Problem sa "gutanjem" gasa

Autor Mrki, Lipanj 17, 2019, 10:16:55

« natrag - naprijed »

Mrki

Citat: fatboy  u Lipanj 19, 2019, 14:39:42
Omekšavaš kožu za komarce?  ;)
Toliko sam na terenu da me u Slavoniji nije još ni jedan ugrizao, i ovo je službeno.. moram biti tu, firma me poslala :)

Ponti

Citat: Mrki  u Lipanj 19, 2019, 16:10:30
Toliko sam na terenu da me u Slavoniji nije još ni jedan ugrizao, i ovo je službeno.. moram biti tu, firma me poslala :)

Jel to ono jezero kod Černobila?  :smijeh: :smijeh:

Mrki

Citat: Ponti  u Lipanj 19, 2019, 16:36:07
Jel to ono jezero kod Černobila?  :smijeh: :smijeh:
Eee Hotel Le Meridian [emoji14]

Toni

Mrki tebe jebe sta vozis ka
Baba na male okretaje a zna se da to ovaj motor bas ne trpi . Problem ti je TPS . Promini novega i ne  gledaj nazad.
Nije mi nista.

Mrki

Bio majstor Bajki jučer.. (hvala majstore)

Napravili sinkronizaciju, tj kao napravili jer je bila dobra kada smo spojili uređaj.

Od stvari koje nisu bile dobre je TPS, kojeg smo morali malo podesiti.
I kada je Bajki krenuo spojiti uređaj za sinkronizaciju na prednjem cilindru nije bilo gumenog čepa koji inače bude na vakumskom pipku za sinkronizaciju. Tako da smo napravili novi.
Na mjestu nam je radilo sve OK, ali nisam uspio provozati (morao sam na ručak za grad, a popodne padala kiša u navratima)..

Kada se provozam javim dali je bilo do tog vakuma i podešavanja TPS-a..

E da izvadili i pumpu za gorivo da provjerimo filter, sve čisto, nema prljavštine ni hrđe...

Suki

...uh, ko će dočekat deveti mjesec :bzvz:...
:moto2:

098 9232180

Danijel 23

Citat: Mrki  u Srpanj 15, 2019, 13:23:58
Bio majstor Bajki jučer.. (hvala majstore)

Napravili sinkronizaciju, tj kao napravili jer je bila dobra kada smo spojili uređaj.

Od stvari koje nisu bile dobre je TPS, kojeg smo morali malo podesiti.
I kada je Bajki krenuo spojiti uređaj za sinkronizaciju na prednjem cilindru nije bilo gumenog čepa koji inače bude na vakumskom pipku za sinkronizaciju. Tako da smo napravili novi.
Na mjestu nam je radilo sve OK, ali nisam uspio provozati (morao sam na ručak za grad, a popodne padala kiša u navratima)..

Kada se provozam javim dali je bilo do tog vakuma i podešavanja TPS-a..

E da izvadili i pumpu za gorivo da provjerimo filter, sve čisto, nema prljavštine ni hrđe...
:-X  :bzvz:  :samaranje:

Mrki

Znači ovo se i dalje dešava..

Znači kronologija je ovakva..

Na putovanju za Tursku nakon 1,5h vožnje u gužvi kroz Bukurešt motor počinje zatrzavati kod davanja gasa, onako, dosta učestalo..

Nakon povratka bajki radi sinkronizaciju i namještamo TPS (koji pokazuje da nije dobro)
Nakon toga problem se jako smanjuje i događa se tek povremeno, možda jednom dnevno, na 400-500km vožnje)

U Talinu mi se događa da motor kada je jako vruć (opet zbog vožnje u gradskoj gužvi) jako teško pali (dok je još vruć)

Nakon povratka radim servis i mijenjamo TPS I svjećice..

E tu počinje sranje..

Znači motor postaje ne vozljiv.. gutanje gasa je ogromno..

U sumnji da je do nečega što smo mijenjali vraćamo stari TPS I stavljam drugi set novih svjećica (prve su bile Iridiumske sa eBay-a, druge obične iz Tokića)
Ali ništa ne pomaže..
Provjeravamo 4-5 senzora oko usisa, i svi su dobri..

Video problema (gledati sa zvukom, čuje se kako guta gas i na trenutke hvata)

https://youtu.be/y7BCmP3gN5U

Problem bi opisao ako je itko vozio stari auto sa duplim karburatorom, pa kada se prva dizna začepi, pa onda ne vuče već guta gas pa kada druga dizna preuzme naglo povuče.. znači ništa ništa i onda kao blesav..

Nemamo više ideja šta da gledamo i provjeravamo..
Najčudnije je što se problem astronomski pogoršao nakon zamjene TPS-a I svijećica..

zubakis

Jeste li postigli da TPS podize crticu kad daš gas na cca 1400 okr.?

Mrki

TPS nam radi dobro, i stari i novi, čak smo i mjerili napon i u propisanim normama je..

Stjepko


zubakis

Citat: Mrki  u Prosinac 09, 2019, 19:41:07
TPS nam radi dobro, i stari i novi, čak smo i mjerili napon i u propisanim normama je..
Nekako mi se ucinilo po zvuku da tps nije dobro namisten. Tako je meni moj zvuca kad san stavija novi TPS. Trokira je za poludit. Al ako kazete da su TPSovi ok onda [emoji106].

Mrki

Citat: zubakis  u Prosinac 09, 2019, 20:21:14
Nekako mi se ucinilo po zvuku da tps nije dobro namisten. Tako je meni moj zvuca kad san stavija novi TPS. Trokira je za poludit. Al ako kazete da su TPSovi ok onda [emoji106].
Kako si riješio da ne trokira?

Mrki

Citat: Stjepko  u Prosinac 09, 2019, 19:59:02
Jesi eliminiro lambda sondu
Jesmo, pregledali i ispitali voltažu, sve OK

zubakis

Citat: Mrki  u Prosinac 09, 2019, 20:27:33
Kako si riješio da ne trokira?
Namistanjem TPSa satima. Sve dok nisam postiga da se crtica TPS podigne iz srednjeg polozaja u godnji pri 1400 okr.
Tek onda je radija lipo mirno.
Znaci na 1200 okr. crtica stoji na sredini , a kad dodajem lagano gas i pređem 1400 okr. crtica ode gore.
Uglavnom to san postiga sa dosta igranja ler gasom i pomicanjem TPSa.


Na prvu je zvuca evo ovako ka u tebe. Cak i Drazenu kad smo minjali na prvu je zvuca isto ovako.