Promena guma na Yamahi XT special by Baltrek&Saxi

Autor Saxi, Kolovoz 30, 2019, 22:01:44

« natrag - naprijed »

Saxi

      Radni dan, posla preko glave ali nije sve u parama, bitnije je glavu rashladiti i smanjiti pritisak i presiju sa dobro proverenim drugarima i još uz motor pride, lako i bez po muke, nađoh se sa Baltrekom izvan grada, na skrovitom mestu gde mu obitava jedna od specijalno sređenih i uređenih lepotica za COUNTRY ENDURO .Trebalo je zameniti kurtone sa novima, stari su se opanci izakali, i ubrzo smo uz pomoć štapa i kanapa krenuli u akciju  :) Dizalicu nismo imali, pa smo uz pomoć gajbica, i zakona fizike doveli XT u lebdeće stanje, kao čardak ni na nebu ni na zemlji. Vremenski smo bili ograničeni, jer su nas čekale žene, jebi ga one su nezaobilazni deo folklora u ovim našim avanturama, jer bez njih se ne može, a sa nekim primercima je još teže... ovaj put je moja bivša dolazila da mi doveze klince u grad, pa nisam znao šta bi pre, dal da ludujem sa decom ili da se jarcam u novim gumama po stazama i bogazama, i rešio sam da idem na sve ili ništa, jebi ga hedonizam jača organizam i tako krenusmo u nemoguću misiju  [emoji14]

Kreativni nered u akciji, bilo je tu od svega pomalo, najviše Jelena i Proloma, piva i vode. Iskusniji kažu da ko pije vino taj delje fino, ko pije pivo taj delje sve živo a ko pije sok, taj delje jok, pa sam ja rešio da pijem vodu :P



Pošto ovo nisu slike za Playboy, pločica nema, ali zato je telo puno snage i ideja na delu... za sada sve ide kao podmazano, motor visi a skidaju se ostaci sa unutrašnje strane i premaza i sređuju se i šmirglaju felne iznutra da se sve zasija kao pasija muda :D



A da, evo i ga njeno veličanstvo XT 600 modifikovana za ples van puteva :)



Uz odvrtanje nekoliko šrafova pri vrhu skidamo vilice, da obezubimo lepoticu :)




A da sve ide tečno i kao po loju, tu je Motorex ulje za štapove :)



Pošto je krezuba lepotica poćela da klizi i beži Dišković ili ti Baltrek je primenio još jednu od veština i sprećio da se miljenica povredi pri susretu sa betonom :)





U novu gumu se stavlja belo, sad je to u trendu, iako smo obojica strejt maksimalno, ali smo u podizanju Andreja, svako svog reklamnog primerka-klinca, shvatili da šta je dobro za dečiju guzu, dobro je i za ljubimicu i točak iznutra :)




I nastavljamo maksimaolno veselo pa makar i preselo :)

Saxi

Ima još, nastavljamo posle reklama i piš pauze...

VUCIBATINA

Koda citam neku komediju, triba bi ti poceti neku knjigu pisati.
Nesto ko seinflerd, knjiga o nicemu a opet svi bi citali i cekali kad ce druga :)
možda sam ružan ali sam zato glup!
091/892-7948

Saxi

Moj ti je život živopisno urnebesan kao i svakog člana TNT družine :D i odavno sam skapirao da život u ne zavisi od onoga što mi se dešava i šta proživljavam, već kako na to gledam, lični doživljaj je najbitniji :P

Kažu da opreza nikad dosta, ali kad bi se i senke plašio ne bih se ni pomerao i cilj bi uvek bio negde tamo daleko. Ovaj put smo skapirali da nam fali druga rezervna guma koja ide u krug preko felne, pa smo uz pomoć štapa i kanapa, sa osmehom na licu nastavili dalje Grunfovanje i improvizaciju i gle čuda uspelo nam je, tako je u životu, kad su ti šanse za uspeh najmanje, natera to čoveka da upotrebi sva znanja i iskustva i onda na koncu sve ispadne lako izvodljivo i moguće :)



Uz mađioničarski trik Baltreka, od jedne gume iz 3 dela ponovo je nastala jedna cela :) i nastavljamo dalje punom parom, jer vreme ide u nepovrat...



Unutrašnja je nova, ipak to treba da traje i jarca se po dalekim vukojebinama... ima se, može se... i eto nove unutrašnje gde i treba da bude :)



A onda duvaljka, koja radi u oba smera, puni li puni i vamo i tamo i u par pokreta naduvana guma cela...



Pa opet da se sve zabeli, kaže pesma da celo selo valja belo, samo pop, valja dop, pa onda daj i mi još malo talka u priču da dodamo, da sve legne fino kao budali šamar :)



E ovde dolazi trenutak gde je potrebna snaga i koncentracija, znači deo u kome ja izostajem, pa uzimam aparat da slikam kako drugar uzdiše i napinje se, kao prase pred klanje ili ti žene pred porođaj...  i vredelo je, jer je uz pomoć štangli, jedna po jedna, dok sve tri nisu ušle u igru i okretanje i uz skakutanje u krug i lagano psovanje uspelo da uđe sve gde treba... šta ti je iskustvo :)





Žao mi bilo da ga gledam kako se crveni sve više nalik pregoreloj bulki i umešao sam i ja svoje prstiće i napeo vijuge i tandem dvojca bez kormilara je uspeo... sve smo bliži kraju posla i početka nove runde zadovoljstva :)




Bilo je malo levo, pa desno, hopa, cupa, plesao se šumadisjki rock i čarapanski blues, a guma je sve lepše i ležernije upadala u zagrljaj sa felnom :)



Ovde sledi onaj trenutak kad se kod vulkanizera čuje pucanje koje označava i kraj utakmice, ali pošto mi nismo pravi majstori, nego dva Muppet-ovca, ostavili smo da puca i pršti lepotica kad je zajašemo. U ovoj fazi je preporučljivo balansiranje, ali pošto smo obojica ispali iz vinkle sa kontra navojem, idemo do kraja po našim pravilima, znači izbalansiraće se sama na terenu i prirodnom okruženju :)



Uživajući u rasturanju i ponovonom sklapanju, kao deca kad se Lego kockica dokopaju, gorimo od uzbuđenja da vidimo šta smo napravili, okrenuli smo da vreme radi za nas, uspeli smo da lepoticu utegnemo i da bude fit i spremnija nego je bila kad smo je izvukli ispod cirade...



Nije nam ostao višak delova, sve smo vratili na svoje mesto pre nego nas je mrak napao... u zadnji čas, a onda smo goli u sedlu zavrteli ljutu mašinu, auspuh je pocepao vazduh do meseca, a mi kao besni vukovi smo seli da obiđemo samo krug po kraju, čisto želja da nas mine. Ja sam se istopio od sreće i zadovoljstva jer to je to, uspeli smo :)




Osy

Citat: VUCIBATINA  u Kolovoz 30, 2019, 22:22:20
Koda citam neku komediju, triba bi ti poceti neku knjigu pisati.
Nesto ko seinflerd, knjiga o nicemu a opet svi bi citali i cekali kad ce druga :)
Ne mogu dočekati da počne pisati naš putopis, to će biti remek djelo  :thumbup:

Saxi

I za kraj bih voleo da dodam, nije što mi je Miloš Dišković drugar sa kojim rado idem u divljinu i šumu, nego je i sportista i avanturista bez premca koji je pokupio silne nagrade na najvećim Enduro takmičenjima po planini Tari, Kopaoniku i Gučevu kod Loznice... elem nezaustavljivi i neustrašivi Baltrek je 2x osvojio prvo mesto na Xcross Challenge trkama na Tari, u klasi teških motora do 690cc, bio je glavni fotograf na međunarodnom VStrom skupu na Borskom jezeru 2017-e, onaj što je visio sa mog motora i objektivom gađao unaokolo ostale učesnike, praveći fotke za sva vremena, a pored svega toga obojica imamo i po jednog Andreja, a ja i Vanju koji nas guraju napred i duvaju nam vetar u leđa :) A dok oni ne porastu i ne stasaju za motore mi ćemo svaki pedalj udaljenih mesta da obiđemo, izvrnemo kamen i ostavimo tragove pored puta uz pomoć koga će nadamo se naši klinci još više da uživaju kada dođe njihovo vreme da jašu na krilima vetra :)

Saxi

I da ne bude ono džaba ste krečili, evo daljih fotografija i Baltrekovog poduhvata gde on sam ili u društvu jaše po bespućima, živeći svoj san širom otvorenih očiju :)































Biću slobodan da citiram Baltrekove ideje i reči, jer ovo je njegov projekat i stil življenja, fotografije je on napravio, kao i sve sem prirode i motora , sva ova magija je isljučivo njegova :P

COUNTRY ENDURO predstavlja lični projekat sa ciljem da se predstave predeli kroz koje svi mi prolazimo koji vozimo enduro motore.

Kod posmatrača želim da izazovem potrebu da se makar na trenutak javi želja za avanturom i neizvesnošću da se upustimo u nešto nepoznato, probudimo u sebiistraživački duh i ostvarimo kontakt sa prirodom.


To je to, vidimo se na kozijim stazama i bogazama, čukama, proplancima, šumama... prirodi i predelima koji čekaju na nas :)

Dadi

˝Osmijeh je jedna kriva linija koja može ispraviti mnoge stvari