Pinlock

Autor Borko, Lipanj 29, 2019, 13:18:15

« natrag - naprijed »

Borko

Uzea sam kacigu, prije pola godine, Sharkova, sa pinlockom. Stvar fercera super, magle nema ni pod razno, ali... Dolaskom toplijih dana, vizir je stalno gore i izgleda da dolazi do ulaska fine prašine između pina i vizira. Zamuti se vidno polje. Ko da više nije HD. Opadne broj pixela. :) Ima li ko iskustva sa čišćenjem, ili koliko ima smisla skinit ga preko sezone, pa ga nekako uskladištit do pada fibre?

Ponti

Citat: Borko  u Lipanj 29, 2019, 13:18:15
Uzea sam kacigu, prije pola godine, Sharkova, sa pinlockom. Stvar fercera super, magle nema ni pod razno, ali... Dolaskom toplijih dana, vizir je stalno gore i izgleda da dolazi do ulaska fine prašine između pina i vizira. Zamuti se vidno polje. Ko da više nije HD. Opadne broj pixela. :) Ima li ko iskustva sa čišćenjem, ili koliko ima smisla skinit ga preko sezone, pa ga nekako uskladištit do pada fibre?

Samo pod vodu, nikakvi deterđenti za stakla i sl. Skini, opereš pod vodom pinlock i vizir, posušiš onom magičnom krpom ili nekom mekanom salvetom i kada je potpuno suho vratiš pinlock nazad.

Borko

Ma da, vidia sam to po netu, al mi palo na pamet uklonit ga priko lita. Nije da se magli baš vizir, a vidia sam da ga je bolje čistit šta manje, jer se rasklapa. Ma vidit ću. Na vlastitim greškama se najbolje uči. Vikat ću na sebe posli. Bolje nego na druge. :)

iviccaa

Pinlock je mega osjetljiv.
Nikakve salvete ili bilo kakve krpice, kupi dobru stvar ili ne briši uopce. Destiliranom vodom isperi i pusti da se osuši.

Borko

A obrisat ću morat, jer do kraja lita neću vidit ništa. Kacigu ću moć jedino za varenje koristit. :) Nek sad stoji ovako. Krajem idućeg miseca pićim za Sarajevo, pa ću ga onda očistit, pa šta bude. Ako se usere, kupit ću novi i kiti dalje.

zander

I ja sam imao slicnih problema. Pazi ovo....pin lok se od vrucine ne siri nego se skuplja....i meni je zvucalo nenormalno....ta dva providna stifta mogu da se malo srafcigerom okrenu i posto su ekscentricni, onda zategnu pinlock...probaj pazljivo i testiraj u donjem i gornjem polozaju vizira, pa onda malo po malo dotezi...ako je malo pokupljen , moci ces da ga zategnes....ako ne ide uopste , onda mora novi ....jbga

Eh da, u otvorenom polozaju vizira ima lufta najcesce....a u zatvorenom nema...tako je meni bilo...nije nemoguce da ti ovo pomogne :thumbup:

I pranje radi kao sto Ponti kaze...voda i magicna...nista vise
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Borko

Korisno, korisnoooo! Hvala momci. Tu operaciju ću odgodit za pred put, pošto vidim da se to ne smi pretjerano prpat. Šta me vodi u mali off topic;  imamo li forumaša u Sarajevu? Prigoda za upoznavanje i hladno pivce...  :beer:

damjandugi

Nekad je bio aktivan Miran,ali izgleda,da je završio sa moto karierom.

Borko

Ajde de. Ako ima još neko, neka se slobodno javi. Poznanstava nikad dosta! :beer: :thumbup:

Lavandić

Citat: Borko  u Lipanj 30, 2019, 07:07:57
Ajde de. Ako ima još neko, neka se slobodno javi. Poznanstava nikad dosta! [emoji481] [emoji106]
Ima Miki, ne piše nešto ali je ok. Imam ja oba na FB ako se hoćeš pederisat.

Poslano sa mog Lenovo P2a42 koristeći Tapatalk


Borko

Gej iz okej! Naći ću ga na forumu. Bude li frke, daš mi fejs kontakt.  :thumbup: Triba se upoznacat lagano. Jedno je forum, al uživo je uživo.  :beer:


BožoLik

I da ja iskoristim.

Ako nekom treba pinlock za Caberg Duke 2 kacigu imam zviška jer sam krivo kupio. Dajem u dobre ruke.


damjandugi

Ima toga još više na Aliexpressu.