Problem sa "gutanjem" gasa

Autor Mrki, Lipanj 17, 2019, 10:16:55

« natrag - naprijed »

Jure


zubakis

Citat: Jure  u Prosinac 10, 2019, 17:39:38
Je, taj je
Ja sam tvoj ECU proba na svog stroma. Radilo sve bez problema. :ooda:

jeeves

Citat: Mrki  u Prosinac 10, 2019, 09:02:37
Otvoreni auspusi su bili na motoru 4000km prije nego što su se problemi počeli dešavati, bez ikakvih problema..

Ajd probajte skinuti cijev od vakuma sa IAP senzora i stavite kapicu na onaj crni kanistar s desne strane motora. Nisu isti simptomi kao što su bili kod mene, ali moj je radio ok bez tog senzora. Ako nije do IAP senzora, onda je vjerojatno do ECU-a.

jeeves

Citat: Jure  u Prosinac 10, 2019, 17:39:38
Je, taj je

Jesu li originalni ili aftermarket auspusi na tvom motoru?

Mrki

Citat: jeeves  u Prosinac 10, 2019, 18:38:23
Ajd probajte skinuti cijev od vakuma sa IAP senzora i stavite kapicu na onaj crni kanistar s desne strane motora. Nisu isti simptomi kao što su bili kod mene, ali moj je radio ok bez tog senzora. Ako nije do IAP senzora, onda je vjerojatno do ECU-a.
Misliš na ovo?



Što se tiče tog senzora, to smo bili zaboravili uštekati kada smo radili servis i motor je jedva upalio i nije nikako radio, uštekali ga i na leru proradio kako treba.. ali samo na leru, u vožnji užas..

A što se tiče te posude jer zna netko kako ona treba raditi, jel propusta u oba smjera ili samo u jednom?

Jure

orginalni auspusi su

Citat: zubakis  u Prosinac 10, 2019, 18:38:08
Ja sam tvoj ECU proba na svog stroma. Radilo sve bez problema. :ooda:
hvala ti na tome, ali nismo probali tvoj ECU na mom motoru, i iako zdrava logika kaže da nije do toga tija bi to probat jer više neznam šta bi proba...
a i na drugom forumu sam naša jednu temu u kojoj IB spominje sličan slučaj u kojem je nakon podešavanja mape na KLV-u motor ima slične simptome a kad bi se ugradio ECU iz Stroma radio bi uredno

jeeves

Citat: Mrki  u Prosinac 10, 2019, 20:03:06
Misliš na ovo?



Što se tiče tog senzora, to smo bili zaboravili uštekati kada smo radili servis i motor je jedva upalio i nije nikako radio, uštekali ga i na leru proradio kako treba.. ali samo na leru, u vožnji užas..

A što se tiče te posude jer zna netko kako ona treba raditi, jel propusta u oba smjera ili samo u jednom?

Da na njega sam mislio. Ti nisi imao ukopčan senzor ili niste spojili vakum na njega?
Ja sam odspojio vakum cijev sa stane od senzora i nikad mi nije bolje radio u leru. U vožnji nije bilo neke razlike (napravio oko 200km tako), ali to nije bilo rješenje problema.
Inače input iz tog senzora je jedan od osnovnih parametara koji idu u ECU.

Posuda navodno prigušuje impulse od vakuma koji idu na senzor. Znam da su neki na VSRI-ju spajali vakum cijevi sa oba cilindra da se smanje ti impulsi, ali nije bilo neke razlike. Tako je inače spojeno na TL 1000 i navodno većini V2 motora.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Mrki



Citat: jeeves  u Prosinac 10, 2019, 20:57:03
Da na njega sam mislio. Ti nisi imao ukopčan senzor ili niste spojili vakum na njega?
Ja sam odspojio vakum cijev sa stane od senzora i nikad mi nije bolje radio u leru. U vožnji nije bilo neke razlike (napravio oko 200km tako), ali to nije bilo rješenje problema.
Inače input iz tog senzora je jedan od osnovnih parametara koji idu u ECU.

Posuda navodno prigušuje impulse od vakuma koji idu na senzor. Znam da su neki na VSRI-ju spajali vakum cijevi sa oba cilindra da se smanje ti impulsi, ali nije bilo neke razlike. Tako je inače spojeno na TL 1000 i navodno većini V2 motora.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Ako se dobro sjećam nismo uštekali crijevo, bajki se možda sjeća točno..

bajki

Nismo ukopčali crijevo i motor je imao slične simptome kao što sada radi, tj. imao je eksplozije u usisu (i nije primao gas) koje su se vidjele jer nije bilo airboxa gore. Kada smo spojili crijevo sve je radilo dobro, ali poslije u vožnji su nastali problemi.

Mrki, Jeeves kaže da iskopčamo crijevo ali i da dodatno blindiramo to crijevo te na taj način probamo kako motor radi bez IAP senzora.

jeeves



Citat: bajki  u Prosinac 11, 2019, 07:11:19
Nismo ukopčali crijevo i motor je imao slične simptome kao što sada radi, tj. imao je eksplozije u usisu (i nije primao gas) koje su se vidjele jer nije bilo airboxa gore. Kada smo spojili crijevo sve je radilo dobro, ali poslije u vožnji su nastali problemi.

Mrki, Jeeves kaže da iskopčamo crijevo ali i da dodatno blindiramo to crijevo te na taj način probamo kako motor radi bez IAP senzora.

Po ovome što si napisao nisam siguran da će biti razlike. Crijevo koje ide do senzora je kod mene bilo otvoreno. Kapicu sam bio stavio na kanistar prema usisu.

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk


Fantom

Pozdrav. I moja somara kasljuca kad se po toplom vremenu vozim polako po gradu. U par navrata bas te trzne izgubi pa naglo primi gas.
Probao bez db kilera katastrofa od trzanja.
Nakon toga imao voznju po Norveskoj i radio je besprijekorno.. Meni bi vjerovatno pomoglo stelanje mape jer imam Leovinche i pipercross filter. Ovdje u Danskoj za to traze 6000 kuna tako da sutim i trpim  :smijeh:

Sretno Mrki rijesit ce se to  :beer:

Mrki



Citat: Jure  u Prosinac 10, 2019, 14:15:02
Pozdrav Mrki, inače ne pišem po forumu ali na ovu temu se moram javit jer IDENTIČAN problem imam i sam. Razvoj događaja je bio isti osim tvog putovanja koje je bilo duže.
Motor mi je u servisu, rastavljen je i pregledan kompletno bez rezultata.
Agolac ima ideju resetirat ECU na tvorničke postavke, pa ću mu poslat svoj danas.
Ako imaš nekog dovoljno hrabrog a da vozi Stroma (pravog, orginalnog, Suzuki V Stroma) probaj stavit njegov ECU u svoj KLV. U slučaju da se taj ECU "pokvari" sudjelovat ću trošku 50%. Obećajem  ;)

To je i meni sljedeća opcija, slati Agolcu da pregleda ECU.
Nemam baš nikoga sa Somarom u blizini, a i nisam baš za tu opciju, jer šta ako zeznem nečiji ECU, onda moram dva kupiti ???

Javi kako je prošlo s tvojim kod Agolca.

Jure

Reka sam da ću platit  pola tog zamjenskog ako se pokvari  :smijeh:
Mislim da bi moglo bit do toga šta je reka Agolac da je zaglavio u hot mapi kad smo podešavali TPS.
Pretpostavljam da ni ti nisi stavio ventilator isprid motora  da poboljšaš hlađenje i da se temperatura dosta digla.
Pošto imamo iste simptome koji su se pojavili bez da smo išta rastavljali po motoru (osim TPSa) mislim da stvar mora bit do elektronike/ECU, pogotovo šta su oba KLVa pa imaju "falše" ECU-e...
Ako ne bude pomoglo resetiranje onda ću kupit PC5 ili istu stvar od Healtech-a pa ću se igrat, to mi se čini bolja opcija od kupovanja ECUa

Mrki

Super.. ali svejedno mi ostane za kupiti 1.5 ECU :D

I meni sve više smrdi na taj HOT Map, jer sve mi se počelo dešavati nakon 1.5h vožnje u 1 brzini kroz grad na 30 stupnjeva, motor je cijelo vrijeme bio na 3 crtice temperature..

agolac

Naši motori stare....to je činjenica. Noviji ne vrijede k*rca, ni zabave ni zvuka ni vibracija ni gušta ali ko ih jebe, tko voli nek izvoli. Gubimo osjećaj za vožnju, jebala ih svih ta elektronika. Neću!! Poanta je da sereš u gaće kad pada kiša a ne da vrtiš gas do jajaj!!!. Kako bi Jurica rekao, "kad čujem taj V2 zvuk odmah mi se digne" Tako je bar nekad govorio...sad je kupio M2 twin turbo i pušta zvuk na zvučnike. Vremena se mjenjaju a očito i percepcije. :buahaha:

Ajmo probat srediti ove naše mašine s dušom...

Tri KLVa su totalno "poludila". Ne znam još ni sam zašto. Sva tri su TEKANa kod mene. Sigurno sam ja kriv.... :ooda:

KLV Br.1 Đivo...problemi na tri crtice, motor brljavi...loše radi
Kupio novi ECU, stavio ga, raj nebeski, nema trzanja. Meni trebao poslati "loš" ECU i onda je shvatio da cijelo vrijeme vozi s tim originalnim ECU (Placebo effect?) Jedina razlika je od prije i sad, temperatura, zima... Trenutni zaključak, oba ECU rade savršeno...

KLV br 2, Mrki, počeo luditi na toplom vremenu 30+ ali totalno prolupao nakon zamjene TPSa i svjećica, nevozljiv.

KLV broj 3, imported by Lava, vlasnik Jure radio ok par godina i također odlučio poluditi nakon namještanja TPSa. Već 2 mjeseca u servisu u Splitu gdje su skoro sve probali, rastaviše ga u sastavne djelove. Njegov ECU stavili u Zubakisov DL1000 i sve radi super.

Šta sad  :lud:

Stay tuned...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain