Čišćenje kalipera

Autor iviccaa, Lipanj 25, 2019, 18:45:50

« natrag - naprijed »

zorro

Citat: Mrki  u Lipanj 25, 2019, 20:11:51
Ista stvar, jednostavno nije uvijek jednako kočila, nikako je nisi mogao lijepo dozirati pri slabijem kočenju..
Nakon čišćenja druga priča..

A ovo sa kvrckanjem smo probali bajki i ja kada smo ozračivali, drškom šarafcigera lupali i po čeljustima i po crijevima, i nije pomoglo..

Kada smo skinuli čeljust i pumpali prije čišćenja vidiš da izlaze samo 2 od 4 klipa, nakon čišćenja idu sva 4 jednako..
To nije moglo biti do zraka..
Normalno da nije pomoglo kvrckanje kad ste tek odrzračivali..ja sam napisao..STEGNUTI GURTNOM RUČICU ..I TAKO 4-5 VEČERI. (a preko dana se vozikati)
Taj sistem je pomogao i meni i xy drugima

A to što ti je izlazilo samo 2 klipa, a ne 4 ..pa logično ..kad nema nikakvog pritiska između klipova..idu linijom manjeg otpora..i ta 2 što ti nisu izlazila bi izašla da si samo malo zadržao ove što izlaze .
Te vaše priče ne drže vodu i KAPELA  :bzvz:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Mrki


Danijel 23

A zašto su kalipiri zaštekali? Jer majstori  kada mjenjaju pločice samo sa šarafcigerom/montiračem stisnu čeljust, zvadi stare  i uvale nove pločice! :huh: To se dešava i na autima mada tamo ima još par elemenata koja se moraju očetkati, izšmirgalti pa čak i pločice obrusit da bi bilo sve ok. I naravno namazat sa tovatnu mašću!

Danijel 23

Citat: zorro  u Lipanj 25, 2019, 20:29:03
Normalno da nije pomoglo kvrckanje kad ste tek odrzračivali..ja sam napisao..STEGNUTI GURTNOM RUČICU ..I TAKO 4-5 VEČERI. (a preko dana se vozikati)
Taj sistem je pomogao i meni i xy drugima

A to što ti je izlazilo samo 2 klipa, a ne 4 ..pa logično ..kad nema nikakvog pritiska između klipova..idu linijom manjeg otpora..i ta 2 što ti nisu izlazila bi izašla da si samo malo zadržao ove što izlaze .
Te vaše priče ne drže vodu i KAPELA  :bzvz:
To se dešava samo na gumenim lajtungima, tko ima čelične lajtunge taki problema nema!  :)

agolac

Citat: Danijel 23  u Lipanj 25, 2019, 20:25:13
Moje anlihtanje bez VAKUM pumpe:
1. natočim ulje  u spremnik
2. otvorim anlihter  čekam 5 min...nebitno ak procuri il ne
3. stavim kažiprst na OTVOREN anlihter i pampa se primarnm pumpom (tamo gdje spremnik) i to momački se stišče   da ulje ide punim mlazom. Efekat miniwoš!  :)
Inače prst je kao nepovratni ventil i osluškuje tj. bude indicirao što se dešava u sistemu, pa čak i kvar!
4. zatim zatvaram anlihter i par puta nježno i na sito samo provijerim dali je ostalo šta zraka.
Ako je sve ok dotegnem anlihter, isperem anlihter klinerom i obavezno stavim gumicu. Ako nije onda se vračam na točku 3. i slušam što govori prst.
Ako se sistem ne da na taj način anlihtat onda koristim tlačnu pumpom (jednu sam poklonio Zorou) uguravam ulje u sistem ali odozdo prema gore. Spajam se na anlihter i kad se napuni spremni sa uljem 135% je sistem anlihtan. Takvo anlihtanje koristim i di je kombinacija zrak/ulje (kamio/autousni program)
Kapiši?
:blato:

Koju to pumpu koristiš?
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain


zorro

Citat: Mrki  u Lipanj 25, 2019, 19:28:17
Po tvojoj teoriji to znači da je kod svakog klipa bio mjehur zraka zbog kojega je teško išlo.. znači minimalno 8 mjehurića...što je nemoguće..
Evo vidiš..i ovo me ubolo u oko ..da te ne znam rekao bi da si glup..al pošto te znam i znam da se vodiš dosta logikom..ne kontam kak si ovo mogao napisati  :huh:
Znači zrak u sistemu..ne uvjetuje dali kaliperi idu teško ili lako..nego taj mjehurić zraka daje efekt mekane ručice..tj. njenog propadanja.
I uopće nije bitno gdje se nalazi taj zrak..niti ga mora biti kak ti kažeš 8 mjehurića  :smijeh: ..dovoljno je jedan mjehurić u bilo kojem dijelu sistema..crijevu..kaliperu..račvi crijeva..gdje god..i on će zajebavat  :-\
A zašto se kucka čekićem i zašto se stežu ručice ..Znači kad se stegne ručica..nabije se pritisak u sistemu..a taj mjehurić zraka..teško da će izači odjednom..nego se od njega odlamljaju/odvajaju mali dijelovi mjehurića..i lagano idu prema gore..posudi.
E upravo zbog toga treba više puta (noći) ponavljati radnju. Ja sam držao 4-5 večeri..po danu se vozika..stiskao..nabijao..drkenjao..sve dok nije izašlo sve i kočnica bila tvrda na početnom stisku.
Ti si taj zrak izbijo u onim radnjama kad si izvlačio klip po klip do kraja i vraćao nazad..garantiram da si ga tad pogodio i izbio iz tog nekog ćoška u kojem je zajebavao.

AJ TI BOG  :P
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

iviccaa

Nema druge nego da Mrki i ja miniwashom nabacamo prašine, blata, soli, metalne prašine i prašine s diska po kaliperima, sve lijepo zapečemo pa da vidimo kako će kočiti.
[emoji16]

Opustite se ljudi malo, bitno je da radi, put do toga je nebitan.
A nije štetno svako nekoliko očistiti i podmazati kočnice.

Danijel 23


zorro

Citat: iviccaa  u Lipanj 25, 2019, 21:38:50
Nema druge nego da Mrki i ja miniwashom nabacamo prašine, blata, soli, metalne prašine i prašine s diska po kaliperima, sve lijepo zapečemo pa da vidimo kako će kočiti.
[emoji16]

Opustite se ljudi malo, bitno je da radi, put do toga je nebitan.
A nije štetno svako nekoliko očistiti i podmazati kočnice.
Naravno da nije na odmet..vjerojatno ste dobili finije preciznije kočenje..jednim-2 prsta  :thumbup:
Ali ponavljam..to čišćenje nema veze sa mekanon ručicom i njenim propadanjem  :)
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Danijel 23

Citat: zorro  u Lipanj 25, 2019, 21:50:50
Naravno da nije na odmet..vjerojatno ste dobili finije preciznije kočenje..jednim-2 prsta  :thumbup:
Ali ponavljam..to čišćenje nema veze sa mekanon ručicom i njenim propadanjem  :)
:bzvz:
Mrki je možda dobi sa 2 prsta, ali Ivica ziher ne....ipak je to Strom sa origigi brenzama = 4 prsta+palac!  :)

Osy

Moj Brembo na najboljem motoru koči na pogled oka :) :ooda: ;)

Danijel 23

Citat: Osy  u Lipanj 25, 2019, 22:10:15
Moj Brembo na najboljem motoru koči na pogled oka :) :ooda: ;)
Made in Italy!   :blato:

Paf

neznam uopce sto si to i radio,iz dosade...  :bravo:

Danijel 23