Problem sa "gutanjem" gasa

Autor Mrki, Lipanj 17, 2019, 10:16:55

« natrag - naprijed »

agolac

Za one koji ne znaju. Svi DL ECU su Denso, made in Japan, vrh elektronike svijeta. Vjerovatno 90% današnjih vozila na planeti vozi na Denso procesorima. Suzuki se malo zaigrao s mapama da prođe EU norme a to već znamo...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Plan :
Procesor od KLV koji je prvi stigao do mene (jure) će bit prikopčan na moj DL1k. Tko je pratio ja sam prije nešto vremena uzeo Bosch wide band O2 senzor. Za one koji ne znaju o čemu pričam, stock O2 senzor je narrow band O2 senzor. Ukratko, razlika je da je narrow band O2 senzor dizajniran samo da procesoru "izvještava" da li je smjesa goriva i zraka ispod ili iznad stoihiometrijskog omjera. Wideband senzor kaže koliko je točan omjer. Probati ću logirati na laptopu moj ECU, KLV ECU od Jure i od drugih koje dobijem da saznam sve parametre tjekom iste vožnje.. Možda će nam to dati neki uvid u njihove trenutne probleme...(ako je uopće do smjese i procesora)
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

S obzirom na stanje, Mrki probaj sada, s obzirom da smo ECU izvadili i vratili ga nazad, a i izgleda da KLV ima tendenciju samopopravka! :smijeh:

bajki

Citat: agolac  u Prosinac 11, 2019, 23:57:03
Naši motori stare....to je činjenica. Noviji ne vrijede k*rca, ni zabave ni zvuka ni vibracija ni gušta ali ko ih jebe, tko voli nek izvoli. Gubimo osjećaj za vožnju, jebala ih svih ta elektronika. Neću!! Poanta je da sereš u gaće kad pada kiša a ne da vrtiš gas do jajaj!!!. Kako bi Jurica rekao, "kad čujem taj V2 zvuk odmah mi se digne" Tako je bar nekad govorio...sad je kupio M2 twin turbo i pušta zvuk na zvučnike. Vremena se mjenjaju a očito i percepcije. :buahaha:

Ajmo probat srediti ove naše mašine s dušom...

Tri KLVa su totalno "poludila". Ne znam još ni sam zašto. Sva tri su TEKANa kod mene. Sigurno sam ja kriv.... :ooda:

KLV Br.1 Đivo...problemi na tri crtice, motor brljavi...loše radi
Kupio novi ECU, stavio ga, raj nebeski, nema trzanja. Meni trebao poslati "loš" ECU i onda je shvatio da cijelo vrijeme vozi s tim originalnim ECU (Placebo effect?) Jedina razlika je od prije i sad, temperatura, zima... Trenutni zaključak, oba ECU rade savršeno...

KLV br 2, Mrki, počeo luditi na toplom vremenu 30+ ali totalno prolupao nakon zamjene TPSa i svjećica, nevozljiv.

KLV broj 3, imported by Lava, vlasnik Jure radio ok par godina i također odlučio poluditi nakon namještanja TPSa. Već 2 mjeseca u servisu u Splitu gdje su skoro sve probali, rastaviše ga u sastavne djelove. Njegov ECU stavili u Zubakisov DL1000 i sve radi super.

Šta sad  :lud:

Stay tuned...

Jure nije probao na KLV-a staviti Zubakisov ECU?

agolac

Citat: bajki  u Prosinac 12, 2019, 09:51:19
Jure nije probao na KLV-a staviti Zubakisov ECU?

Nije. Juretov ECU su stavili u Zubakisov motor i sve bilo super.
Kako ti kažeš, naši motori si samopopravljaju  :buahaha:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Jure

Išli smo na sigurno da ne spržimo još jedan ECU... neznam čovika pa nisam htio upirat, zahvalan sam šta je i ovo napravija.
Do samopopravka najčešće dođe kad vratiš sve kako je bilo i kad više nema viška djelova koje je tvornica bezveze stavila....
jedino šta me tješi je da ću imat detaljno servisiran motor kad sve ovo završi....  :-\

bajki

Citat: Jure  u Prosinac 12, 2019, 14:00:38
Išli smo na sigurno da ne spržimo još jedan ECU... neznam čovika pa nisam htio upirat, zahvalan sam šta je i ovo napravija.
Do samopopravka najčešće dođe kad vratiš sve kako je bilo i kad više nema viška djelova koje je tvornica bezveze stavila....
jedino šta me tješi je da ću imat detaljno servisiran motor kad sve ovo završi....  :-\

A kako se uopće tvoj ponaša nakon promjene TPS-a?

Jure

Ponaša se isto kao i Mrkijev, u leru prima gas skoro normalno, u vožnji zajebava, triba dozirat gas skroz pomalo, milimetar po milimetar, inače ako dodaš normalno odma se zaguši. Nebitno bio na uzbrdici, nizbrdici ili ravnom, jedva sam ga doveza do servisa.
Kad se dozira gas može postić relativno normalnu brzinu, tada sam sigurno vozio priko 100km/h po ravnom.
Namištanje TPS-a se odužilo, i onda kad bi ga namisitija da crtica ide gore na 1500-1600 okretaja ugasim ga i ponovo upalim crta se diže na 4000 okretaja ili se uopće nediže.
Mislija sam da sam falija jer sam uzea TPS za Stroma a ne KLV-a jer su različiti kataloški brojevi ali se i sa starim TPS-om isto ponaša.
Prije stavljanja novog TPSa se sa tim starim TPS-om crtica dizala isto na visokim okretajima ali je vozija normalno, potrošnja do 6l otvorene vožnje, snage ko u priči.... Onda sam ga kod Agolca namistija kako triba na cca 1600 okretaja i vratija kući.
Vrag mi nije da mira pa san iša čačkat.... naručija novi TPS i pokuša ga prominit, pa se uvalija u problem.....

bajki


Mrki

Eto dubrovački majstor Đivo je izgleda otkrio razlog naglog pogoršanja nakon ugradnje novog TPS-a na mom motoru (a možda i Joketovom jer su simptomi identični)..

A on je..



I još jedna je ostala unutra (ona sa starog TPS-a, ovo je sa novoga)

Tako da sam ja uvjeren da nas je to zezalo, jer nema šta drugo (sve smo provjerili).

Nisam ništa više radio i isprobao jer kiša pada, a na leru se ne manifestira problem, moram se provozati.

Javim nakon podešavanja TPS-a i probne vožnje..

Ćoso

Bravo!!! Drago mi je da su vaši problemi s gutanjem (gasa naravno) završili

Ponti

Bravo za rješenje problema  :thumbup:  pretpostavljao sam da je neka sitnica.

zubakis

Ako je to razlog "gutanja" onda super. Nisan se toga sitija iako mi je Stjepko kad sam minja svoj TPS napomenija da pazin na tu gumicu. Zna zapet unutra. Meni je izasla glatko pa se nisam puno obazira na nju.

Mrki

Mi nismo ni razmišljali o njoj, čim smo izvadili stari TPS gumica je ostala unutra, a kada smo stavili novi i njegova gumica se "zalijepila" unutra, pa i kada smo mijenjali stari i novi par puta nije nam bilo ništa čudno jer oba nisu imali gumicu..

bajki