Ne rade svjetla....

Autor Black Betty, Srpanj 07, 2019, 08:38:43

« natrag - naprijed »

Kierran

Citat: Milanezi  u Srpanj 22, 2019, 07:40:26
Pominjalo se ugradjivanje nekih releja da bi se izbeglo to sranje sa kontaktima?!?
Jel može neko pobliže da objasni kako, šta, gde?

Imam to na svojem Stromu, ali nisam osmislio instalaciju. Pitaj BFa ili nekog drugog s foruma, potraži malo po temama - ima negdje sigurno, možda i shema. Enihu, s relejima struja ne ide više preko ovog (loše složenog) prekidača koji služi samo kao kontakt za svjetla i, naravno, paljenje. Svjetla su mi nakon ugradnje releja bila nešto sitno jača (s istim lampama, nota bene). Uglavnom, sad na motoru imam i origigi konektore za svjetla (tucked in nicely u oklop), a imam i nove konektore koji i danas svijetle. Releji delaju, s konektorom nemam problema. Šteta da (već rečeno mnogo puta) Suzuki nije takvo rješenje inkorporirao od početka; ne bi se ni događale ovakve situacije.

Milanezi

Citat: Kierran  u Srpanj 22, 2019, 08:25:02
Imam to na svojem Stromu, ali nisam osmislio instalaciju. Pitaj BFa ili nekog drugog s foruma, potraži malo po temama - ima negdje sigurno, možda i shema. Enihu, s relejima struja ne ide više preko ovog (loše složenog) prekidača koji služi samo kao kontakt za svjetla i, naravno, paljenje. Svjetla su mi nakon ugradnje releja bila nešto sitno jača (s istim lampama, nota bene). Uglavnom, sad na motoru imam i origigi konektore za svjetla (tucked in nicely u oklop), a imam i nove konektore koji i danas svijetle. Releji delaju, s konektorom nemam problema. Šteta da (već rečeno mnogo puta) Suzuki nije takvo rješenje inkorporirao od početka; ne bi se ni događale ovakve situacije.
Moraću to da napravim, počeo da me prca taj prekidač. I na starom i na ovom novom stromu skoro pa na identičnoj kilometraži (60 000 km).
Ako nadješ negde tu šemu povezivanja tog releja, baci ovde u temu. Thanks

agolac

Citat: Milanezi  u Srpanj 22, 2019, 10:52:00
Moraću to da napravim, počeo da me prca taj prekidač. I na starom i na ovom novom stromu skoro pa na identičnoj kilometraži (60 000 km).
Ako nadješ negde tu šemu povezivanja tog releja, baci ovde u temu. Thanks

Možeš sam složiti ili kupi gotovo. Google search "dual headlight relay kit". To vrijedi za sva vozila, nije samo vstrom specifično...

http://www.easternbeaver.com/Main/Wiring_Kits/H4_Kits/h4_kits.html
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Milanezi

Citat: agolac  u Srpanj 22, 2019, 13:00:51
Možeš sam složiti ili kupi gotovo. Google search "dual headlight relay kit". To vrijedi za sva vozila, nije samo vstrom specifično...

http://www.easternbeaver.com/Main/Wiring_Kits/H4_Kits/h4_kits.html
Da ga složim ja teško :))
Videću sa nekim električarom da mi to napravi. Ako sam dobro razumeo idu 2 releja, posebno za dugo i posebno za kratko svetlo. I stavlja se izmedju prekidača i sijalice?!?

Mrki

Citat: Danijel 23  u Srpanj 22, 2019, 07:56:30
Pitaj stare elekričare kako su rješavali ručice kratko dugo na Stojadinima i Jugićima. Trebaš samo dupla relea, ako očeš picajzlirat onad dva, po faru jedan!
Taj sam.. promijenio dva puta sklop ručki na volanu dok mi netko nije rekao da si stavim releje.. :)

Danijel 23

Citat: agolac  u Srpanj 22, 2019, 13:00:51
Možeš sam složiti ili kupi gotovo. Google search "dual headlight relay kit". To vrijedi za sva vozila, nije samo vstrom specifično...

http://www.easternbeaver.com/Main/Wiring_Kits/H4_Kits/h4_kits.html
Ta gotova instalacija kolko vidim vredi za ispravnu instalaciju/prekidač. Kolega ima problem jer je u defektu. Ima ajmo reč samo jedan izlaz.

Danijel 23

To on treba....

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk


Milanezi

Citat: Danijel 23  u Srpanj 22, 2019, 14:00:55
Ta gotova instalacija kolko vidim vredi za ispravnu instalaciju/prekidač. Kolega ima problem jer je u defektu. Ima ajmo reč samo jedan izlaz.
Bila je u defektu, više nije. Očistio sam kontakte i onaj feder ima slobodan hod sada. Ali ne bih vise da se jebavam sa tim prekidacem nego da rešim to sa relejima.

Stjepko

Odlemiš žice od svjetala i izvučeš ih van. Staviš prekidač i sponiš na njega. Pališ i gasiš svjetla. Tako sam napravio.

Danijel 23

Citat: Stjepko  u Srpanj 22, 2019, 14:34:18
Odlemiš žice od svjetala i izvučeš ih van. Staviš prekidač i sponiš na njega. Pališ i gasiš svjetla. Tako sam napravio.
:thumbup:

agolac

Citat: Danijel 23  u Srpanj 22, 2019, 14:05:27
To on treba....

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Pa, TO je u relay kitovima. Releji  :smijeh:
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

Danijel 23

Kako smo popravili svijetla?
                                                                       :kava:

RoadRunner

Spojili da stalno svijetle... a gase se tako da se izvadi žarulja ili skine akumulator  :smijeh: :-X


Osy


Suki

:moto2:

098 9232180