V-Strom 650 2017-xx Servisni interval

Autor Defendglory, Srpanj 27, 2019, 21:18:39

« natrag - naprijed »

gogs

Citat: Ćoso  u Srpanj 27, 2019, 23:27:00
Sve smo dogovorili...Još samo mog dragog prijatelja Gogsa treba nagovoriti da obavi posao [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]


Živi svoj san, nezmoj sanjati svoj život!

Pa znaš da sam uvijek za "obavljanje posla"  :)  :smijeh:

Ćoso

Citat: gogs  u Srpanj 28, 2019, 06:34:19
Pa znaš da sam uvijek za "obavljanje posla"  :)  :smijeh:
[emoji1303]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Grba

Mi može neko objasnit kak na tvom slovenskom manualu piše 12tkm a na mom njemačkom svakih 6... :misli:
098 737 604

Ćoso

Citat: Defendglory  u Srpanj 27, 2019, 21:18:39
Ekipa pozdrav   :beer:,

Gogs i ja smo se danas dotakli teme servisa malog (najboljeg) Stroma  :) pa evo da nastavimo i na forumu..
Naime u servisnoj knjizici stoji da je interval na svakih 12000km, ako se ne varam prosli stromovi (mali) su imali na 6k...
Sto kaze ekipa koja ima novog malog, se drzite tih 12000 ili je klasika na 6?

Je da ja imam slovenski manual, al vjerujem da je i na ostalim tako  :smijeh:

Prilazem i fotkicu zucka s zadnje voznje  :-*
Ma vrate oni razliku na svjećicama [emoji33]


Živi svoj san, nemoj sanjati svoj život!

Ponti

Citat: Grba  u Srpanj 28, 2019, 09:23:40
Mi može neko objasnit kak na tvom slovenskom manualu piše 12tkm a na mom njemačkom svakih 6... :misli:

Slovenci voze gore dolje, a Švabe samo po ravnom. Tako po ravnom treba bolje podmazivanje, a zbog zemljine gravitacije ulje je stalno dolje. Zato Švabama treba mijenjati ulje na 6, a Slovencima na 12. To mi je nekako najlogičnije objašnjenje.


:smijeh:

Grba

Moral bum na srednjak, ovde samo zajebanti obitavaju...  :ebudale:
098 737 604

Milanezi

Citat: Danijel 23  u Srpanj 27, 2019, 22:03:16
Da svima nama "starijima" na polusintetici je bilo6 tkm, a onda tamo prije 3 godine je Suzuki preporucio sintetiku i podigao interval na 8 tkm.A sada več na 12 tkm! A dobro. Pitanje je dali bus imao dugoročno motor il koju godinu.
Nisam siguran da negde piše u manualu da Suzuki preporučuje tip ulja, jedino viskozitet prema podneblju i standarde koje ulje mora zadovoljavati.
A oko ovog dizanja servisnog intervala, čini mi se da je uvedeno zbog praćenja konkurencije i možebiti psihološkog delovanja oko održavanja.
Svakako bolje na 6-8 tkm nego na 12.

Citat: Danijel 23  u Srpanj 27, 2019, 22:17:30
6 tkm/polusintetiku 15W50

Što bi sipao polusintetiku pored sintetike, pogotovo u nov motor?

Grba

[quote author
Što bi sipao polusintetiku pored sintetike, pogotovo u nov motor?
[/quote]
Pa na starom stromu sam napravil 170 000km na polusintetici bez ijednog problema. Ne vidim potrebu za sintetikom na malom stromu
098 737 604

Milanezi

Citat: Grba  u Srpanj 28, 2019, 12:11:33
[quote author
Što bi sipao polusintetiku pored sintetike, pogotovo u nov motor?

Pa na starom stromu sam napravil 170 000km na polusintetici bez ijednog problema. Ne vidim potrebu za sintetikom na malom stromu
Napravićeš i na mineralnom ali zašto sipati lošije kad može bolje?

Grba

Pa zato jer je to preporuka proizvođača i imam dobra iskustva. Znam da mu nebi niš bilo ali to nije visokoturažna mašina i nema potrbe za sintetikom. Gledam po stranim forumima apsolutno svi su na polusintu.
098 737 604

Milanezi

A gde piše ta preporuka proizvodjača za polusintetiku konkretno, ja to nisam našao nigde. Ako imaš napismeno baci ovde da pogledam.
Automobili tek nisu visokoturažne mašine pa svi odreda koriste full sintetik, jer je to ulje bolje i trajnije. Mana mu je jedino sto je skuplje.
Opet svako je za sebe pametan pa tako i neka radi  :beer:

Grba

Preporuka ovlaštenih servisera, ispravak netočnog navoda 😉
No u pravu si, svako zna najbolje za sebe.
098 737 604

Danijel 23

Pošto radim u Inagrupaciji ima ulja na tone.... bogami lihepo i tiho radi sa Ina turbo 5 10W40. Full mineralno!

Ponti

Možda je isti učinak sintetike kao i najeftinijeg ulja, ali ako ja jedem biftek i škampe, moj strom će samo sintetiku .... jer ga volim kao sebe samoga  :smijeh: :smijeh:

Danijel 23

Citat: Ponti  u Srpanj 28, 2019, 16:38:13
Možda je isti učinak sintetike kao i najeftinijeg ulja, ali ako ja jedem biftek i škampe, moj strom će samo sintetiku .... jer ga volim kao sebe samoga  :smijeh: :smijeh:
:bzvz: Gvožđe je gvižđe!  :belj: