Baltičko more

Autor Mrki, Kolovoz 28, 2019, 08:44:51

« natrag - naprijed »

Mrki

Planiran sljedeći tjedan s curom krug do Baltičkog mora  :moto2:

Planirana ruta je Srbija - Rumunjska - Moldavija - Ukrajina - Bjelorusija - Latvija - Estonija - Latvija - Litva - Poljska - Češka - Slovačka - Mađarska

Znači krajnji cilj je Talinn na Baltičkom moru, a ostale zemlje prolazak kroz glavne gradove.

Pucajte sa sa savjetima, idejama, upozorenjima, najviše me zanimaju Ukrajina, Bjelorusija, Moldavija, Latvija, Litva i Estonija, one su mi da kažem najnepoznatije što se tiče moto informacija. Ali može i za ostale slobodno.

Bagy

E to je ruta!  :thumbup: Koliko dana i kilometara to okvirno ispada?
mob: 095/573-6874

Suki

:moto2:

098 9232180

bajki

Neznam kako ide sa vizama i slično, Kaliningrad ti je u blizini rute?

Špoki

Mrki, jel se vraćaš do Nove godine :-\
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

zander

Bio ja tuda bas kada sam isao na Nordkap... ...uzasno dosadan put sve ravnica, nema krivina...to se odnosi na Estoniju Litvaniju i sve severno od Varsave...uzasno dosadno sa borovim ili jelovim sumama sa strane...ako ikako mozes da promenis plan puta i odes nekamo drugo...izbor je tvoj naravno

Talin je tipicno lucki grad i ne secam se icega vredno spomena...okupiran je Fincima koji tu kupuju tone alkohola za male pare i svercuju u Helsinki...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Mrki

Citat: Bagy  u Kolovoz 28, 2019, 09:28:50
E to je ruta!  [emoji106] Koliko dana i kilometara to okvirno ispada?
13-14 dana, nekih 5000km..
Citat: bajki  u Kolovoz 28, 2019, 09:48:01
Neznam kako ide sa vizama i slično, Kaliningrad ti je u blizini rute?
Prvobitni plan je bio do St. Petersburg ali za Rusiju treba viza, i to ne ona turistička kao za Tursku koju riješiš preko interneta, već mora ići zahtjev, odobravanje i košta 60e za dvoje. Pa sam to izbacio, puno zajebancije i novaca za 1 dan.
Rusiju ako ikada dođe na red planirati da budemo više dana tamo.

Bagy

Citat: Mrki  u Kolovoz 28, 2019, 10:59:48
13-14 dana, nekih 5000km..Prvobitni plan je bio do St. Petersburg ali za Rusiju treba viza, i to ne ona turistička kao za Tursku koju riješiš preko interneta, već mora ići zahtjev, odobravanje i košta 60e za dvoje. Pa sam to izbacio, puno zajebancije i novaca za 1 dan.
Rusiju ako ikada dođe na red planirati da budemo više dana tamo.

Svaka čast Mrki!  :thumbup: Pokaži ti ovim GS-ovcima s kakvim motorom se putuje!  :smijeh:
mob: 095/573-6874

Mrki

Citat: zander  u Kolovoz 28, 2019, 10:21:49
Bio ja tuda bas kada sam isao na Nordkap... ...uzasno dosadan put sve ravnica, nema krivina...to se odnosi na Estoniju Litvaniju i sve severno od Varsave...uzasno dosadno sa borovim ili jelovim sumama sa strane...ako ikako mozes da promenis plan puta i odes nekamo drugo...izbor je tvoj naravno

Talin je tipicno lucki grad i ne secam se icega vredno spomena...okupiran je Fincima koji tu kupuju tone alkohola za male pare i svercuju u Helsinki...
Kakve su dionice? Puno sela ili otvorena cesta?
Ne smetaju mi ravnine koliko kada je selo na selo a dugačko po 10 kilometara pa nikada proći, kao u Rumunjskoj.

iviccaa

Opaka ruta.  :thumbup:

Samo...ponesi rezervnu gumu ili bar 3 seta za krpanje.
Mozda i malu pumpu za biciklu.  :smijeh:

Mrki

Citat: iviccaa  u Kolovoz 28, 2019, 12:15:38
Opaka ruta.  [emoji106]

Samo...ponesi rezervnu gumu ili bar 3 seta za krpanje.
Mozda i malu pumpu za biciklu.  :smijeh:
Razmišljao sam i o tome, kako me ide jeftinije mi kupit pošteni mali kompresor nego uzimati ampulice one stalno.. :)

A 3 crva i 6 ampula su već pod sicem :)

zander

Citat: Mrki  u Kolovoz 28, 2019, 11:55:40
Kakve su dionice? Puno sela ili otvorena cesta?
Ne smetaju mi ravnine koliko kada je selo na selo a dugačko po 10 kilometara pa nikada proći, kao u Rumunjskoj.

Nije to tako gusto naseljena oblast...sitna su sela i gradici...ogranicenje je svuda 80 kao neki magistralni putevi su tamo...nisam siguran da ti treba sve za krpljenje bez obzira na tvoju magneticnost za eksere i srafove, s obzirom da je saobracaj slabog inteziteta i da su putevi cisti nekako....davno je bila 2011 kada sam ja isao tuda ali ne verujem da se mnogo promenilo...
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Grba

Tu turu sam odvozil 2016...7 000km.Zander dobro veli Poljska dosadna. Ja sam išo preko Češke, Krakonoški NP, Poljsku sam brzinski pregazil no ako vas zanimaju povjest i gradovi toga u Poljskoj ima. Baltik sam cjeli obišo i tu preporučam Kurski nasip, NP Gauja, brdo križeva, Čudsko jezero... U glavne gradove nisam ulazil no možeš otić do Tartua koji je najlepši grad Estonije i odnjet Milanu Martiću banane jer tam guli robiju.
Vračal sam se preko Tatri u koje se za 2 tjedna vraćam po 4. put jer su mrak.
Inače ja sam išo u 5.mj i od 12 dana 8 me prala ne kiša nego pljusak bez prestanka.
Gud lak
098 737 604

gianni

Za Bjelorusiju treba viza.

zander

Citat: Grba  u Kolovoz 28, 2019, 17:51:19
Tu turu sam odvozil 2016...7 000km.Zander dobro veli Poljska dosadna. Ja sam išo preko Češke, Krakonoški NP, Poljsku sam brzinski pregazil no ako vas zanimaju povjest i gradovi toga u Poljskoj ima. Baltik sam cjeli obišo i tu preporučam Kurski nasip, NP Gauja, brdo križeva, Čudsko jezero... U glavne gradove nisam ulazil no možeš otić do Tartua koji je najlepši grad Estonije i odnjet Milanu Martiću banane jer tam guli robiju.
Vračal sam se preko Tatri u koje se za 2 tjedna vraćam po 4. put jer su mrak.
Inače ja sam išo u 5.mj i od 12 dana 8 me prala ne kiša nego pljusak bez prestanka.
Gud lak

Care! :)
OPENMINDED PEOPLE WANTED