količina goriva na idle, znači na otpuštenom gasu, ne na dodavanju gasa, tako da nevjerujem da je do toga..

Osy

Dobro je Agolac poštelao... :) ;) :smijeh: Zezam se, ali meni je tako bilo sa Leo Vincijima...to sam ti već rekao...na 3500 okretaja

Mrki

Citat: Osy  u Lipanj 17, 2019, 11:00:51
Dobro je Agolac poštelao... :) ;) :smijeh: Zezam se, ali meni je tako bilo sa Leo Vincijima...to sam ti već rekao...na 3500 okretaja
Jel ti se odmah pojavio problem ili nakon par tisuća kilometara? Jel ti nije vukao ili je zatzavao?

Suki

Citat: Osy  u Lipanj 17, 2019, 11:00:51
Dobro je Agolac poštelao... :) ;) :smijeh: Zezam se, ali meni je tako bilo sa Leo Vincijima...to sam ti već rekao...na 3500 okretaja
...tvoje je bilo drugo :bzvz:, ti si imao rupu na 3500. Uvijek. Meni je tako bilo s Remusom na 5000. Rupa. Uvijek. Samo se dere, a ne ubrzava.
Mrkiju zatrzava kad iz podruma odvali gas. Kad lagano ubrzava ne zatrzava.
:moto2:

098 9232180

Mrki

E da ima još jedan simptom za koji ni sam nisam siguran jer stvaran ili si umišljam..

Kao da mašina radi grublje, znači u cijelom rasponu okretaja kao da više vibrira, ne znam kako bi to opisao ali recimo kao da maši paljenje pa radi nemirnije..

I da, motor ne troši ni ulje ni rashladnu tekućinu, ne pregrijava se.. jedino kao da malo više goriva troši, neki 0.2-0.4l ali to je toliko malo da može biti i do toga jer je od Bukurešta bilo više brda i općenito smo brže vozili..

Ponti

Ja bih za početak filter goriva pregledao ili čak odmah promijenio.

zorro

onajsmajlićnaviberuštofićuka
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

zubakis

Mrki, dal samo zacuka ili bude i pucanja iz airboxa?

Mrki

Citat: zubakis  u Lipanj 17, 2019, 11:36:42
Mrki, dal samo zacuka ili bude i pucanja iz airboxa?
Samo zacuka dva tri puta..

Ponti

Citat: zubakis  u Lipanj 17, 2019, 11:36:42
Mrki, dal samo zacuka ili bude i pucanja iz airboxa?

Sigurno nema pucanja kod odvrtanja gasa.

zander

Ako motor ima pumpu goriva moze i ona da zeza...ne izbacije dovoljno goriva....i jos filter ako je zaprljan....eto problema...moj strom je imao problem sa pumpom koju sam ocistio i sve redilo ko sat...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Danijel 23


Ponti

Citat: Danijel 23  u Lipanj 17, 2019, 11:48:27
Anšpric diza!

Baš mi je i to palo napamet  :thumbup:

.... zbog veće potrošnje