Tpms senzor (tlak u gumama) zamijena baterija

Autor VUCIBATINA, Srpanj 22, 2019, 20:42:07

« natrag - naprijed »

VUCIBATINA

Nedavno u voznji dobijem upozorenje da mi je prazna guma, skinem se pogledam sve ok na obe :misli:??
Za 10 min ne vidi tlak u obe gume i tako par dana koda nehvata signal, nakon 3 dana opet sve normalno i sad ponovno ne radi.
Svi kazu baterija u senzoru je gotova. Krenem do tomica u zadru kazu dijagnostika stanja senzora i baterije 525kn :ebudale:
Senzorima se neda minjati baterija a cijena za oba senzora iznosi 3990kn :) :)
Mislim se necete me viditi ni za jedno ni za drugo.
Usput u vulkala cijena zenzora za bmw x5 je 350kn pita sam cisto da vidim koliko dere tomic.

Javim se osiju i kaze on da se baterija da prominiti i da nije neki problem, posalje mi detaljne upute i video svega.

Za sada samo radim na testiranju i potrazi za dobrim baterijama cr2032.  Ima ih kupiti za 5kn sto mi ne pada na pamet nego trazim nesto dobro samo moram obici neke ducane i urare da saznam sto to znaci dobro.
Duracell 1kom 50kn i smece su jer sam je stavlja u daljinski od auta i nista nije trajala.

Iduci problem je lemljenje baterije na senzor.
Prvo baterija se sama po sebi ne da lemiti nego ima poseban sistem neki spot weld  s kojim se ona zavari jer navodno obicni lem triba pre dugo drijati i tako se sjebe baterija. Naravno u zadru ne postoji niko ko to radi tako da san osuđen na testiranje.

Uzeja san baterije od 8kn za test.
Pise na njima 3v al imaju nesto vise
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Lem ne hvata na bateriju pa sam je izbrusija da je nahrapavim.
Nakon toga hvata iz prve bez puno grijanja
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Posli san zalemija jos deblju zicu na nju i nepotrebno previse zagrijava bateriju da testiram.
Lem je ful cvrst i neda se pokidati a stanje baterije skoro pa isto
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

VUCIBATINA

Sad triba samo naci kvalitetne baterije i skinuti gume. Skinuti cu sam jer to nije problem i zapravo je netribam skidati skroz nego samo otpustiti s felge. Za montazu i balans idem vulkanizeru.
Javljam daljnja zbivanja
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

zander

OPENMINDED PEOPLE WANTED


Osy

Bravo Vuci, samo naprijed, ne treba dati puste novce za tako jednostavnu stvar...
Evo i mala pomoć

https://youtu.be/Q-_LSzdH3U8

sasaa

@3990kn za dva senzora.... sta su ludi. Za aute su im senzori po 600kn/komad i imaju temp i tlak funkciju, sta je isto drama od cijene. 

Ovo sta si platio u vulkalu je isto dosta, jer se zamjenski senzori (najcesce VDO) nadju za 140-150e set od 4kom.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

Osy

Citat: sasaa  u Srpanj 23, 2019, 00:36:25
@3990kn za dva senzora.... sta su ludi. Za aute su im senzori po 600kn/komad i imaju temp i tlak funkciju, sta je isto drama od cijene. 

Ovo sta si platio u vulkalu je isto dosta, jer se zamjenski senzori (najcesce VDO) nadju za 140-150e set od 4kom.
Nije platija, samo je pita, kapiši... :) Biti će lemljenje stajl :thumbup:

Osy

I još nešto ako slučajno kupuješ druge oni moraju biti baš za GSa jer drugačije ih neće prepoznati kompjuter ;)

sasaa

Ma tako je za sve... moraju radit na toj frekvenciji na kojoj ti RDC modul prima informacije..
Cak i generacijski unutar iste grupacije imas TPMS senzore razlicitih frekvencija.
"U Alpe odes samo jednom, a poslije im se samo vracas :) "

VUCIBATINA

Jutros bija do vulkanizera, jedan jedini ima dijagnostiku za ocitati senzor i naravno ne ocitava nista, koda ga nema.
A ko zavraga danas mi sve normalno pokazuje.
Sad je opcija da baterija trenutno radi i hvata a njegova dijagnostika ne hvata moj senzor ili da ne radi nista.
Back to begging  :huh:
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Osy

Zamjeni baterije u oba i gotovo, sad kad si već krenuo... :thumbup:

keko

..pametnije mu je zamijeniti to bavarsko drlo  pravim motorom  :)
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

Ponti