DL650 by Golileo - havarija pogonskog agregata

Autor agolac, Srpanj 05, 2019, 17:44:47

« natrag - naprijed »

iviccaa

Citat: agolac  u Srpanj 05, 2019, 19:13:36
Pa kaže da je razvodni normalno nategnut, nema lufta...rekao bih da nije on onda...
Ovo je podatak sa zadnjeg servisa ili je vidio nakon havarije?
Kažeš da će otvoriti agregat pa mi nije jasno...?

fatboy

Nije mi jasno da svjecica pukne u korijenu...i da jos ispadne u cilindar... :misli:

Grba

Bit će zanimljivo saznat. S druge strane vjerno je služil 135tk i ak je odlučil krepat, respekt.
Osy preskoči ovu temu da se ne obrukaš kad netko statistiku izvuče, ono 1:1 000 000 u korist stroma  :smijeh:
098 737 604

agolac

Citat: iviccaa  u Srpanj 05, 2019, 19:51:53
Ovo je podatak sa zadnjeg servisa ili je vidio nakon havarije?
Kažeš da će otvoriti agregat pa mi nije jasno...?

Otvorio je poklopac ventila. Tamo se vidi lanac...
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Golileo

Kada vidim kamo ova tema ode odmah se sjetim zašto više ništa ne pišem....
[emoji87][emoji2957][emoji16]
Ali dajem obećanje da ću se ponovo javiti sa odgovorom na pitanje koje vas najviše zanima!
[emoji106]

Poslano sa mog SM-J600FN koristeći Tapatalk


Stjepko

Golileo kad si otvorio air box je li sve bilo na svom mjestu i u komadu,da se nije što odlomilo i upalo pod usisni ventil. I onda ih klip stigo i polomio sve. I kakav je injektor.

zorro

Citat: beli  u Srpanj 06, 2019, 14:29:31
.... malo me samo kopka što Zorro misli o svem' za sada je još samozatajan, al javiće se kad tad  :) !?
Pa javio sam se stranicu-dvi ispred  :huh:
Od samog početka je zorro upoznat s problemom..i kad smo pokušavali zajedno na viberu dokučiti dijagnozu..ni na kraj pameti mi nije bila tolika havarija
No dobro..glava na ramenu ..zdravlje dobro ..sve ostalo lako..ne bojim se ja za tog mudraca od Golilea  :finger:
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

agolac

Poslali su mi video na Whatsup. Skinuli su glavu zadnjeg cilindra i klipa skoro pa nema. Probam upload na forum. Lanac izgleda super, bregaste vjerovatno isto ali sve u prostoru cilindra je polomljeno. Komadi ventila posvuda...
Jedino što mi pada na pamet je da je klipnjača pukla a klip nakon toga polomio sve ostalo i krenuo blender....
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Dok ne uploadam video, ovako izgleda print screen videa na mobu.  :-\



"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23


Renči

Evo da nadodam, prema sinoć viđenoj situaciji!
Lanac napet, bez oštečenja kao i lančanici.
Okrenuli mašinu za cijeli krug i nikakvih anomalija se ne vidi! Klipnjača je uglavljena normalno i vrti se na bolcnu. Čak cilindar nije oštečen.
Dali je moguče da pukne glava ventila,gljiva?
To mi jedino pada na pamet!
Evo dvije moje slike !


Danijel 23

I pucaju i znaju izgorit. Kakav je pio zazor ventila?

Renči

Citat: Danijel 23  u Srpanj 07, 2019, 10:45:50
Koliko košta zamjenska mašina?
Tražimo rabljenu, ali to je lutrija!
Robi iz Izimja(draganić) traži 700 e, za mašinu koja ima crne poklopce kvačila i magneta, raskapana, a tvrdi da ima 7000 ili 11000 km, a izgledada ko da ima 111000 km.
Nekih drugih nismo baš ni našli!

Renči

Citat: Danijel 23  u Srpanj 07, 2019, 10:56:47
I pucaju i znaju izgorit. Kakav je pio zazor ventila?
nismo mjerili.
prošle godine je brum napravio servis i štelanje.