TRANSF. I TRANSA. U 3 dana

Autor zander, Rujan 02, 2019, 21:17:43

« natrag - naprijed »

zander

Upravo stigao kuci...bude neka slika i nesto teksta..... :)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

Osy


zander

Elem ovako je to bilo....Dejan zvani Deki i ja se u cetvrtak prosle nedelje dogovorismo za odlazak u Rumuniju. Blic dogovor. I u subotu krenusmo lagano za Vrsac. Lagani dorucak u pekari, ravnica vojvodjanska, lak prelaz granice i u Rumuniji smo. Nemam fotki samo video zapise iz tog dela puta.
Destinacija je Sibiu
https://sr.wikipedia.org/sr-ec/%D0%A1%D0%B8%D0%B1%D0%B8%D1%9A_(%D0%A0%D1%83%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%B8%D1%98%D0%B0)

Jako lep gradic !

OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Jbga...za slike

U svakom slucaju , Deki je bio vec ovde, tako da je znao za jedan fini restorancic, malo sakriven, ali odlican i sa hranom i ambijento i uslugom....
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Bas sam uporan, ali moram da se spremam za glavni dogadjaj sezone , odlazak na Korziku pa vas molim da mi ne zamerite
Prosetali jos malo da potrosimo neku kaloriju i na spavanje...ceka nas osvajanje Transfagarasana pa odmah penjanje na Transalpinu sa juzne strane i kuci
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Mislim da ne treba nista da pisem....slike govore za sebe....ali mogu da kazem da je apsolutno neverovatan pejzaz, oci ne mogu sve da pokupe koliko toga ima, guzva je bila vikend je, ali sve to nije bilo vazno....neverovatan dozivljaj i ugodjaj i treba ici tamo vise puta jer se uvek snime neki drugaciji utisci...

Spustili smo se tog cudovista od planine sa 16C, u dolinu sa 33C i pun gas do Podnozja Transalpine u mesto Novaci.....kad tamo, totalno razocarenje!!!! Odrzava se reli trka na vrhu i put je bio zatvoren sa saobracaj!!!!

Pojeli najgoru picu sa najgorom uslugom u mom zivotu i vratili smo se nazad pa jednim putem koji je tacno izmedju transa i transf nazad u Sibiu.

Transalpina je ostala za sutradan ali sa severne strane
OPENMINDED PEOPLE WANTED

zander

Summa sumarum
Najbolja moguca destinacija u okolini, izuzimajuci Alpe
Totalni haos hedonizma sto zbog geogradije, sto zbog puteva, sto zbog klope u pristojnim restoranima.
Treba napraviti 4dnevnu strategiju boravka tamo i polako obice sve sta treba
Ovo tretiram kao moje upoznavanje sa tom teritorijom, tako da idem tamo opet sigurno.
Nadam se da sam nekome pomogao da se odluci da ide i vidi oba transa , jer zasigurno se upada u trans gore.
Pozdrav svima :thumbup: :)
OPENMINDED PEOPLE WANTED

keko

..i to će valjda doći na red jednog dana  ;)

..btw odličan trening zander  :bravo:
.. jbg. Zorro je bil u pravu 😎

zare


iviccaa


Špoki

Zakon :want: Ima stvarno da ti mozak stane od tih slika prirode :thumbup:
Svakim danom, u svakom pogledu, sve više napredujem!

Ponti

Jel Dejan vozio Mongoliju sa GSA prije jedno 7-8-9 godina?

gogs

 :bravo:  ...moram se ponovo vratiti tamo. Ovoga puta s kojim kubikom više neg prije  :ooda:

Mrki

[emoji106]

Što ti kažeš nakon Alpi odlična alternativa.. [emoji106]

Moj savjet je izbjegavati sve osim magistralnih puteva.. :)

I svakako izbjegavati ući u Rumunjsku iz Vojvodine kod Vršca, u Rumunjskoj nakon prijelaza je cesta za one koji ne vole imati zdravu kičmu, najgori komada koji sam prošao (za sada)..
Bolje je ići niže na Belu Crkvu pa na Dunavsku magistralu..

zander

Citat: Ponti  u Rujan 03, 2019, 10:51:54
Jel Dejan vozio Mongoliju sa GSA prije jedno 7-8-9 godina?

Da to je taj manijak....znas ga ti...
OPENMINDED PEOPLE WANTED