Sprint Air Filter

Autor agolac, Kolovoz 03, 2017, 00:33:20

« natrag - naprijed »

agolac

Kako se čini, ovo je za sad najbolji filter, bolji od K&N, Pipercross i ostalih, barem šta se tiče protoka i održavanja...

- Ne treba se prati (iako može), već se samo ispuše
- Ne treba se uljiti
- Waterproof
- Proizvođač tvrdi najbolja filtracija
- Najbolji protok zraka od svih konkurenata
- Nije od papira (OEM) ili pamuka (K&N) već od nekog polyestera...
- Ne treba se nikad mijenjati, uvjetno je vječan
- Made by Digići

http://www.sprintfilter.net/en/bike/whysfs


https://neoriders.wordpress.com/2015/07/30/motorcycle-air-filter-test/

SF08 je Sprinter






Waterproof test



Ako tko proba, neka javi rezultate...

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

A jel ima kakvih potvrda u praksi, da je to OK filter, nemora biti na stromu?

tibertov

Ako bi stavio tako neki protočni filter jer moram ići da mi serviser naštima mapu il kaj već? Il samo stavim i prst u uho  :)

Stjepko

E ovo što je Tiho pito. Više zraka,a gorivo isto. Ili comp sam podblja.

zorro

Citat: Stjepko  u Kolovoz 03, 2017, 08:20:58
E ovo što je Tiho pito. Više zraka,a gorivo isto. Ili comp sam podblja.
..ti bar znaš što zrak znači za vatru  ;)
Ok..ne valja ni preveć zraka..onda tuli..al sa boljim protokom zraka..može samo bolje ići..a trošiti manje ili isto goriva
SOMARA JE SOMARA ;D
..pljunuo sam dupelisce preko cijele stranice..
:blato:

Black Betty

Ja stavio DNA ,kn je preotvoren,ovaj je zlatna sredina što se tiča sača
Prepostavka je majka zajeba

JZ

Je to filter  istog proizvodaca za auto?  Znam da sportski auti imaju filtere Super Sprint...I da su se pokazali jako dobri...
Kupujem polovnu kacigu

Stjepko

Ako dobije previše zraka treba mu i goriva. Nije baš jeftin za probat pa ga skinut ako ne valja.

agolac

Citat: bajki  u Kolovoz 03, 2017, 06:59:58
A jel ima kakvih potvrda u praksi, da je to OK filter, nemora biti na stromu?

Ima po netu i forumima iskustva drugih korisnika u praksi...
Ovo što JZ pita, da tih filtera ima i za aute. Ima i model za stroma. S obzirom na jednostavno održavanje mislim da bih si mogao piknuti jednog pa vidimo i iz prve ruke.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

tibertov

A odgovor na moje i stjepkovo pitanje, a? :-)

bajki

Citat: agolac  u Kolovoz 03, 2017, 10:37:20
Ima po netu i forumima iskustva drugih korisnika u praksi...
Ovo što JZ pita, da tih filtera ima i za aute. Ima i model za stroma. S obzirom na jednostavno održavanje mislim da bih si mogao piknuti jednog pa vidimo i iz prve ruke.
Citat: JZ  u Kolovoz 03, 2017, 08:34:55
Je to filter  istog proizvodaca za auto?  Znam da sportski auti imaju filtere Super Sprint...I da su se pokazali jako dobri...

To bi onda trebalo biti OK! :thumbup:

agolac

Citat: tibertov  u Kolovoz 03, 2017, 11:03:01
A odgovor na moje i stjepkovo pitanje, a? :-)

Pa ne vjerujem da mu treba štelanje mape zbog toga. Nije to sad baš tolika razlika da ga baci van balansa. Ja sam stavio K&N-ove i nisam trebao ništa dodatno štelati. Ovo je samo malo otvoreniije nego K&N.
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

agolac

Koriste ih i u MotoGP

P08 was born in races. World Championships like MotoGP, Moto3, Superbike, Supersport and Superstock is constantly using P08 filters. New solutions are still being tested in search of maximum filtration and minimum power loss. In name of champions, we have Maverick Viñales who won the Moto3 Championship in a nail-bitting title decider who fought bravely with Alex Rins even till the last corner!
"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience"
― Mark Twain

bajki

Citat: agolac  u Kolovoz 03, 2017, 11:44:10
Pa ne vjerujem da mu treba štelanje mape zbog toga. Nije to sad baš tolika razlika da ga baci van balansa. Ja sam stavio K&N-ove i nisam trebao ništa dodatno štelati. Ovo je samo malo otvoreniije nego K&N.

Slažem se! Te male korekcije odradi sam ECU.

Ponti

Gdje i koliko novaca?