Pomoć oko "slijepog" putnika

Autor Dinko, Lipanj 30, 2019, 00:49:16

« natrag - naprijed »

Dinko

Danas u garaži otvorim haubu od auta i vidjeh malog sivog miša u motornom prostoru koji odmah pobježe dole dublje u motor te ga ne uspijeh uhvatiti. Auto je uvijek u garaži. U garaži do sada nisam imao miševa. Neki dan je bila poplava uslijed proloma oblaka u Sisku te sam imao par cm vode garaži. Nakon toga sam oprao pod (imam pločice) te ga dezinficirao izosan-om jer je poplava bila uslijed izbijanja vode iz kanalizacije koja se nalazi uz zgradu a izvan garaže (u garaži nemam odvodnju).
Vjerujem da je to jedna od mogućnosti da je miš bježao od vode pa završio u garaži ili je ušao u auto u ZG-u gdje parkiram auto tijekom radnog vremena....
Ne znam što da radim. Auto sam izvezao iz garaže i ostavio vani. Ima li netko iskustva s miševima tj. kako ga ukloniti iz auta te kako da više ne zalazi unutra? Vidim da se spominju nekakve ultrazvučne zujalice i sl.? Planiram kupiti par mišolovki (ima u Bauhausu neke švicarske) koje ću postaviti u garažu (a možda i pod haubu)...

agolac

Da, i meni se čini da su mišolovke i neki super obrok u njima bolje nego da popapaju kabele.


Jedna angedota. Prije nešto godina dok sam radio kao kooperant u jednoj firmi od cca 100 ljudi, skoro pa usred Rijeke ostali smo bez struje. Otkriveni razlog je bila neka kuna ili slični glodavac koji se spržio u vanjskom ormariću s strujom  :-\
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Mrki

Moja iskustva s miševima temeljena na miševima u kući ove i prošle zime..

Ove zamke su se mojoj staroj pokazale učinkovite i svi ih hvale, ali meni nisu radile jer je miš bio jako mali pa je pojeo mamac iz zamke bez da ih je aktivirao..



Nakon tjedan dana je pojeo mamac iz četiri takve zamke, i sve što sam stavio u njih poslje, onda sam probao dobro staro ljepilo i uhvatio ga..

Drugi je bio još gori, nije htio ni na zamke ni na lijepilo, uhvatio se slučajno na zamku kada je ulazio u ladicu koju sam napunio s tim zamkama jer sam skužio da u nju najčešće ide..

Moj savjet je stavi i jedno i drugo..

Mislim da čak ima i sprej protiv glodavaca kojim se šprica motorni prostor..


Borko


zander

Ma pobeci ce on... osim ako nije neki kralj pa voli da se vozi : :smijeh:
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Ćoso

Promijeni garažu [emoji23]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Ponti

Citat: Borko  u Lipanj 30, 2019, 06:59:48
Ubaciš mačku u garažu.  :)

Ma, ne ... ubaciš mačku pod haubu  :smijeh:

Dinko

Citat: Borko  u Lipanj 30, 2019, 06:59:48
Ubaciš mačku u garažu.  :)
Dobra ideja....
Beliii.... posudi mi princezu  O:-)

zare


Grba

Stavi sira i salame a u sredinu žilet.
Miš se bude dvoumil, sir ili salama i prerezal si
bude grkljan...
098 737 604

Danijel 23

 Ljepilo za mišove...i crvena pšenica il sapun. Nikakve mišolovke.... samo sintetika!  :tongue:

i molim te da više nekažeš nikad da si dopeljo iz Zagreba  miša na motoru u Sisak!  :smijeh: :bravo:

Dadi

Citat: Grba  u Lipanj 30, 2019, 13:38:38
Stavi sira i salame a u sredinu žilet.
Miš se bude dvoumil, sir ili salama i prerezal si
bude grkljan...
Mujo je usavršio tu metodu, samo je stavio žilet u sredinu i dođe miš :nema sira - nema salame
˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari

beli

 :smijeh: ... aaa, biće veselo .... Princeza može, ali pod kontroliranim uvjetima tj. da odrađuje u svojoj garaži i naravno  :novac: (može i u hrani)
... savjet da miš ne pređe na motor od motora tj. na motor:  noge od centralnog nogara uroniti u konzerve sa vodom ili obje u lavor pun vode i podignuti prednji kotač da nije na zemlji !    :)  ;)
.... imaj na umu 'Borovo' gumu

Dinko

Citat: beli  u Lipanj 30, 2019, 15:24:02
:smijeh: ... aaa, biće veselo .... Princeza može, ali pod kontroliranim uvjetima tj. da odrađuje u svojoj garaži i naravno  :novac: (može i u hrani)
... savjet da miš ne pređe na motor od motora tj. na motor:  noge od centralnog nogara uroniti u konzerve sa vodom ili obje u lavor pun vode i podignuti prednji kotač da nije na zemlji !    :)  ;)

Klopke i uzv tjerač postavljeni, još samo da dogovorim transfer Princeze za sitne pare i eto kompletnog rješenja...  :smijeh: